רנו-ניסאן-מיצובישי משיקה קרן שתשקיע גם בישראל

הקרן של ענקיות הרכב תשקיע עד מיליארד דולר בחמש השנים הבאות בחברות שפיתחו טכנולוגיות בעולם האוטומוטיב, ותפעל בין היתר מתל אביב

קרן הון-סיכון חדשה - בתחום האוטומוטיב. אילוסטרציה: Iiievgeniy, BigStock

שותפות ענקיות הרכב רנו-ניסאן-מיצובישי הודיעה על הקמת קרן הון-סיכון בשם Alliance Ventures. מדובר בקרן ייעודית, שתשקיע בעיקר בטכנולוגיות ניידות מהדור הבא. הכיסים של הקרן עמוקים – בכוונתה להשקיע כמיליארד דולר במהלך חמש השנים הבאות, כלומר – השקעה שנתית של כ-200 מיליון דולר.

הקרן תפעל במקביל בעמק הסיליקון, פריז, יוקוהמה, בייג'ינג ותל אביב – קרוב למרכזי הטכנולוגיה והמחקר של החברות בשותפות, שהם גם מקומות שבהם פועל אקו-סיסטם שאותו הן מכנות "חזק וחדשני". היא מציעה לשותפים פוטנציאליים גישה למערך הגלובלי של שותפות רנו-ניסאן-מיצובישי, שמכרה ב-2017 יותר מ-10 מיליון רכבים באמצעות 10 מותגים נפרדים, עם נוכחות בכל שווקי הרכב המרכזיים.

בשנה הראשונה, בכוונת הקרן להשקיע את הסכום (כאמור, כ-200 מיליון דולר) בסטארט-אפים ובשותפויות על בסיס חדשנות פתוחה, עם יזמים טכנולוגיים המתמקדים בניידות חדשה, כולל רכב חשמלי, מערכות אוטונומיות, חיבוריות ובינה מלאכותית. עם השלמת השקעות נוספות, Alliance Ventures מתכוונת להפוך לקרן הון-הסיכון התאגידית הגדולה ביותר בתעשיית האוטומוטיב לאורך תקופת השותפות.

העסקה הראשונה היא השקעה ב-Ionic Materials – חברה אמריקנית שמפתחת סוללות solid state (מצב מוצק), שאינן מכילות קובלט.

קרלוס גוסן, יו"ר ומנכ"ל שותפות רנו-ניסאן-מיצובישי, אמר כי "גישת החדשנות הפתוחה שלנו תאפשר לנו להשקיע ולשתף פעולה עם סטארט-אפים ויזמים טכנולוגיים, שיפיקו תועלת מהגלובליות של השותפות. הקרן החדשה משקפת את הגישה היזמית שעליה מבוססת השותפות".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים