תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » אובר: שלושה מנהלי אבטחה התפטרו עקב מתקפת הכופר שהוסתרה
אובר. צילום אילוסטרציה: Pe3check, BigStock

אובר: שלושה מנהלי אבטחה התפטרו עקב מתקפת הכופר שהוסתרה

דובר החברה מסר כי המנהלים הבכירים התפטרו לאחר שהמנכ"ל חשף את המתקפה וביקר את נהלי האבטחה שנהגו בה בעבר

מאת 4 בדצמבר 2017, 17:46 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שלושה מנהלי אבטחה בכירים באובר (Uber) התפטרו באחרונה, לאחר שנחשפה מתקפת הכופר הענקית, שגרמה לדליפת המידע האישי על 57 מיליון נוסעים ונהגים. המתקפה אירעה בשנה שעברה, אולם החברה חשפה אותה רק בחודש שעבר.

דרה קוסרשאהי, המנכ"ל החדש של אובר, הודה בפוסט שפרסם לפני כמה שבועות ששני אנשים מחוץ למשרדי החברה "הגיעו באופן בלתי הולם לנתוני המשתמשים" בסוף 2016. "אף דבר מכל זה לא היה צריך לקרות, ואני לא מוכן לספק תירוצים על כך. על אף שאני לא יכול למחוק את העבר, אני יכול להתחייב בשם כל עובד אובר שנלמד מהטעויות שלנו", ציין קוסרשאהי בניסיונות לכבות את האש.

בכירי האבטחה באובר בסערה

אלא שלתקרית החמורה שנחשפה יש, כאמור, גם השלכות עכשוויות. בשבוע שעבר הודיעה אובר שפיטרה את קצין האבטחה הראשי שלה, ג'ו סאליבן, בשל אחריותו, לדבריה, לתוצאות המתקפה, שלא סיכנה רק את נתוניהם של עשרות מיליוני הלקוחות, אלא גם של כמעט 600 אלף נהגים.

כעת, מסר דובר החברה, התפטרו שלושה מנהלי אבטחה בכירים נוספים: פרית'ווי ראי, מהנדס אבטחה בכיר והמנהל השני בדרגתו במחלקה; פוג'ה אשוק, ראש הצוות של סאליבן; וג'ף ג'ונס, שהיה מנהל האבטחה הפיזית.

על פי מקור יודע דבר, אדם רביעי – ראש מדור האיומים הגלובליים, מאט הנלי – יצא לחופשה בת שלושה חודשים, אולם עקב נסיבות רפואיות.

לפי דיווחים, ההנהגה ביחידת האבטחה של אובר נמצאת בסערה מאז הגילוי אודות המתקפה ופיטוריו של סאליבן. לסערת הרגשות נוספת גם הודאתה של ענקית שיתופי הנסיעות על כך ששילמה 100 אלף דולר להאקרים, בכדי לשמור על סודיות הפריצה, בזמן שלא בחרה להזהיר את הלקוחות שהנתונים שלהם נחשפו.

אובר: שלושה מנהלי אבטחה התפטרו עקב מתקפת הכופר שהוסתרה Reviewed by on . שלושה מנהלי אבטחה בכירים באובר (Uber) התפטרו באחרונה, לאחר שנחשפה מתקפת הכופר הענקית, שגרמה לדליפת המידע האישי על 57 מיליון נוסעים ונהגים. המתקפה אירעה בשנה שעב שלושה מנהלי אבטחה בכירים באובר (Uber) התפטרו באחרונה, לאחר שנחשפה מתקפת הכופר הענקית, שגרמה לדליפת המידע האישי על 57 מיליון נוסעים ונהגים. המתקפה אירעה בשנה שעב Rating: 0

הגיבו