תוכן פרסומי
ראשי » נושאים לבלוק הטאבים » אינטרנט » הגולשים זועמים: נפתחו פרופילים מזויפים בפייסבוק על שמו של החייל הנעדר

איתן ברשת

הגולשים זועמים: נפתחו פרופילים מזויפים בפייסבוק על שמו של החייל הנעדר

בצד המכוער של הרשת: אחרי שפייסבוק הסירה את הפרופיל של החייל הנעדר, אורון שאול, גורמים המקורבים לחמאס העלו לרשת החברתית עמודי תעמולה שנושאים את שמו ● בצד היפה שלה: דפים שמייחלים לשובו וכאלה שמציעים לתרום ולהתנדב למען חיילי צה"ל ותושבי הדרום

מאת 22 ביולי 2014, 17:01 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פייסבוק (Facebook) אמנם הסירה את העמוד ברשת החברתית של החייל הנעדר, אורון שאול, אולם במקומו נפתחו 10 עמודים אחרים, מזויפים, הנושאים את שמו. בחלק גדול מעמודים אלה נכתב שמו של החייל באנגלית או אף בעברית – ובערבית.

עדיין לא ברור מי הפיץ את העמודים האלה, אולם נראה כי מדובר בחמאס או בגורמים המקורבים אליו. בשניים מהדפים הללו הוא מוגדר בתור "קומיקאי", והם משמשים עמודי תעמולה לכל דבר. גולשים רבים מביעים בתגובות תרעומת על העלאת הדפים וקוראים לדווח עליהם להנהלת פייסבוק, על מנת למחוק אותם.

מנגד, גולשים פתחו עמוד פייסבוק המייחל לשובו של שאול הביתה. הם ציינו כי העמוד נפתח על ידי "ישראלים פטריוטים שתומכים בחיילי צה"ל הגיבורים שנלחמים עבורנו, עם ישראל. נתפלל לשלומו של גיבור ישראל, אורון שאול".

אתר ynet תחת מתקפה
Ynet
דיווח בצהרים בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא נמצא תחת מתקפה של האקרים, שעלולה לגרום לבעיות בגלישה. בהודעה מטעם המערכת נכתב כי "בשעה האחרונה נמצא אתר ynet תחת מתקפת האקרים כבדה. ככל הנראה, מדובר בהאקרים פרו-פלסטיניים שמנסים להסב לנו נזק. כתוצאה מכך, חווים חלקכם קשיים בגישה לאתר".

עוד נכתב כי "אנו פועלים על מנת לנטרל את המתקפה ולהמשיך להביא לכם עדכונים שוטפים מלחימת צה"ל ברצועת עזה".

פייסבוק וטוויטר מוחקות דפים
הנהלות פייסבוק וטוויטר (Twitter) מחקו באחרונה את העמודים בעברית של גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, לאחר שגולשים ישראליים דיווחו עליהם, עקב ההסתה והשטנה נגד ישראל שהם מפיצים.

הנהלת פייסבוק מחקה גם מספר עמודים של גורמי ימין, גם כאן לאחר דיווחים של גולשים. אחד מאותם עמודים הוא זה של ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי, עמוד נוסף הוא של תנועת להב"ה (ר"ת למניעת התבוללות בארץ הקודש) ועמוד שלישי – של איש הימין ברוך מרזל.

התנדבות ותרומה ברשת
אחת התופעות החיוביות שהועצמו בעקבות מבצע צוק איתן ברשתות החברתיות היא ההתגייסות של גולשים רבים למען חיילי צה"ל ותושבי הדרום. עמוד "צוק איתן – התנדבות" מאפשר לגולשים לפרסם פוסטים הנוגעים לבקשות סיוע, או מנגד רצון לסייע, לתושבים המופגזים ולחיילים בחזית. כך, גולשים מחפשים בעמוד היכן להתנדב, אחרים מעלים בקשות לתרום אוכל לחיילי צה"ל ויש גם כאלה שמציעים להגיע למקלטים באזור הדרום על מנת להיות עם התושבים ולשעשע את הילדים.

הגולשים זועמים: נפתחו פרופילים מזויפים בפייסבוק על שמו של החייל הנעדר Reviewed by on . פייסבוק (Facebook) אמנם הסירה את העמוד ברשת החברתית של החייל הנעדר, אורון שאול, אולם במקומו נפתחו 10 עמודים אחרים, מזויפים, הנושאים את שמו. בחלק גדול מעמודים אל פייסבוק (Facebook) אמנם הסירה את העמוד ברשת החברתית של החייל הנעדר, אורון שאול, אולם במקומו נפתחו 10 עמודים אחרים, מזויפים, הנושאים את שמו. בחלק גדול מעמודים אל Rating:

הגיבו