תוכן פרסומי
ראשי » נושאים לבלוק הטאבים » אינטרנט » סוד כמוס: גוגל בדרך לתוכנת הצפנה לדואר אלקטרוני

סוד כמוס: גוגל בדרך לתוכנת הצפנה לדואר אלקטרוני

ענקית האינטרנט הציגה יישום להצפנת מיילים כמענה לשימוש ולצורך העולה ממחקרים שביצעה

מאת 5 ביוני 2014, 11:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל (Google) הציגה שלשום (ג') תוכנה חדשה בשם End-to-End אשר נועדה להצפין הודעות שנשלחות ומתקבלות בשירות Gmail במהלך התעבורה. התוכנה מבוססת על פרוטוקול ההצפנה הפתוח OpenPGP.

בהודעה שפירסם הכתב סטיבן סומוג'י, מנהל למוצרי אבטחה בגוגל, בבלוג שלו כי בחברה מבקשים "להקל מעט על הצפנה מסוג זה". התוכנה שעדיין נמצאת בשלבי פיתוח תוצע כתוסף בחנות היישומים של דפדפן כרום (Chrome) כאשר תושלם.

במקביל לפיתוח החדש, פירסמה גוגל נתונים כלליים על שימוש בהצפנה במהלך התעבורה על ידי ספקיות אחרות של דואר אלקטרוני. מהנתונים האלו עולה כי 69% מההודעות שנשלחו מ-Gmail לספקיות אחרות של דואר אלקטרוני, ו-48% מההודעות שנשלחו מספקיות אחרות של דואר אלקטרוני ל-Gmail, היו מוצפנות בפרוטוקול TLS (ר"ת Transport Layer Security) במהלך התעבורה. ניתן לראות בנתונים אלו צידוק לפיתוח החדש אותו גוגל מנסה להשיג.

סוד כמוס: גוגל בדרך לתוכנת הצפנה לדואר אלקטרוני Reviewed by on . גוגל (Google) הציגה שלשום (ג') תוכנה חדשה בשם End-to-End אשר נועדה להצפין הודעות שנשלחות ומתקבלות בשירות Gmail במהלך התעבורה. התוכנה מבוססת על פרוטוקול ההצפנה ה גוגל (Google) הציגה שלשום (ג') תוכנה חדשה בשם End-to-End אשר נועדה להצפין הודעות שנשלחות ומתקבלות בשירות Gmail במהלך התעבורה. התוכנה מבוססת על פרוטוקול ההצפנה ה Rating:

תגובות (1)

  • Avatar

    yf

    ענק! כעת רק גוגל תוכל לקרוא את המיילים המוצפנים שלנו ותשלח לנו פרסומות מכורות בהתאם.

הגיבו