תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מהפך בצמרת העשירים של פורבס: ביל גייטס הדיח את קרלוס סלים הלו מהמקום הראשון ברשימה
עדיין האיש העשיר בעולם. ביל גייטס

מהפך בצמרת העשירים של פורבס: ביל גייטס הדיח את קרלוס סלים הלו מהמקום הראשון ברשימה

הונו של סלים הלו עומד על 72 מיליארד דולר, לעומת 76 מיליארד לגייטס ● לארי אליסון, מנכ"ל ומייסד אורקל, הוא היהודי העשיר בעולם, לאחר ששמר על המקום החמישי ברשימה עם 48 מיליארד דולר ● שלדון אדלסון, חברו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והבעלים של ישראל היום, קפץ למקום ה-8 ממקום ה-15 ● הישראלי העשיר ביותר הוא אייל עופר המדורג 191 ברשימה ● ההון המצטבר של המיליארדרים צמח השנה ל-6.4 טריליון דולר לעומת 5.4 טריליון אשתקד ● שחקנים חדשים: יאן קום, מייסד ומנכ"ל ווטסאפ, שנרכשה על ידי פייסבוק, ושותפו בריאן הקטון

מאת 4 במרץ 2014, 12:18 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

המיליארדר ואיש התקשורת המכסיקני קרלוס סלים הלו הודח מהתואר האיש העשיר בעולם – כך על פי המגזין פורבס (Forbes). הוא הדיח מהתואר לפני ארבע שנים את מייסד מיקרוסופט (Microsoft), ביל גייטס, שהשנה דורג במקום הראשון. הונו של סלים, שרכש בעבר מממשלת מקסיקו את מערך הטלקום במדינה, עומד על 72 מיליארד דולר לעומת 76 מיליארד לגייטס.

במקום השלישי ברשימה ניצב מייסד רשת האופנה זארה (Zara), אמנסיו אורטגה, עם הון של 64 מיליארד דולר. וורן באפט, חברו הטוב של גייטס ובעליו של תאגיד הענק ברקשייר-הת'וואי (Berkshire Hathaway), דורג רביעי עם הון של 58.2 מיליארד דולר.

סוגר את החמישייה הראשונה של עשירי העולם לארי אליסון, מנכ"ל ומייסד אורקל (Oracle), עם הון של 48 מיליארד דולר. אליסון הוא גם היהודי העשיר בעולם, לפני שלדון אדלסון, איל ההימורים, בעליו של העיתון ישראל היום וחברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שקפץ מה-15 אשתקד למקום השמיני השנה, עם הון בסך 38 מיליארד דולר.

בכיר נוסף בתעשיית ההי-טק שדורג במקום בולט הוא ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון (Amazon), שהגיע למקום ה-18 עם הון בסך 32 מיליארד דולר. לארי פייג', ממייסדי גוגל (Google), דורג במקום ה-17 והונו עומד על 32.3 מיליארד. חברו, סרגיי ברין, אף הוא מייסד גוגל, דורג במקום ה-19 עם 31.8 מיליארד דולר.

מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק (Facebook), דורג במקום ה-21, כאשר הונו האישי עומד על 28.5 מיליארד דולר. סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט עד לא מכבר, הגיע הרבה אחרי גייטס – למקום 36, עם הון אישי של 19.3 מיליארד. היהודי-אמריקני מייקל דל, מנכ"ל ומייסד דל (Dell), הגיע למקום ה-48, כשלו 17.5 מיליארד דולר. פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט, מחזיק בהון אישי של 15.9 מיליארד דולר, מה שמציב אותו במקום ה-56 ברשימה. אזים פרמג'י, יושב ראש וויפרו (Wipro), מדורג במקום ה-61, עם 15.3 מיליארד. לורה פאול ג'ובס, אלמנת סטיב ג'ובס, מייסד אפל (Apple), ניצבת במקום ה-73, ולה 14 מיליארד דולר. לי קון-הי, לשעבר מנכ"ל ויושב ראש סמסונג (Samsung), הגיע למקום ה-102 עם 11.1 מיליארד דולר.

אריק שמידט, לשעבר מנכ"ל וכיום יושב ראש גוגל, דורג במקום ה-132 עם 9.3 מיליארד דולר. פרופ' האסו פלטנר, ממייסדי סאפ (SAP), נמצא במקום 147, עם 8.8 מיליארד דולר. לא רחוק ממנו מדורג פייר אומידיאר, מייסד ויושב ראש אי-ביי (eBay), לאחר שהשיג הון של 8.2 מיליארד ומקום 162 ברשימת עשירי העולם.

ד"ר ג'ים גודנייט, מנכ"ל ומייסד סאס (SAS), הגיע למקום 177, לאחר שהונו האישי נאמד ב-7.5 מיליארד דולר; קלאוס ציירה, ממייסדי סאפ, דורג 177, אף הוא עם 7.5 מיליארד; דיטמאר הופ, אף הוא ממייסדי החברה, שהגיע 191 עם 7 מיליארד; וד"ר גורדון ארל מור, לשעבר יושב ראש אינטל (Intel) וממייסדי החברה, שעל שמו נקרא חוק מור, שממוקם הרחק מאחור – במקום ה-281, שלו חמישה מיליארד דולר.

יאן קום, מייסד ומנכ"ל ווטסאפ (WhatsApp), שנרכשה על ידי פייסבוק, דורג במקום ה-202. הרכישה הכניסה אותו לרשימה, ולו הון בסך 6.8 מיליארד דולר. שותפו בריאן הקטון, שאחז בחמישית ממניות החברה, דורג אף הוא בראשונה – במקום 551, ולו שלושה מיליארד.

הנקודה הישראלית
18 ישראלים נמצאים בדירוג המיליארדרים של פורבס. העשיר שבהם הוא אייל עופר, המדורג במקום ה-191 עם 7 מיליארד דולר. אחיו של איל עופר, עידן עופר, מדורג במקום ה-244, עם 5.7 מיליארד דולר. סטף ורטהיימר נמצא במקום ה-267, ולו 5.3 מיליארד דולר. שרי אריסון וארנון מילצ'ן דורגו במקום ה-319, כאשר לכל אחד מהם 4.7 מיליארד דולר.

גיל שווייד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט (Check Point) דורג במקום ה-988 ולו 1.8 מיליארד דולר. מריוס נאכט, אף הוא ממייסדי צ'ק פוינט, דורג במקום ה-1,210 ולו 1.4 מיליארד דולר.

רשימת המיליארדרים של פורבס מונה 1,645 שמות, לעומת 1,426 שמות ברשימה הקודמת. ההון המצטבר שלהם עומד על 6.4 טריליון דולר – סכום שצמח לעומת הדירוג בשנה שעברה, אז עמד על 5.4 טריליון דולר.

מהפך בצמרת העשירים של פורבס: ביל גייטס הדיח את קרלוס סלים הלו מהמקום הראשון ברשימה Reviewed by on . המיליארדר ואיש התקשורת המכסיקני קרלוס סלים הלו הודח מהתואר האיש העשיר בעולם - כך על פי המגזין פורבס (Forbes). הוא הדיח מהתואר לפני ארבע שנים את מייסד מיקרוסופט המיליארדר ואיש התקשורת המכסיקני קרלוס סלים הלו הודח מהתואר האיש העשיר בעולם - כך על פי המגזין פורבס (Forbes). הוא הדיח מהתואר לפני ארבע שנים את מייסד מיקרוסופט Rating:

הגיבו