הערכים הנצפים ביותר בוויקיפדיה העברית: ישראל, אריק איינשטיין ודוד בן גוריון

המשתמשים הישראלים באנציקלופדיה הווירטואלית קראו בעיקר ערכים על סדרות טלוויזיה וראשי ממשלה לשעבר, כאשר האנטומיה של גריי ומנחם בגין סוגרים את החמישייה הראשונה בדירוג ● פייסבוק, המתים המפורסמים של השנה והסדרה שובר שורות - הפופולריים ביותר בגרסה האנגלית ● וכמה קראו על בנימין נתניהו ושמעון פרס?

ראשי ממשלה לשעבר, סדרות טלוויזיה ואריק איינשטיין – אלה הערכים הפופולריים ביותר בוויקיפדיה (Wikipedia) העברית ב-2013. גולשי הגרסה האנגלית העדיפו לקרוא על ענקיות רשת, סדרות טלוויזיה ומפורסמים שנפטרו ב-12 החודשים האחרונים.

הערך הפופולרי ביותר בגרסה העברית של האנציקלופדיה החופשית, בהפרש ניכר, היה ישראל, עם כ-403 אלף כניסות. אריק איינשטיין דורג במקום השני עם כ-335 אלף כניסות – רובן, מטבע הדברים, בשבועות האחרונים של השנה, לאחר לכתו. שיא הכניסות לערך זה נרשם ב-27 בנובמבר – 88 אלף ביום אחד. למקום השלישי הגיע ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, עם קרוב ל-320 אלף. ארבע סדרות טלוויזיה הגיעו לעשירייה הראשונה: האנטומיה של גריי (במקום הרביעי), משחקי הכס (שישי), גאליס (שביעי) והשמיניה (תשיעי). שני ראשי ממשלה לשעבר נוספים שבולטים ברשימה הם מנחם בגין (במקום החמישי) ויצחק רבין (במקום התשיעי). ארצות הברית סוגרת את העשירייה, כשהיא מותירה מאחוריה את הרב עובדיה יוסף ויאיר לפיד. ראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו, הגיע למקום ה-20, עם כ-171 אלף כניסות, מעט לפני הנשיא, שמעון פרס, שהתברג במקום ה-22 עם קרוב ל-162 אלף.

קראו על אריק איינשטיין בוויקיפדיה הרבה גולשים והוא בכלל לא ידע שהוא כזה... פופולרי. צילום: ד"ר אבישי טייכר, ויקיפדיה

למקום הראשון בוויקיפדיה האנגלית הגיעה ב-2013 פייסבוק (Facebook) עם כ-30.5 מיליון כניסות, לפני הערך על המתים המפורסמים השנה עם כ-21 מיליון כניסות וסדרת הטלוויזיה שובר שורות, שלערך אודותיה נכנסו כ-17.2 מיליון פעמים. בהמשך העשירייה הראשונה בגרסה זו נמצאים, בסדר יורד, G-force, גוגל (Google), מלחמת העולם השנייה, ויקי (Wiki), יו-טיוב (YouTube), רשימת הסרטים הבולטים השנה בבוליווד – ה-"מכה" של תעשיית הסרטים ההודית, וארצות הברית, שכמו בגרסה העברית סוגרת את העשירייה הראשונה. ישראל, למקרה שתהיתם, כלל לא נכללת בין 100 הערכים הראשונים בוויקיפדיה האנגלית.

ומה קורה אצל שכנינו? פייסבוק הגיעה למקום הראשון גם בוויקיפדיה הערבית, כשהיא עוקפת את יו-טיוב ואת שר ההגנה המצרי, הגנרל עבד אל-פתאח א-סיסי.

עשו "לייק" לפייסבוק - בוויקיפדיה. צילום אילוסטרציה: אימג'בנק

מוויקיפדיה נמסר שמדי חודש עושים בה שימוש יותר מ-530 מיליון גולשים, שצופים ביותר מ-19 מיליארד דפים. בחודש שחלף זכתה ויקיפדיה העברית ללמעלה מ-63 מיליון דפים נצפים ומספר הערכים בה עומד, נכון להיום, על 153,373. בוויקיפדיה האנגלית נצפו יותר מ-10.5 מיליארד דפים והיא כוללת נכון להיום 4,412,393 ערכים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים