ה-FBI פתח בחקירת ההונאה של אוטונומי את HP

החוקרים מבקשים למצוא מה גרם לכך ש-HP מחקה מהספרים החשבונאיים שלה סכום עתק של 8.8 מיליארד דולרים בעקבות עסקת רכישתה את אוטונומי ● ה-FBI מבצע את החקירה בשיתוף עם רגולטורים מהרשות לניירות הערך בארצות הברית ● על פי דיווחים, החקירה נמצאת בשלב מוקדם וההערכות הן שהיא תימשך חודשים ארוכים

אבטחת סייבר בבנקים. צילום אילוסטרציה: BigStock

חוקרי ה-FBI בסן פרנסיסקו החלו לחקור את החשדות להונאה שקשורות בעסקת הרכישה של HP את חברת התוכנה הבריטית אוטונומי (Autonomy). זאת, לאחר שענקית המיחשוב הטילה שלשום (ג'), כתוצאה מאותה הונאה, פצצה פיננסית: היא מחקה מהספרים החשבונאיים שלה סכום עתק של 8.8 מיליארד דולרים.

ה-FBI מבצע את החקירה בשיתוף עם רגולטורים מהרשות לניירות הערך בארצות הברית (SEC). על פי דיווחים בעיתונות הטכנולוגית האמריקנית, החקירה נמצאת בשלב מוקדם.

HP, תחת הנהגתו של המנכ"ל הקודם, ליאו אפותקר, רכשה את אוטונומי באוגוסט 2011 ובאותה הזדמנות גם הודיעה על כוונתה לצאת מעסקי המיחשוב האישי. אוטונומי, חברת התוכנה השנייה בגודלה בבריטניה, עוסקת בניתוח מידע בלתי מובנה בעולם ה-Big Data. המחיר ש-HP שילמה על הנרכשת, 10.25 מיליארד דולרים, מייצג שווי של 42.11 דולרים למנייה בודדת של אוטונומי – נתון הגבוה ב-64% ממחיר השוק.

כ-15 חברות שונות היו מעורבות בעסקת הרכישה – פיננסיות, משפטיות וחשבונאיות – ואף לא אחת מהן התריעה על הונאה חשבונאית גדולה.

מג ויטמן, כיום מנכ"לית HP ובעת הרכישה חברת דירקטוריון בענקית ה-IT, אמרה שהדירקטוריון הסתמך על חברת הייעוץ דלויט (Deloitte) לבדיקה של הביטחונות הפיננסיים של אוטונומי וש-KPMG נשכרה לאחר מכן, על מנת לבצע ביקורת על עבודתה של דלויט. ל-HP היו יועצים רבים נוספים בעסקה, בהם בנק ההשקעות פרלה וויינברג (Perella Weinberg), ששימש כיועץ המוביל שלה, יחד עם ברקליס (Barclays). בסך הכול, יועצים בנקאיים משני הצדדים של העסקה נהנו משכר של 68.8 מיליון דולרים.

בעוד החקירות על ידי ה-FBI ועל ידי רגולטורים בארצות הברית ובבריטניה צפויות להימשך חודשים רבים, אם לא שנים, הרי שמומחים משפטיים אמרו, כי לא ברור אם אי מי מהיועצים לעסקת הרכישה יישא בסופו של דבר באחריות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים