נשים ומחשבים: רונית שריג, לייטריקס

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● והפעם: רונית שריג, סגנית נשיא בכירה למשאבי אנוש בלייטריקס

רונית שריג, סגנית נשיא בכירה למשאבי אנוש בלייטריקס.

שם: רונית שריג.

תפקיד: סגנית נשיא בכירה למשאבי אנוש בלייטריקס (Lightricks).

ותק בתפקיד: חודש.

תפקידים קודמים: סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת לומוס (Lumus), ניהול משאבי אנוש ו-.O.D גלובלי בסודהסטרים (SodaStream). 

השכלה: פיתוח ארגוני באוניברסיטת תל אביב. לימודי ייעוץ ארגוני וגישור.

משפחה: נשואה + 3 ילדים.

מה הביא אותך לתחום? שילוב של אהבת אדם וניהול. עם השנים והניסיון, אני נהנית לחוות את היכולת של משאבי אנוש להשפיע על תרבות ארגונית המאפשרת לעובדים הנאה, התפתחות והגשמה, ומניעה מנהלים.ות להובלה משמעותית של אנשיהם להצלחה.

הגעתי ללייטריקס בגלל האתגר וההזדמנות להיות שותפה להנהלה שהוכיחה הצלחה אדירה וממשיכה לשעוט קדימה בדרך לצמיחה גלובלית מואצת. אני נהנית לחוות את הצבעוניות והמגוון בחברה כמו לייטריקס, הכוללת אנשי ונשות פיתוח, שיווק, עיצוב ומחקר. שילוב היכולות הללו מאפשר את הצלחת המוצרים שלנו, המנגישים יכולות מתקדמות ואינטואיטיביות, שעונות על צרכים שונים של המשתמשים שלנו בתחום עיבוד התמונה והווידיאו. מעבר למגוון האוכלוסייה הכולל חילוניים, דתיים, להט"ב, נשים וגברים מרחבי הארץ, משרדי החברה בולטים בנראותם בנוף ההיי-טק ומוקפים בעצים ובגינות ירוקות ופורחות. 

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה? בתפקידי הניהול ובסביבות העבודה השונות בהן נכחתי, תמיד היה סביבי רוב גברי והייתי שמחה לחוות איזון בהקשר זה. שמחתי לגלות, כי ב-לייטריקס 48% מהגיוסים וכן 40% מהקידומים בשנה החולפת היו נשים. מעבר לכך, אני חווה כאן מדיניות גמישה ואוהדת כלפי נשים, ובכוונתי להמשיך ולהרחיב מדיניות זו.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה? לא נתקלתי באפליה על רקע היותי אישה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים