תוכן פרסומי
ראשי » דעות וניתוחים » תורמים דם להצלת טל פלח בן ה-5

תורמים דם להצלת טל פלח בן ה-5

אתם בעלי סוג דם A+ או O+? צלצלו ל-03-9377023 ותרמו עכשיו

מאת 22 ביוני 2009, 12:42 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

טל פלח, בנו בן ה-5 של דורון פלח, מנמ"ר סלקום, חולה בלוקמיה. בשבוע שעבר הוא עבר השתלת מח עצם. כחלק מתהליך ההשתלה, מערכת החיסון של טל הושמדה בתהליך כימותרפי מקדים, על מנת שמערכת החיסון של התורם תיקלט בהצלחה בגופו. פרק הזמן שבין ההשתלה לקליטת מח העצם וההתאוששות אורך כשלושה שבועות, ובתקופה זו בגופו של טל אין למעשה מערכת חיסונית. כרגע הוא נמצא בבידוד, אך הוא לקה בזיהום, והדרך הטובה ביותר היא לטפל בו היא עירוי מתורמים של רכיב ממערכת החיסון, שנקרא נוטרופילם. טל זקוק לתרומה של נוטרופילים מאנשים בריאים ובעלי סוג דם A+ או O+ (במידה וידוע לכם שיש לכם נוגדנים ל-CMV, לא ניתן לתרום). כל מי שלא יודע את סוג הדם שלו, אבל תרם דם במד"א בשנים האחרונות, יכול לפנות בכל יום בשבוע בין השעות 14:00 ל-15:00 למספר 03-5300400, על מנת לברר את סוג הדם שלו.

חבריו לעבודה של פלח, התומכים בו מאז שנודע על מחלתו של טל הקטן, הפיצו את הקריאה לתרומת דם. את התרומה יש לתת בבית חולים בלינסון על ידי תיאום טלפוני במספר 03-9377023. בשיחה יש להצהיר שהתרומה היא עבור טל פלח. לצורך התרומה יש לבצע תחילה בדיקת דם, שתוודא שאין בדמכם נגיפים מסוגים שונים, דוגמת צהבת. במידה והדם "נקי", יתבקש התורם להגיע שוב לצורך קבלת זריקה של חומר שנקרא GCSF, שמטרתו היא הגברת היצור של הנוטרופילם בדם. יום לאחר הזריקה, יש להגיע שוב לבנק הדם לצורך מתן התרומה, שנמשכת כשעתיים.

בכל שאלה ניתן לפנות לדורון, בטלפון 052-3699070.

מערכת אנשים ומחשבים מאחלת לטל פלח החלמה מהירה ובריאות שלימה.

תורמים דם להצלת טל פלח בן ה-5 Reviewed by on . טל פלח, בנו בן ה-5 של דורון פלח, מנמ"ר סלקום, חולה בלוקמיה. בשבוע שעבר הוא עבר השתלת מח עצם. כחלק מתהליך ההשתלה, מערכת החיסון של טל הושמדה בתהליך כימותרפי מקדים טל פלח, בנו בן ה-5 של דורון פלח, מנמ"ר סלקום, חולה בלוקמיה. בשבוע שעבר הוא עבר השתלת מח עצם. כחלק מתהליך ההשתלה, מערכת החיסון של טל הושמדה בתהליך כימותרפי מקדים Rating:

תגובות (1)

  • Avatar

    הדס

    כבעלת סוג דם O+ התקשרתי ותאמתי תרומה.
    שימו לב שכבר אין צורך בפרוצדורה הארוכה שמתוארת בכתבה. שיחת טלפון קצרה של כמה שאלות ואם נמצאה התאמה קובעים תור למתן התרומה שכאמור נמשכת שעתיים.

הגיבו