תוכן שיווקי

טרנספורמציה דיגיטלית ותפקידו המרכזי של הענן

דאסו סיסטמס מנתחת את המצב החדש שנוצר בגין מגפת הקורונה, ומדגישה את תפקיד המפתח של שיתוף פעולה מבוסס ענן ביצירת טרנספורמציה דיגיטלית אמיתית בייצור

15/02/2022 13:28

כתב: אלי בויקיס, מנהל הפעילות של דאסו סיסטמס ישראל.

בשנתיים האחרונות חווינו, ועודנו חווים, משבר עולמי, וארגונים רבים נאלצו להתמודד עם שיבושים והשבתות בשרשרת האספקה – כולל, לעתים, צורך דחוף לשנות מתודולוגיות, וסוגים וקצב של משלוחים. המשבר הכריח אותנו לשנות את האופן שבו אנחנו משתפים פעולה, מתקשרים ומחדשים. ארגונים נאלצו לשנות תהליכים כדי לאפשר חיבור ואינטראקציה בין בעלי עניין, תוך שמירה על תפעול נאות ותחרותיות. המצב הזה תגמל חברות שכבר נמצאות בתהליך של טרנספורמציה דיגיטלית ודרבן את אלה שעדיין לא החליטו לעשות את המעבר.

מק'ינזי תיארה, במאמר שהתפרסם בספטמבר 2020, את התפקיד החשוב של פלטפורמות ענן במתן אפשרות לחברות לענות על הצורך בשינוי ובחדשנות ברמות מרובות, כשזה מתחיל במתן תשובה לביקוש מוגבר בגין הקורונה. הענן הוכיח את עצמו כגורם המאפשר באופן ממשי לחברות לתמוך בשיאים פתאומיים בביקוש ולהרחיב שירותים חדשים תוך זמן קצר מאוד. אותו מחקר גם מצביע על זריזות וגמישות כעמודי התווך האסטרטגיים האמיתיים עבור ארגונים מכל הגדלים, ועל מיקוד של השקעות בטכנולוגיות לשיתוף פעולה, המבוססות על הענן ועל פלטפורמות שמאפשרות קשר רציף בין ספקים, יצרנים, צוותים לוגיסטיים ולקוחות קצה. השיתוף הזה מספק את הנראות המערכתית ואת הזריזות והגמישות הדרושות כדי ליצור חוסן שמאפשר לחברות לבלוט בשוק של היום, ולהפוך מצבים קריטיים ליתרון תחרותי.

פלטפורמת ה-3DExperience של דאסו סיסטמס

בשנתיים האחרונות חברות הגדילו את השימוש בפלטפורמות מבוססות ענן לדיגיטציה של תהליכים על מנת ליצור חדשנות וחוסן. בישראל, פלטפורמת ה-3DExperience של דאסו סיסטמס תומכת בחברות בכל הגדלים. Eviation הישראלית השתמשה בפלטפורמה כדי לפתח, לתכנן ולבחון את Alice – מטוס נוסעים חשמלי ראשון מסוגו בעולם, שאמור לקבל רישוי ממנהל התעופה האמריקני עוד השנה. אימוץ הפלטפורמה אפשר לכל הגורמים המעורבים בפיתוח, שכללו כ-160 ספקים ושותפים, לשתף פעולה תוך שילוב דיסציפלינות שונות בפתרון בעיות, ולבטל את הצורך בהשקעה בתחזוקה גוזלת זמן ויקרה בסביבת ה-IT. ללא השקעות מקדימות בחומרת IT, ללא תוכנה להתקנה ובעזרת פתרונות התכנון והסימולציה מבית דאסו סיסטמס, התהליך, מעיצוב המטוס ועד לבחינת אב הטיפוס הווירטואלי שלו, היה קצר ביותר.

התפיסה החדשה של שיתוף פעולה בענן כמניע של חדשנות, פרודוקטיביות ותחרותיות מהווה תשובה לעסקים שנדרשים לפתח מוצרים ושירותים חדשניים באופן רציף, יעיל וחסכוני יותר. כל החברות, גם המתקדמות ביותר, צריכות לאזן בין הצורך בחדשנות בבחירות טכנולוגיות לבין פתרונות עם סדרי עדיפויות אחרים, כמו קיצור זמן היציאה לשוק ושליטה על עלויות המחקר והפיתוח. מפתחים צריכים להיות מסוגלים לעבוד טוב יותר ולשתף פעולה ככל האפשר. אמנם, יש מצבים רבים שבהם אנשים מגלים, יוצרים או נתקלים בטעות בחידוש. תהליך החדשנות הוא לא פעילות מבודדת, ומעצבים לא עובדים לבד. שיתוף פעולה עם אנשים אחרים, תוך סינתזה של ידע, רעיונות, דעות, הצעות ועצות מחברים, עמיתים ובעלי עניין, מאפשרים לארגונים חידוד של ההשראה, הכוונת יצירתיות, התמקדות בחזון ובסוף – מימוש של פתרון שעונה על הציפיות הראשוניות שלהם.

חיבור בין חברי הצוות

ארגונים מתמודדים כעת עם האתגר של איסוף הכישרונות הטובים ביותר, מכל מקום, כדי שיוכלו לשתף פעולה ביעילות ולשלב את הרעיונות שלהם מבלי לשאת בעלויות הכרוכות בריכוזם הפיזי במקום אחד. מערכות מבוססות ענן מאפשרות לחבר בין חברי צוות כדי לשתף פעולה בפשוטות ובזמן אמת, ולנהל בשקיפות נתוני רקע לשיפור הפרודוקטיביות. מכיוון שהכלים והנתונים נמצאים בענן, עדכונים מבוצעים באופן אוטומטי והשותפים בצוות צריכים רק דפדפן אינטרנט עדכני על מנת להשתתף – מה שמפחית באופן מובהק את עלויות ה-IT.

מעבר ליתרונות חשובים אלה, רווחי פרודוקטיביות מושגים גם באמצעות פונקציות ייעודיות שהטכנולוגיה של היום מאפשרת להריץ בו זמנית, ולא ברצף – כגון פעולות של סימולציות ופיתוח כלי עבודה שנעשות בקצב התקדמות הפרויקט. במקום לחכות לשחרור הפרויקט, חברי הצוות יכולים להשלים ולעדכן את התוצרים כך שיהיו מוכנים לשימוש כשהמוצר הסופי יאושר לייצור.

אנחנו, בדאסו סיסטמס, משוכנעים שפיתוח מוצר מבוסס ענן יכול לשפר את הדרך שבה אנחנו עובדים. הענן מאפשר לנו לממש באופן אידיאלי עבודה של צוות עובדים שבו בעלי העניין הבודדים מחוברים ומקיימים אינטראקציה בצורה פשוטה, זריזה וחכמה. אנחנו מאמינים שפלטפורמת ה-3DExperience מבוססת הענן שלנו מאפשרת מימוש של חדשנות שיתופית, ומסייעת לחדש ולהאיץ את תהליך פיתוח המוצר.

אירועים קרובים