תוכן שיווקי

בעלי מסעדות – הטיפ הזה הוא בשבילכם!

במיוחד בימים אלה, בעסקים קטנים ובינוניים, ניטור התקינות של הציוד ושמירה על הסחורה בעסק יכולים לעשות את כל ההבדל בין רווח להפסד, ואף להציל את העסק

13/08/2020 14:37
מקור: BigStock

נגיף הקורונה הופיע בחיינו ללא כל התרעה, אך הוא משפיע וישפיע במידה רבה על כל אחד ואחת ברחבי העולם. העולם שאנחנו מכירים הולך ומשתנה, והדבר ניכר, וימשיך להיות ניכר, במיוחד בענף המסעדנות. חוסר הוודאות וכל מה שקורה בענף בחודשים האחרונים מצריך חשיבה מחודשת על אופן ניהול רשתות המזון, בתי הקפה, המסעדות ומקומות הבילוי.

חשיבה יצירתית ופתוחה עשויה להיות מנוף להתנהלות חכמה בזמן המשבר. ברור שחיבור וניהול העסק מרחוק, בצורה פשוטה, יעילה ובעלות כזאת שלא תכביד על התזרים השוטף של העסק היו חוסכים כסף רב ומבטיחים את יציבות העסק. מה שלא ברור וידוע הוא שפתרונות מסוג זה, שבעבר נחשבו מורכבים ויקרים מאוד, זמינים כיום לכל עסק.

לתקן בדיעבד – מייקר את התיקון ומגדיל את פוטנציאל הנזק

בניהול עסקי מזון, אחסון ושמירה על המוצרים בתנאים המתאימים להם אלה תנאי סף. כאשר מתגלה תקלה במקרר, בדרך כלל הדבר נעשה מאוחר מדי. כאשר המזון במקרר כבר התקלקל ויש צורך לזרוק סחורה ולרכוש חדשה, סכום הנזק יכול להגיע לאלפי שקלים. תקלת שבר בלתי צפויה יכולה להביא להשבתה של עסק לפרק זמן משמעותי עד לביצוע התיקון. עבור עסק קטן, נזק מסוג זה יכול להיות ההבדל בין רווח להפסד חודשי לעסק. וכשלנזק יש גם השלכה צרכנית, תוסיפו למשוואה את זמינות המידע וכוחן של הרשתות החברתיות – ויש לכם מתכון לאסון.

לעומת זאת, היכולת לדעת על תקלה טרום התרחשותה מאפשרת תיקון מבלי לפגוע בשעות הפעילות של העסק, וכמובן לשמור על הסחורה ועל הלקוחות.

תחום ה-IoT (אינטרנט של הדברים), שנכנס לשימוש בעולם העסקי לפני מספר שנים, כבר הפך לסטנדרט בענפים שונים – תחבורה ורכבים, תעשייה, חקלאות, חינוך ועוד. יחד עם זאת, קיים פער גדול בין השימוש בפתרונות IoT בחברות ובעסקים גדולים לבין זה שנעשה בעסקים קטנים ובינוניים. זאת, בשל העובדה שבעבר, פתרונות מסוג זה היו מורכבים טכנולוגית והצריכו השקעות גדולות.

בדיוק בשל כך השיקה פלאפון לפני מספר חודשים את IoT In a Box – פתרונות IoT המותאמים במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים. בניית סל הפתרונות נעשתה לאחר למידה של הצרכים המיוחדים של עסקים אלה – הן מבחינת פשטות התקנה וההפעלה, הן מבחינת המידע שיודעת המערכת לדווח, התמיכה והשירות ולא פחות חשוב מכך, התמחור נעשה באופן שמותאם ליכולות המימון של עסקים קטנים.

IoT In a Box הינו פרי שיתוף הפעולה הייחודי בין פלאפון לקומפיוטרגארד, נציגת HID העולמית. הוא מציע לבעלי עסקים ערכות לניטור ומדידה של פרמטרים קריטיים לרציפות העסקית ותקינות העבודה, שניתן להתקין על מקררים, מקפיאים, מזגנים, מדחסים, מנועים ועוד. ייחודם של החיישנים שבהם מבוצע שימוש בערכות טמון ביכולתם ללמוד את דפוסי העבודה של היחידה המנוטרת ולהתריע על חריגות ותקלות צפויות טרם התרחשותן.

יכולות המדידה המגוונות של ערכות הניטור מאפשרות התאמה כמעט לכל עסק. כבר כיום, ערכות אלה, שמוצעות על ידי פלאפון, מותקנות במגוון רחב של מסעדות, מרכולים, קונדיטוריות ובתי קפה, ומבצעות בקרה על מכשירים חיוניים. כמו כן, מותקנות הערכות במפעלי מזון, מאפיות ומחלבות, לטובת מעקב אחרי תקינות ציוד מכני בפסי ייצור ושינוע רגישים, פיקוח על נוכחות ובטיחות העובדים ועוד.

ROI על היום הראשון

קובי אשכנזי, מנהל מחלקת תוכן ומוצרים בפלאפון, יודע לספר ש-"לפני מספר חודשים התקנו את המערכת במפעל גדול לייצור מוצרי ביצים לתעשייה. גם אנחנו וגם בעלי המפעל הופתענו, כאשר כבר ביום הראשון של ההתקנה התקבלו שתי התראות קריטיות על חריגה בשני מנועים, שממלאים תפקיד קריטי בתהליך הייצור. השבתה שלהם הייתה גורמת לפגיעה כלכלית משמעותית. במקרה הזה, החזר ההשקעה התקבל כבר ביום הראשון – לכל הפרויקט ולכל השנה".

אילן סיגל, סמנכ"ל השיווק בפלאפון, ציין כי "עולם ה- IoTהופך להיות נגיש יותר ויותר עבור כל סוג עסק, בכל מחזור ובכל נפח מכירות. כשהמערכת פשוטה להתקנה ולתפעול וכשהמחיר המשולם נוח, גם עסקים קטנים ובינוניים יכולים להפיק תועלת מקסימלית מהאינטרנט של הדברים ולהתחבר לעידן הטכנולוגי החדש".

מהפכת ה-IoT שחזו אנשי הטכנולוגיה לפני מספר שנים היא כיום עובדה מוגמרת המתרחשת לנגד עינינו וחוצה עסקים, ענפים ושירותים. עסקים שבוחרים לאמץ את הטכנולוגיה ולהטמיע אותה בעסק שלהם נהנים משיפור היעילות התפעולית ומשיפור איכות השירותים והמוצרים שלהם, ובכך הם משפרים את יכולת התחרות והופכים את העסק שלהם לחכם ובטוח יותר.

למידע נוסף ניתן ללחוץ כאן.

אירועים קרובים