תוכן שיווקי
בעקבות כנס נימבוס Cloud me in

הפלטפורמה העסקית-טכנולוגית SAP BTP זמינה על ענן נימבוס

הפלטפורמה של סאפ תסופק על ידי מטריקס, שזכתה במכרז, על הענן של גוגל קלאוד - במסגרת נימבוס, פרויקט הענן הממשלתי

12/03/2024 15:27
אוהד פרקש, מנהל הפעילות העסקית ומשנה למנכ"ל סאפ ישראל.

מטריקס זכתה במכרז לאספקת פתרון SAP BTP (SAP Business Technology Platform) בענן הממשלתי נימבוס – רובד 5. במסגרת הזכייה, הפלטפורמה העסקית-טכנולוגית המובילה בתעשייה, SAP BTP של סאפ, שמובילה בפיתוח יישומים ארגוניים, זמינה במרקט פלייס של גוגל קלאוד, עבור משרדי הממשלה, יחידות הסמך והגופים במגזר הציבורי.

הפלטפורמה העסקית-טכנולוגית SAP BTP היא פלטפורמת ענן (SaaS) המאפשרת לארגונים ליצור, להפעיל ולנהל פתרונות עסקיים בצורה חדשנית ואפקטיבית. באמצעות הפלטפורמה של סאפ, ארגוני הממשלה יקבלו גישה למגוון יכולות מתקדמות, שיאפשרו להם לצמוח ולהתרחב באמצעות ניהול דאטה, פיתוח קל ומהיר יותר של יישומים, אוטומציה ואינטגרציה של תהליכים עסקיים, ויכולות אנליטיקה מתקדמות המשולבות עם בינה מלאכותית.

כיום, מרבית הארגונים במגזר הציבורי מתבססים על הטכנולוגיה של סאפ – מה שמהווה יתרון משמעותי ברכישה קלה ונוחה של פלטפורמת SAP BTP.

ארגונים ממשלתיים שכבר משתמשים בפתרון ה-ERP של סאפ ייהנו מהפלטפורמה המתקדמת, המאפשרת לבצע עליה פיתוחים של יישומים חדשים והרחבות, ולצרוך שירותי דאטה, אנליטיקה, אינטגרציה ואוטומציה. SAP BTP תאפשר לארגונים להתחיל להשתמש ברכיבים חדשניים של סאפ ללא צורך במפתחים נוספים או בהכשרת אנשים, לצד שימוש בשירותי Self Service עם טכנולוגיית Low-Code/No-Code. כל עובד בעל רקע טכני יוכל להשתמש בטכנולוגיה ולייצר ערך עסקי עבור הארגון בזמן הכשרה קצר – מה שמהווה יתרון עבור המגזר הציבורי והמשק כולו.

מטריקס ורובד 5 של נימבוס

מכרזי רובד 5 בפרויקט הענן הממשלתי נימבוס מאפשרים למגוון רחב של ספקים ופתרונות להנגיש את פתרונותיהם ושירותיהם למשרדי הממשלה השונים באמצעות המרקט פלייסים הייעודיים בעננים של גוגל קלאוד ו-AWS. מטריקס מוצרי תוכנה, שמייצגת את החברות המובילות בשוק ה-IT, הגישה למכרזים את הפתרונות דוגמת SAP BTP, כך שאלה יהיו זמינים למשרדי הממשלה שיבחרו לרכוש אותם בצורה נוחה ומהירה, תחת חשבונית אחת. לפיכך, שיתוף הפעולה בין החברות מביא לידי כך שגם ארגוני ממשלה שאינם משתמשים בפתרון ה-ERP של סאפ יוכלו לרכוש ולהשתמש בפלטפורמת SAP BTP וליהנות מהיתרונות שהיא מספקת.

אוהד פרקש, מנהל הפעילות העסקית ומשנה למנכ"ל סאפ ישראל, אמר כי "פלטפורמת SAP BTP מאפשרת להשתמש בטכנולוגיות החדשניות ביותר בעולם וגם לחסוך בתהליך המכרזי מבחינת זמן ותקציבים, וכך להגיע לתוצרים בעלי ערך בזמן קצר מאוד של יציאה לשוק".

שי מור, מנהל פעילות המגזר הציבורי והביטחוני בגוגל קלאוד.

שי מור, מנהל פעילות המגזר הציבורי והביטחוני בגוגל קלאוד. צילום: יח"צ

שי מור, מנהל פעילות המגזר הציבורי והביטחוני בגוגל קלאוד, ציין כי "שיתוף הפעולה הייחודי בין סאפ, מטריקס ובינינו, שקיים רק בגוגל קלאוד ישראל, יאפשר לכל הגופים הממשלתיים לקבל את היכולות המתקדמות של סאפ יחד עם יכולות ה-AI, הדאטה והאנליטיקה של גוגל קלאוד בפתרון אחד, על גבי תשתית הענן המקומית של גוגל".

אלי כהן, מנהל פיתוח עסקי ומוביל פעילות נימבוס במטריקס

אלי כהן, מנהל פיתוח עסקי ומוביל פעילות נימבוס במטריקס צילום: ניב קנטור

אלי כהן, מנהל פיתוח עסקי ומוביל פעילות נימבוס במטריקס, הוסיף כי "מטריקס מקדמת סל פתרונות במגוון נושאים, שיסייעו ללקוחות נימבוס במסע לענן בצורה יעילה ואפקטיבית. ההנגשה של פתרון SAP BTP דרך רובד 5 של נימבוס היא משיתופי הפעולה המעניינים והייחודיים ברמה העולמית בין סאפ, גוגל קלאוד ומטריקס, ובדגש על ההשקעה בהקמת הענן בתוך המדינה, כאשר ישראל היא מהמדינות הבודדות בעולם עם תצורה זו. אין ספק שתוכנית נימבוס והמכרז הממשלתי מייצרים אקו-סיסטם והשקעות משמעותיות של יצרנים מובילים בישראל. זוהי גאווה להיות שותפים לתהליכים שמייצרים השקעות כאלה בארץ, ובמיוחד בתקופה מאתגרת זו".

אירועים קרובים