תוכן שיווקי
לקראת VMware vForum 2022, ה-28 במרץ, אווניו, קרית שדה התעופה

חוויית משתמש? חייבים קודם לפתור את חוויית המפתח

ניב רז, מנהל הטכנולוגיות בישראל בחברת VMware, מסביר על היתרונות של VMware Tanzu למפתחים בקוברנטיס, שמאפשר בנייה ותפעול של יישומים מודרניים בכל היקף בכל ענן ומספק פלטפורמה אחידה חוצה עננים ומאובטחת

27/03/2022 10:00
ניב רז, מנהל הטכנולוגיות ב-VMware ישראל.

ארגונים נמצאים כיום תחת לחצים גדולים להשתפר בפיתוח תוכנה במטרה להסתגל במהירות לדרישות העסקיות המשתנות ולספק חוויה טובה יותר ללקוחות. בבסיס הרצון הזה עומדת חוויית המפתחים. הארגון מעוניין שהמפתחים ישקיעו יותר בחיזוק הערך העסקי ופיתוח תוכנות מהיר בתגובה לדרישות השוק הדינמיות ולדרישות הלקוחות ולא יצטרכו לבזבז את זמנם על קונפיגורציה של סביבות, השתלבות עם המערכת הכללית או התאמה לתשתית, שיכולים לפגוע ביעילות. מחקר שנערך על ידי מכון המחקר מק'ינזי (McKinsey) מצא, שארגונים עם היקף פיתוח גדול יותר היו גם בעלי צמיחה גדולה יותר של פי ארבעה או חמישה מאשר אלו עם היקף פיתוח נמוך. ארגונים אלו הציגו גם רווח תפעולי גבוה יותר, וב-55% מהמקרים השקיעו יותר בחדשנות.

סביבת הענן היא מגוונת ומציעה אפשרויות רבות, שיכולות להשפיע על יעילות עבודת המפתחים. מפתחים צריכים להתמקד בכתיבת קוד ויצירת חוויות משתמש מתאימים, אבל חלק ניכר מיומם מוקדש לבנייה והרצה של יישומים חדשים, שיוכלו להשתלב עם יישומים קיימים ושירותים תומכים, וכל זאת באופן מאובטח.

ארגונים אימצו בשנים האחרונות את הקוברנטיס תוך כדי כך שהם עדיין מתרגלים לסביבות הענן השונות ולומדים אותן. לעיתים קרובות המפתחים הם אלו שצריכים לחקור ולבחור את הסביבה המתאימה לפיתוח – ללא כלים מתאימים או עם כלים שקשה לתחזק אותם, זאת תוך שעליהם לתאם בין צוותים ובין יישומים ומכשירים אחרים.

"מנהלי ארגונים לא תמיד מעריכים נכונה את השינוי הדיגיטלי ועד כמה הוא מורכב. עליהם להבין שהשינוי לא רק קשור לטכנולוגיה, אלא גם קשור לאנשים ולתהליכים והטכנולוגיה משתנה כל הזמן", ציין אמר ניב רז, מנהל הטכנולוגיות בישראל בחברת VMware. "למעשה, רוב מנהלי ה-IT מעריכים שהיעילות של המפתחים שלהם נמוכה ב-20% בגלל ההליכים והסיכונים שהם עוסקים בהם בנוסף לעבודתם. מצד שני, מפתחים רואים סביבות פיתוח מודרניות בענן היברידי, כמו אלו של מיקרוסופט, אמזון וגוגל ומצפים שבארגונים שבהם הם עובדים הם יקבלו אותה חוויית משתמש לצורך פיתוח, ללא הליך מסובך של אישורים".

לדבריו, "VMware Tanzu הינו פתרון קוברנטיס שמאפשר בנייה ותפעול של יישומים מודרניים בכל היקף בכל ענן, הפתרון. שהושק בסוף 2019, תוכנן במיוחד במטרה לסייע ללקוחות החברה לבנות ולספק פלטפורמה אחידה חוצה עננים ומאובטחת, שתוכל לענות על דרישות השוק והלקוחות. ב VMware אנו מעריכים שהזדמנויות הצמיחה לפתרון Tanzu שוות ערך לצמיחה של היישומים עצמם, ולכן אנו רואים ב-Tanzu חלק ומשמעותי חשוב מהיצע הפתרונות שלנו".

אירועים קרובים