תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » משרד התקשורת מבטל את הפיצול בין ספק לתשתית בשוק האינטרנט
שר התקשורת, יועז הנדל. צילום: יח"צ

משרד התקשורת מבטל את הפיצול בין ספק לתשתית בשוק האינטרנט

ביטול הפיצול יחל בתחילת השנה הבאה, ומטרתו לשים קץ לתופעת "זריקת האחריות" שהתאפשרה כתוצאה מההפרדה בין חברת התשתית לספק בנושאי תקלות, ולמזעור תופעת "המנויים הרדומים" ששילמו על מוצר שלא השתמשו בו

מאת 20 ביוני 2021, 14:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ימים ספורים לאחר שנכנס לתפקידו, אישר הבוקר (א') שר התקשורת, יועז הנדל, את הרפורמה לביטול הפיצול בין התשתית לספק בשוק האינטרנט שנוצר לפני 20 שנה, ולדברי המשרד "מיצה את תרומתו התחרותית, תוך עידוד התחרות באמצעות השוק הסיטונאי". הצרכנים ירכשו כעת אינטרנט כמוצר אחד, מחברה אחת. הרפורמה תיכנס לתוקף בתחילת 2022.

ביטול הפיצול נועד להביא לשיפור בשירות שיקבל הצרכן בתחומי האינטרנט באמצעות יצירת "כתובת אחת" – חברה אחת שממנה נצרכים השירותים ולטפל אחת ולתמיד בתופעת "זריקת האחריות" שהתאפשרה כתוצאה מההפרדה בין חברת התשתית לספק בנושאי תקלות, מה שיחייב את החברה שמספקת את השירות האחוד לעמוד בסטנדרט שירות גבוה יותר.

בנוסף, הרפורמה תביא למזעור תופעת "המנויים הרדומים", שגרמה, לפי ההערכות, לתשלומים עודפים של כ-50 מיליון שקלים  על ידי הצרכנים בישראל בשנה על מוצר שלא השתמשו בו. בשנה האחרונה המשרד הוביל לצמצום של יותר מ-46% מהמנויים שסבלו מהתופעה, וממשיך לפעול בנושא כל העת.

תהליך המעבר לאסדרה החדשה יהיה הדרגתי, במטרה לחזק את מנגנוני השוק הסיטונאי באופן שיבטיח ויחזק את התחרות לאחר ביטול ההפרדה בין תשתית לספק.

עוד מציין המשרד, כי הרפורמה מייצרת מנגנונים שיבטיחו שגם שחקנים קטנים וחדשים יוכלו לפעול באופן אפקטיבי, שוויוני ותחרותי אל מול בעלי התשתית במסגרת השוק הסיטונאי. בעלי התשתית יחתמו על הסכמים מחייבים עם חברות המבקשות לעשות שימוש בתשתית, במסגרתם יסוכמו הסדרי פיצוי על הפרת תנאי ההסכם.

לדברי שר התקשורת, "באוקטובר 2020 בממשלת ישראל ה-35 הודעתי על הכוונה לבטל את הפיצול בין תשתית וספק לטובת שיפור השירות – שימוע יצא לדרך ותהליך בוצע עד ליציאה לבחירות. היום, אחרי המשבר הפוליטי והקמת ממשלה קבועה, אנחנו סוגרים מעגל. ההשפעה של החלטה זו על הכיס של אזרחי ישראל ועל השירות שיקבלו עצומה – אינטרנט הוא מוצר אחד. הפיצול גרם לסרבול מול לקוחות וכדרור של צרכנים בין חברות במקרה של תקלה. הרפורמה תעצור גם את תופעת המנויים הרדומים – עשרות מיליונים שיצאו מכיסם של אזרחים  לשווא – ותתקן עיוות שפגע בצרכנים רבים . נמשיך בפעולות שייהפכו את שוק התקשורת לשקוף, תחרותי ואיכותי יותר".

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין, ציינה, כי"לאחר עבודת מטה ארוכה ומורכבת, הגענו לקו הסיום בתהליך לביטול הפיצול בין הספק לתשתית בשוק האינטרנט. הפיצול, שהיה חשוב בשעתו, הפך למקור לטרטור, שגשוג תופעת המנויים הרדומים, ולפגיעה בשירות לו זוכים הצרכנים. המבנה החדש של שוק האינטרנט יאפשר לצרכנים להנות משירותים איכותיים, ובמקביל יקדם את השוק הסיטונאי באופן שיבטיח את התחרות על ליבו של הצרכן".

משרד התקשורת מבטל את הפיצול בין ספק לתשתית בשוק האינטרנט Reviewed by on . ימים ספורים לאחר שנכנס לתפקידו, אישר הבוקר (א') שר התקשורת, יועז הנדל, את הרפורמה לביטול הפיצול בין התשתית לספק בשוק האינטרנט שנוצר לפני 20 שנה, ולדברי המשרד "מ ימים ספורים לאחר שנכנס לתפקידו, אישר הבוקר (א') שר התקשורת, יועז הנדל, את הרפורמה לביטול הפיצול בין התשתית לספק בשוק האינטרנט שנוצר לפני 20 שנה, ולדברי המשרד "מ Rating: 0

הגיבו