שר התקשורת, איתן גינזבורג: חברות התקשורת ישלחו חשבוניות דיגיטליות

חברות התקשורת ישלחו ללקוחות חשבונית דיגיטלית, כאשר תישמר לצרכן האפשרות לקבל את החשבונית בדואר ● גילאי 65 ומעלה יוחרגו מההחלטה

שר התקשורת, איתן גינזבורג. צילום: אתר הכנסת

חברות התקשורת יחויבו לשלוח למנוייהן חשבון חודשי דיגיטלי במקום חשבון בדואר כברירת מחדל – כך החליט היום שר התקשורת, חה"כ איתן גינזבורג. גילאי 65 ומעלה יוחרגו מההחלטה. ההחלטה התקבלה לאחר שפורסם שימוע בנושא ולאחר התייעצות עם הרשות להגנת הצרכן וסחר הוגן וגורמים רלוונטיים נוספים.

החל מהזמן הקרוב יתחילו חברות התקשורת לשלוח חשבוניות באמצעים דיגיטליים – אימייל, או הודעת SMS, כשלמנוי תהיה אפשרות בחירה לשנות את אופן קבלת החשבון.

לדברי משרד התקשורת, ההחלטה התקבלה לאור התפתחויות הטכנולוגיות והחידושים של השנים האחרונות, ובפרט בשנה האחרונה עם מגיפת הקורונה, שהובילו לעלייה משמעותית בשימושים באמצעים דיגיטליים והעלו את האוריינות הדיגיטלית בקרב הציבור הישראלי על כל מגזריו. התפתחות זו מאפשרת את שיפור הנגשת המידע לציבור, שהולכת יד ביד עם המגמה העולמית להגנה על הסביבה באמצעות צמצום השימוש בנייר. על פי הנתונים שבידי משרד התקשורת, כ-70% מסך המנויים של חברות התקשורת מקבלים כיום את החשבוניות באמצעים דיגיטליים (מסרון או דוא"ל).

"האוריינות הדיגיטלית בקרב הציבור וכמות הפעולות והשימושים המתבצעים במרחב הדיגיטלי, עלו באופן דרמטי, בפרט בשנה האחרונה עקב הנסיבות המיוחדות בהתמודדות עם נגיף הקורונה", אמר השר. "אנו רואים שרוב המנויים כיום בחרו באופן יזום לקבל את החשבונית באמצעים דיגיטליים, ואין סיבה להמשיך ולהשתמש בנייר שפוגע בסביבה. נגישות החשבונית החודשית לצרכן וקבלתה באופן מהיר הן חלק מהשיקולים להחלטה זו. יחד עם זאת, תישמר לצרכן אפשרות הבחירה לקבל את החשבונית בדואר".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים