תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מצטייני המחשוב: נוכחות בולטת למגזר הציבורי

מצטייני המחשוב: נוכחות בולטת למגזר הציבורי

בתחרות מצטייני המחשוב של אנשים ומחשבים, שנערכה בתחילת השבוע, ניכרה החדשנות במגזר הממשלתי - 11 משרדי ממשלה ומנמ"רים שלהם זכו בפרסי הצטיינות בקטגוריות שונות ● אבל כיצד משיגים חדשנות בטרנספורמציה דיגיטלית במגזר הממשלתי?

מאת 19 בפברואר 2020, 15:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הטרנספורמציה הדיגיטלית במגזר הממשלתי צברה תאוצה בשנה האחרונה. האתגר שעומד כיום בפני המנמ"רים הוא כיצד מעצימים את החדשנות פורצת הדרך, ולעמוד בציפיות של האזרחים, אותם משרתים משרדי הממשלה. זה יהיה אחד הנושאים המרכזיים שיעמדו במפגש הראשון של פורום מנהלי הטכנולוגיה הבכירים במגזר הציבורי, PUBLIC SECTOR. את הכנס מוביל ליאור אשכנזי, מנהל אגף בכיר, טכנולוגיות דיגיטליות, מידע וסייבר במשרד לשירותי דת, יחד עם נחמן אורון, יועץ בכיר לממשלה ויו"ר פורום המנמ"רים בממשלה.

ליאור אשכנזי, מנמ"ר המשרד לשירותי דת. צילום: ניב קנטור

ליאור אשכנזי, מנהל אגף בכיר לטכנולוגיות דיגיטליות, מידע וסייבר, המשרד לשירותי דת. צילום: ניב קנטור

ד''ר נחמן אורון, יו"ר פורום המנמ"רים במשרדי הממשלה ויועץ בכיר לתקשוב הממשלתי. צילום: ניב קנטור

ד"ר נחמן אורון, יו"ר פורום המנמ"רים במשרדי הממשלה ויועץ בכיר לתקשוב הממשלתי. צילום: ניב קנטור

הרצאת הפתיחה בכנס תהיה של אבנר שטראוס, מנכ"ל שטראוס אסטרטגיה, שידבר על חדשנות פורצת דרך בארגונים בישראל. ההרצאה תהיה מבוססת על ניסיון שיושם אצל לקוחות בישראל. "אציג את הכלים והשיטות המוכחות להשגת החדשנות ביישום טרנספורמציה דיגיטלית, חדשנות שהביאה ערך יוצא דופן לארגונים, תוך פיצוח האתגר של השתלבות חכמה עם המורכבות והמאפיינים של ארגון גדול וכבד", כך אמר שטראוס.

אבנר שטראוס, מנכ''ל שטראוס אסטרטגיה. צילום: ניב קנטור

אבנר שטראוס, מנכ"ל שטראוס אסטרטגיה. צילום: ניב קנטור

בהצאתו יציג שטראוס בפני חברי הפורום כלים, מוצרים ותהליכים חדשניים לטובת יישום טרנספורמציה דיגיטלית עסקית-טכנולוגית יוצאת דופן באיכותה, על ידי עבודה ממוקדת ומקיפה עם המובילים העסקיים והטכנולוגיים והפיכתם לסוכני השינוי המרכזיים, כך שיוכלו לתת מענה אפקטיבי להשגה ויישום של חדשנות בשבועות בודדים במקום חודשים – מרמת החזון ועד הפרקטיקה של היישום.

הדוגמאות ימחישו את התהליכים שייושמו באותם ארגונים, תוך הצגת התוצאות העסקיות המדידות שלהם, וזאת החל מבחירת רעיון עסקי (בהתבסס על Design Thinking), עיצוב ותכנון, ועד לבניית MVP (מוצר עובד מינימלי) מבוסס ארכיטקטורה דיגיטלית, המספק ערך עסקי רובאסטי ובר מדידה.

כנס משפיעים

כנס משפיעים

חדשנות במשרדי הממשלה

יצויין כי נושא החדשנות בא ליד ביטוי גם בתחרות מצטייני המחשוב של אנשים ומחשבים, שנערכה בתחילת השבוע, והמצוינות בטרנספורמציה הדיגיטלית באה לידי ביטוי גם במגזר הממשלתי. בתחרות זו זכו 11 משרדי ממשלה בפרסי הצטיינות בקטגוריות שונות. בין המשרדים: משטרת ישראל, משרד הביטחון, משרד הכלכלה, משרד הבריאות, משרד המשפטים, משרד החינוך, משרד השיכון והבינוי, משרד התחבורה, משרד העבודה, חברת נמלי ישראל, ומשרד התקשורת. נוכחות בולטת הייתה גם למנמ"רים מהמגזר הממשלתי ציבורי, שקיבלו את אות המנמ"ר המצטיין, לאחר שאותרו על ידי ועדה בראשות פרופסור גדי אריאב מאוניברסיטת תל אביב.

עודד פלוס, מנכ"ל המשרד לשירותי דת. צילום: יניב פאר

עודד פלוס, מנכ"ל המשרד לשירותי דת. צילום: יניב פאר

במפגש הראשון בשבוע הבא ישתתפו גם בכירים מהמגזר הממשלתי, ביניהם, עו"ד עודד פלוס, מנכ"ל המשרד לשירותי דת, ששון סופרי, מנהל אגף בכיר לטכנולוגיות דיגיטליות במשרד המשפטים, עו"ד חגי אברהמי, היועץ המשפטי של המשרד לפיתוח הנגב והגליל, וכן סיגלית פוני, חשבת בכירה במשרד המשפטים. ההרשמה לפורום לעובדי ממשלה, רשויות, מגזר ציבורי היא ללא תשלום.

לדף הפורום: https://year-without-budget.events.co.il/home. 

 

מצטייני המחשוב: נוכחות בולטת למגזר הציבורי Reviewed by on . הטרנספורמציה הדיגיטלית במגזר הממשלתי צברה תאוצה בשנה האחרונה. האתגר שעומד כיום בפני המנמ"רים הוא כיצד מעצימים את החדשנות פורצת הדרך, ולעמוד בציפיות של האזרחים, הטרנספורמציה הדיגיטלית במגזר הממשלתי צברה תאוצה בשנה האחרונה. האתגר שעומד כיום בפני המנמ"רים הוא כיצד מעצימים את החדשנות פורצת הדרך, ולעמוד בציפיות של האזרחים, Rating: 0

הגיבו