איומי הסייבר – בראש דאגות מנכ"לים בעולם

כך חשפו תוצאות המחקר השנתי החדש שערכו הפורום הכלכלי העולמי וקבוצת מארש מקלנן, העוסקת בביטוח, ניהול סיכונים וייעוץ השקעות

הכי מדאיג מנכ"לים - סייבר. צילום: BigStock

מנכ"לים ומנהלים עסקיים בארה"ב ובקנדה מודאגים יותר ויותר מהסיכונים הקשורים למתקפות רשת, כך עולה ממחקר שפורסם אתמול (ג') על ידי הפורום הכלכלי העולמי יחד עם קבוצת מארש מקלנן, העוסקת בביטוח, ניהול סיכונים וייעוץ השקעות.

כ-13,000 מנהלי עסקים התבקשו לבחור ב"חמשת הסיכונים העולמיים שלדעתך הם החשובים ביותר לעסק במדינה שלך בעשר השנים הבאות". הם התבקשו לעשות זאת מתוך רשימה של 30 סיכונים.

חמשת הנושאים המדאיגים ביותר מנהלים בארה"ב בשנת 2019 היו מתקפות סייבר, הונאת נתונים או גניבה שלהם, פיגועי טרור, נפילה של תשתיות מידע קריטיות והשבתה של תשתיות קריטיות. הנתונים דומים למחקר שיצא בשנה שעברה, אז הנושאים שהכי הטרידו את המנכ"לים בארה"ב היו: מתקפות סייבר, פיגועי טרור, הונאת נתונים או גניבה שלהם, משברים פיסקליים וכלי נשק להשמדה המונית.

מה יקרה אם יפרצו לדטה סנטר? צילום אילוסטרציה: BigStock

מה יקרה אם יפרצו לדטה סנטר? צילום אילוסטרציה: BigStock

גם מנהלים קנדיים ראו באיומי הסייבר את החשש העיקרי שלהם. לדעתם, הסיכונים העיקריים בשנת 2019 הם: מתקפות סייבר, הונאת נתונים או גניבה שלהם, אירועי מזג אוויר קיצוניים, עלייה דרמטית במחירי גז ונפט, וכישלונות של שלטונות – ממשל אזורי וגלובלי. בשנה שעברה, את המנהלים הקנדים הדאיגו הנושאים הבאים: מתקפות סייבר, היווצרות בועת נדל"ן, אירועי מזג אוויר קיצוניים, עלייה גבוהה של מחירי הגז והנפט ונפילות של תשתיות קריטיות. שקלול הדאגות של המנכ"לים מארה"ב ומקנדה מעלה כי איומי הסייבר מדורגים במקום השני ברשימת החששות הגלובלית.

עשרת הסיכונים העסקיים המובילים, אשר מעוררים את הדאגה הגדולה ביותר ברחבי העולם הם: משברים פיסקלים, מתקפות סייבר, אבטלה או תעסוקת חסר, עליית מחירי גז ונפט, כישלונות של שלטונות מדינות, חוסר יציבות חברתית עמוק, הונאת נתונים או גניבה שלהם, סכסוכים בין מדינות, נפילה של תשתיות קריטיות וחשש מהיווצרות בועת נדל"ן.

באירואסיה: חוששים מחוסר יציבות חברתי עמוק 

ביבשת אירואסיה, הסיכון הגבוה ביותר היה חוסר יציבות חברתי עמוק. הונאת נתונים או גניבה שלהם דורגו במקום השביעי, ואילו מתקפות הסייבר כלל לא הופיעו בין עשרת האיומים הראשונים. "הסיכונים החברתיים הם הדאגה העיקרית לעסקים באזור, ולאחריהם – הסיכונים הכלכליים", נאמר במחקר.

באירופה, לעומת זאת, מתקפות הסייבר היו החשש העיקרי, ואיום של הונאת נתונים או גניבה שלהם דורג במקום השישי. באמריקה הלטינית כישלון של ממשל היה החשש העיקרי, והונאת נתונים או גניבתם דורגו במקום התשיעי. איומי הסייבר לא הגיעו באמריקה הלטינית לעשיריה הראשונה.

ג'ון דרזיק, נשיא תחום סיכונים גלובליים ודיגיטליים בחברת הביטוח, אמר כי "איומי הסייבר נותרו הסיכון המדאיג ביותר את המנהיגים העסקיים בכלכלות מתקדמות. התלות של עסקים בטכנולוגיה, תלות ההולכת וגדלה – רק תגביר את האיומים ואת החששות מפניהם".

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים