הביטקוין משתולל שוב, בתוך יממה נסק ל-12,800 דולרים

המטבע הווירטואלי המפורסם מכולם עלה בכ-12% בבת-אחת - כשבתוך 10 דקות אפילו נסק ב-15% תמימים ● המטבע עלה עם זאת כהמשך לתקופה שלמה שבה הוא ואסימוני קריפטו אחרים מטפסים באופן אחיד ויציב למדי

כסף חסר נוכחות פיזית. ביטקוין. אילוסטרציה: 3DSculptor, BigStock

בזמן כתיבת שורות אלו, ועל פי אתר CoinDesk, עומד ערכו של אסימון ביטקוין על 12,540 דולרים, אחרי שירד מעט מהפסגה של 12,800 שאותה כבש קודם לכן, אבל אם הוא ימשיך בביצועי 24 השעות שקדמו לכך – כשתנסו לברר כמה הוא שווה סביר להניח שיעבור כבר את רף ה-13,000 ואולי אף רחוק מזה.

אנליסטים מנסים לאבחן מה גרם למחיר הביטקוין לעלות באופן חד ביממה האחרונה, ואת העלייה הכללית שלו בחודשים האחרונים. באמצע יוני הגיע מחיר הביטקוין וצלח את מחסום 9,000 הדולר ליחידה, וזאת רק ימים אחרי שפייסבוק הודיעה על השקת מטבע דיגיטלי משלה בשם ליברה. מאז הוא רק ממשיך לעלות. רק בתחילת יולי עמד ערכו על 10,000 דולרים והנה כעת מגיע הזינוק החד של אתמול (ב').

למעשה, מחיר הביטקוין קפץ בכ-500 דולר בתוך 10 דקות בלבד במהלך היממה האחרונה, פרסומים אודות התופעה עלו באתרים הרלוונטים, וזה מה שנתן את האות למשקיעים בו להתחיל לרכוש – מה שדחף את השוק כלפי מעלה בבת-אחת. במקביל גם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו הריפל, האית'ריום והלייטקוין עולים באופן עקבי למדי.

ואכן, כלל שוק המטבעות הדיגיטליים גדל במהלך החודשים האחרונים, בעיקר מפני שמשקיעים התחילו להגדיל שוב את אחזקותיהם בו – אבל לא רק משום כך, אלא שרבים קושרים את המצב המשופר של השוק לליברה של פייסבוק, שהוכרזה ותושק מתישהו ב-2020, ושפשוט עתידה, לדעת מומחים, להביא את הקריפטו לכל משתמש בעולם.

לביטקוין אין עובדים לפטר

באחרונה אמר אורי ולנשטיין, סמנכ"ל מוצר ב-QED-it, שעוסקת בפיתוח טכנולוגיות לשמירה על הפרטיות בעסקות שמתנהלות באמצעות מטבעות וירטואליים, כי "אין ספק שההודעה של פייסבוק היא חשובה. כשחברת ענק כמו פייסבוק מודיעה שהיא משיקה מטבע וירטואלי משלה, ועוד עם שותפים חשובים, מדובר באירוע שתהיה לו השפעה רבה על שוק המטבעות הווירטואליים בכללותו. המטבע הזה יכול לחולל מהפכה בענף ולהביא אותו אל המיינסטרים".

 

דויטשה בנק מתכנן לפטר כמעט 20,000 עובדים", ציין מייסד-שותף של מורגן קריק נכסים דיגיטליים, אנתוני פומפליאנו, בטוויטר. "לביטקוין אין עובדים לפטר" הוא ציין והוסיף, "ה-DB בנוי בעבור העולם הישן, והביטקוין בנוי לעולם החדש".

לפי פורבס, גם מתי גרינספאן, אנליסט בכיר ב-eToro, כתב בפתק ללקוחות דברים דומים כשקבע כי "המערכת הפיננסית הישנה גוססת לאיטה, נקווה שהחדשה תהיה מזהירה יותר".

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים