לטובת דו-קיום: נשיא המדינה נפגש עם נציגי קו-אימפקט

מיזם קו-אימקפט, אשר הוקם במטרה לקדם תעסוקה בחברה הערבית, עוסק בהפעלת מרחבי עבודה משותפים ליהודים לערבים

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, במפגש עם נציגי מיזם קו-אימקפט, המקדם תעסוקה בחברה הערבית.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל, נפגשו עם נציגי מיזם קו-אימקפט, אשר הוקם במטרה לקדם תעסוקה בחברה הערבית.

במפגש, אשר מהווה חלק מתוכנית פעולה של המיזם לקידום מרחבי עבודה משותפים, השתתפו למעלה מ-30 מבכירי ובכירות המגזר העסקי בישראל, שנרתמו למשימה בצל הסכנות הנשקפות למרקם היחסים העדין בין יהודים לערבים בישראל.

המפגש עסק ביחסים בין יהודים לערבים בשוק העבודה בעת הזו, מתוך הבנה של החשיבות ליצירת שיח הבנוי על אמון הדדי ויצירת סביבות בטוחות ומכילות במקומות העבודה, לצד הסרת החששות והפחדים הקיימים בשטח.

"למעסיקים יש משימה חשובה מאוד בעורף הישראלי"

במסגרת המפגש סקרו המשתתפים את האתגרים המרכזיים עימם ארגונים מתמודדים נוכח המציאות הקשה, הציגו את הצעדים שננקטו מאז ה-7 באוקטובר להפגת מתיחות בין עובדים ערבים ליהודים, והדגישו את החשיבות של המגזר העסקי בחיזוק יחסים מסוג זה, בעתות משבר ושגרה כאחד.

נשיא המדינה פתח את המפגש ואמר: "זוהי תקופה מאוד קשה, שמהווה מבחן עצום למדינה ולחברה הישראלית כולה. יש פחדים, אתגרים וכאבים רבים, אך מצד שני ניכרים גם כוחות עצומים ושיתופי פעולה שמעוררים תקווה. למעסיקים יש משימה חשובה מאוד בעורף הישראלי – כלכלית וחברתית, להמשיך לקיים את הכלכלה הישראלית ולחזק אותה, ובמקביל לחזק את המרקם החברתי והחיים המשותפים בין כלל הקבוצות. נפגשנו הערב עם עשרות בכירות ובכירי המשק הישראלי, כחלק ממיזם קו-אימפקט לקידום תעסוקה משותפת של יהודים וערבים. קיימנו דיון מרתק וכן על הקשיים, האתגרים והצעדים שנוקטים להפגת המתיחות, ובצידם ההצלחות, החוסן המשותף והחשיבות של המגזר העסקי בחיזוק מרקם היחסים".

נוא ג'השאן בטשון, מנכ"לית קו-אימפקט, אמרה: "אני מודה לכבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו, מיכל הרצוג, שאירחו אותנו כאן ונרתמו ליוזמה חשובה זו, ולבכירי ובכירות המגזר העסקי שנכחו כאן היום. מאז אירועי הזוועה הקשים של ה-7 באוקטובר, והמלחמה שמתחוללת בעקבותיהם, עוברת החברה הישראלית טלטלות חריפות בזו אחר זו. אנו, בקו-אימפקט, מודאגים מהאיומים הנשקפים למרקם החיים האישי והארגוני העדין במדינת ישראל, שנבנה בעמל רב ועל בסיס ערכים משותפים, לצד מחויבות עמוקה ושותפות גורל בין הציבורים. למנהיגי ומנהיגות המגזר העסקי יש תפקיד חשוב מתמיד בהובלת שיח מאחד בעת הזו, וזוהי האחריות של כולנו להוביל מדיניות של אפס סובלנות להסתה, אלימות וגזענות, לצד יצירה וחיזוק של מרחבי עבודה משותפים. הבנייה של חברה אזרחית חזקה בעתות משבר, למול האיומים הרבים הנשקפים לה, עוברת דרך תעסוקה שוויונית, גיוון, הכלה וחוסן ארגוני – ותתאפשר רק בזכות ההירתמות של המגזר העסקי למשימה".

"אזרחים יהודים וערבים שותפים לאותו גורל ולאותה מציאות"

עימאד תלחמי, יזם עסקי וחברתי, יו"ר ומייסד באבקום סנטרס (Babcom Centers), אמר: "אנחנו רואים בחודש האחרון כיצד אזרחים יהודים וערבים שותפים לאותו גורל ולאותה מציאות. אך לצד ההבנה הזו – ניכר שגם הפחד שולט כיום על חיים של רבים מאיתנו, ערבים ויהודים כאחד. כמי שמוביל ארגון שמחציתו עובדים ערבים ומחציתו יהודים, וכמי שפעיל במגזר העסקי בישראל, אני רואה כיצד יותר ויותר מאיתנו מפחדים האחד מהשני. הבחירה שניצבת בינינו היא בין הפחד לבין ביחד – ובצומת הזה, אני בוחר ב-ביחד. זה הזמן שלנו לתמוך אחד בשני, לחבק אחד את השני ולתת ביטחון אחד לשני".

אילן ברנפלד, יו"ר ומנהל עסקים ראשי של דלויט בישראל, שיתף על ההתגייסות המופלאה של משרדו בנצרת עקב המצב ואמר: "המשרד שלנו בנצרת התגייס בצורה פנטסטית לאירוע. קודם כל יש לנו שם שני שותפים ערבים – שותף ושותפה שמובילים אותו. ואז העניין הוא שזה לא המעסיק היהודי שעובד מול העובדים הערביים – אלא כולנו מארג אנושי אחד שלם. לרבות פעולות שאנחנו נקטנו, כמו קו למצוקה רגשית, הכל בשתי השפות – העברית והערבית. רמת ניצול הקו הזה היא שווה. אנחנו מדברים המון על חוסן בחברה הישראלית, אנחנו יודעים שחוסן בונים הרבה לפני שצריך להשתמש בו".

במפגש השתתפו למעלה מ-30 בכירי ובכירות המשק, ובהם גם: עפרה שטראוס (יו"ר שטראוס ישראל), ד"ר סמיר קאסם (יו"ר משותף של קו-אימפקט ומנהל מחלקה פנימית בביה"ח כרמל), צבי זיו (איש עסקים ויו"ר משותף של קו-אימפקט), מיכל ברוורמן-בלומנשטיק (מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח), איימן סיף (שותף בקרן פורטלנד), דיוויד צ'ין (השותף המנהל של מקינזי בישראל), עדי סופר-תאני (מנכ"לית מטא בישראל), גדי קוניא (מנכ"ל תנובה), חסאן טואפרה (ראש הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית),   אורי לוין (מנכ"ל קבוצת תדהר), עדינה שפירא (שותפה בהרצוג פוקס נאמן), סמיר חורי (מנכ"ל קבוצת SK), וסים אבו נסאר (המנכ"ל והבעלים של גרנד פורום סוכנות לביטוח 2001 בע"מ), דוד פורר (יו"ר קבוצת ניאופרם), גבי מיודובניק (מנכ"ל ונשיא נטפים), אבי בן אסאייג (מנכ"ל אסם נסטלה), תאבת אבו ראס (מנכ"ל יוזמות אברהם), רשא ח'ולי (מנכ"לית מדיפלסט מקבוצת נובולוג), אלה אלקלעי (יו"ר IBI), נסרין חאג' יחיא (שותפה מייסדת בחברת הייעוץ NAS), מיכל צור (מנכ"לית קלטורה), כאיד אבו עיאש (מנכ"ל האחים אבו עיאש בניה), נעם לאוטמן (יו"ר דלתא גליל תעשיות וקרן לאוטמן), ראני חאג' יחיא (מנכ"ל שער הירדן וגורניצקי), גיל וייט (שותף מנהל הרצוג פוקס נאמן), מומו מהדב (מנכ"ל מעלה), דן שמגר (שותף במיתר עורכי דין) וזקי דיאב (שותף ב-א. שניאורנסון, דיאב ושות').

דיילי ציפי צפתה, נצפתה וחזרה עם תמונות

משתתפי מפגש קו אימפקט עם נשיא המדינה, יצחק הרצוג.

משתתפי מפגש קו אימפקט עם נשיא המדינה, יצחק הרצוג. צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

 נשיא המדינה, יצחק הרצוג, במפגש קו אימפקט.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, במפגש קו אימפקט. צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים