תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » היי-טק מחבק » מוח מצוין: פרויקט התנדבותי לאימון ושיפור רמת הריכוז לתלמידים בבתי הספר
מוח מצוין - לאימון ושיפור רמת הריכוז לתלמידים בבתי הספר

מוח מצוין: פרויקט התנדבותי לאימון ושיפור רמת הריכוז לתלמידים בבתי הספר

הכירו את הפרויקט הקהילתי החדש ביוזמת עופר א. לידסקי, ששם לו מטרה לאמן ולשפר את יכולת הריכוז העצמאית לתלמידים עם בעיות קשב וריכוז

מאת 21 ביולי 2015, 17:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פרויקט קהילתי חדש בשם "מוח מצוין" החל באחרונה ביוזמת עופר א. לידסקי, מנכ"ל טרהסייף, שכולו תרומה לחברה ומטרתו היא לאמן ולשפר את יכולת הריכוז העצמאית לתלמידים עם בעיות קשב וריכוז. הדבר נעשה על ידי אימון שבועי בחינם שמתקיים בבית ספרם.

האימון מתאפשר באמצעות פיתוח ייעודי של מערכת תוכנה המשתמשת בטכנולוגיית BCI (ר"ת Brain to Computer Interface), המעבדת אותות EEG ומציגה לתלמיד בזמן אמת את רמת הריכוז שלו ובכך מאפשרת לו ללמוד באופן עצמאי כיצד להתרכז.

מחקרים רבים מראים באופן מובהק שאימון שבועי קבוע משפר את היכולת של התלמיד להתרכז באופן עצמאי, ולכן אחת מן המטרות העיקריות של הפרויקט הינה להפחית את השימוש בריטלין בצורה כל כך שכיחה.

הפרויקט בא לשפר ברמה ארצית ולהטמיע את מערך האימונים לתלמידים בכל הארץ ובכל השכבות הסוציואקונומיות.

לידסקי השתמש בטכנולוגיות BCI על מנת לייצר חוויית נוירו-ביופידבק (Neuro-Biofeedback) ופיתח תוכנה מיוחדת המשתמשת בקסדת EEG פשוטה על מנת להציג לתלמיד את רמת הריכוז שלו בזמן אמת. "באמצעות התוכנה והקסדה אנו מייצרים חוויית נוירו-ביופידבק המאפשרת לתלמיד לקבל נקודת מבט אחרת על המנגנון המחשבתי שלו. התוכנה והטכניקה שיצרנו מבוססת על מחקרים רבים מאוד המוכיחים כי אימון מסוג זה אפקטיבי באופן מובהק ביותר", אמר.

עופר א. לידסקי, מנכ"ל ומייסד טרהסייף

עופר א. לידסקי, מנכ"ל ומייסד טרהסייף

הוא הוסיף כי "מה שהניע אותי ליזום ולהקים את פרויקט "מוח מצוין" זו האפשרות החדשה שאנו ניצור לתלמידים משכבות חלשות שאין להם את הדרך להגיע לטכנולוגיות כאלה ולאמן את עצמם. פריצת הדרך היא בכך שמתוך מסגרת בית ספרם התלמידים יקבלו אימונים שמטרתם היא לספק כלי אמיתי שישפר את יכולת הריכוז שלהם ובכך ישפיע על כל תחומי חייהם."

מוח מצוין: פרויקט התנדבותי לאימון ושיפור רמת הריכוז לתלמידים בבתי הספר Reviewed by on . פרויקט קהילתי חדש בשם "מוח מצוין" החל באחרונה ביוזמת עופר א. לידסקי, מנכ"ל טרהסייף, שכולו תרומה לחברה ומטרתו היא לאמן ולשפר את יכולת הריכוז העצמאית לתלמידים עם פרויקט קהילתי חדש בשם "מוח מצוין" החל באחרונה ביוזמת עופר א. לידסקי, מנכ"ל טרהסייף, שכולו תרומה לחברה ומטרתו היא לאמן ולשפר את יכולת הריכוז העצמאית לתלמידים עם Rating: 0

תגובות (1)

  • יהודית שהם

    מעונינת בפרטים על הטיפול
    תודה רבה

הגיבו