יאיר אבידן, לשעבר המפקח על הבנקים, מצטרף לדירקטוריון של נימה

אבידן יכהן כחבר בדירקטוריון של חברת הפינטק מקבוצת ביטוח ישיר ● הוא שימש כמפקח על הבנקים במשך שלוש שנים, עד יוני האחרון, וידע חילוקי דעות בינו לבין גופים אחרים באוצר, בכנסת ובבנק ישראל

יאיר אבידן, חבר בדירקטוריון נימה.

חברת הפינטק הישראלית נימה, שמפתחת חשבונות דיגיטליים וטכנולוגיות להעברת כספים מיידית בין מדינות, מתהדרת בשם חדש ובכיר בכלכלה הישראלית: יאיר אבידן. אבידן, לשעבר המפקח על הבנקים וחבר הנהלה בבנק ישראל, מצטרף לדירקטוריון החברה.

לאבידן מעל 30 שנות ניסיון במגוון תפקידי מפתח בעולמות הכלכלה והבנקאות בארץ, כאשר בתפקידו האחרון שימש כמפקח על הבנקים – תפקיד שממנו הוא פרש בחודש יוני האחרון. הוא נכנס לתפקיד במאי 2020, בעיצומו של משבר הקורונה, שטלטל את המשק הישראלי והשפיע גם על מגזר הפיננסים. כהונתו הייתה קצרה יחסית לקודמיו, והיו לו לא מעט חילוקי דעות עם משרד האוצר והכנסת, וגם בתוך בנק ישראל. בין היתר, הייתה מתיחות בינו לבין אגף התקציבים באוצר סביב הפרדת חברת כרטיסי האשראי כאל מבנק דיסקונט ובשאלה האם יש לחייב את הבנקים לשלם ריבית על העו"ש, ובכנסת האשימו אותו שהוא לא פועל מספיק לקידום התחרות המערכת הבנקאית.

לפני שהצטרף לבנק ישראל, אבידן כיהן כדירקטור בכאל, וכן בדיסקונט קפיטל ובדיסקונט ניו יורק. כמו כן, הוא היה היו"ר של בנק מרכנתיל ושל החברה לנאמנות של בנק דיסקונט.

"חברה חזקה, עם גיבוי ממוסדות פיננסיים מרכזיים"

נימה היא חברת פינטק מקבוצת ביטוח ישיר, שהחלה את דרכה בהצעת שירותי בנקאות דיגיטלית וללא צורך בתעודת זהות, מה שאפשר לעובדים זרים בישראל לקבל שירותי בנקאות באופן מאובטח ובעלות נמוכה. כיום, החברה מספקת את שירותיה לעשרות אלפי לקוחות בארץ ובחו"ל, שמעבירים כספים בין מדינות עבור מגוון רחב של שימושים – מצרכנים פרטיים ועד לעסקים קטנים וגדולים. בנימה אומרים כי על לקוחות החברה נמנים, בין היתר, בנקים ומוסדות פיננסיים מרכזיים בארץ ובחו"ל.

אבידן אמר כי "נימה היא חברת פינטק ישראלית מקומית וחזקה, עם גיבוי ממוסדות פיננסיים מכובדים ומרכזיים בכלכלה הישראלית. נשאף להמשיך לפתח את יכולותיה העסקיות של החברה והקשרים שלה עם לקוחות פוטנציאליים וקיימים, בכל העולם – גם בזירת ה-B2C (עסק ללקוח) וגם ב-B2B (עסק לעסק)".

משה קמחי, מנכ"ל נימה, ציין כי "אבידן מביא לדירקטוריון החברה ניסיון של יותר משלושה עשורים של עשייה כלכלית משמעותית בגופים ציבוריים ופרטיים כאחד. אנחנו בטוחים שעבודתנו המשותפת תתרום רבות לצמיחתה של נימה כגוף עסקי מרכזי בפינטק הישראלי".

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים