הלך לעולמו דרור לין – הוויקיפד שעזר לכם בלי שידעתם

לין, ויקיפד שאחוז משמעותי מתכני ויקיפדיה העברית נוצר הודות לו, הלך לעולמו לפנות בוקר (א') לאחר מאבק ארוך במחלה קשה ● במשך שנים רבות נהג לטפל בכל יום בעמוד הראשי של ויקיפדיה וכתב אישית אלפים מהתכנים בה

כתב תחת השם Deror avi אלפי ערכים בוויקיפדיה העברית ושפעל רבות למען הידע האנושי. דרור לין ז"ל.

דרור לין, עורך דין במקצועו ומי שכתב תחת השם Deror avi אלפי ערכים בוויקיפדיה העברית ושפעל רבות למען הידע האנושי, הלך לעולמו לפנות בוקר (א') אחרי מאבק במחלה קשה.

לין ז"ל הצטרף לצוות האתר עוד בראשית דרכה של ויקיפדיה, בדצמבר 2004. מאז כתב יותר מ-8,700 ערכים, הקים עשרות פורטלים, והעלה יותר מ-37,000 תמונות. הוא אף הקים והוביל את מיזם אלף מילים, שכל כולו התייחסות לאמרה לפיה כל אחת מהתמונות תועיל יותר מאלפי מילים, שבמסגרתו הועלו תמונות רבות מספור לוויקיפדיה.

במשך שנים רבות טיפל לין מדי יום בעמוד הראשי של ויקיפדיה, והיה אחראי על תכניו משלב הצעתם, דרך ליטושם ועד לשיבוצם לפי תאריכים. ציטוטים, תמונות, קטעי 'הידעת' – עברו כולם תחת ידו מדי יום.

הושקה ב-2003. ויקיפדיה העברית.

הושקה ב-2003. ויקיפדיה העברית. צילום: לכידת מסך מוויקיפדיה

ב-2011 סייע לין בארגון כנס הוויקיפדים העולמי השנתי 'ויקימניה' שהתקיים לראשונה בישראל והיה מהדוברים הראשיים באירוע.

לפני פחות משנה, ב-2022, לין נבחר לחתן פרס ויקיפד השנה, שניתן לו בהפתעה ביום ההולדת ה־19 של ויקיפדיה העברית. לין לא זכה להגיע לראות את ויקיפדיה העברית, שבה השקיע משך שנים רבות, נכנסת אל עשורה השני.

מוויקיפדיה נמסר כי קהילת ויקיפדיה כולה מרכינה את ראשה לזכרו. אחד הוויקיפדים שהספיד אותו ציין כי "דרור הלך לעולמו ועכשיו עצוב לי נורא. עצוב לי נורא כי את דרור אני מכיר מאז שאני זוכר את עצמי. אני לא חושב שאני זוכר אי פעם שראיתי אותו בלי חיוך. אני זוכר איך לקח אותי להעביר איתו סדנאות כתיבה בוויקיפדיה בספרייה הלאומית; איך אהב את ויקיפדיה, באמת, ואיך האמין בה מאוד. תנצב"ה".

איציק אדרי, יו"ר הוועד המנהל של עמותת ויקימדיה ישראל, כתב אודותיו בכיכר העיר הוויקיפדי בין השאר כי "בצער רב אני כותב את הדברים, על חברינו, חבר הוועד המנהל וממייסדי העמותה, דרור. מעבר לתרומתו הידועה לוויקיפדיה העברית, דרור היה מהמייסדים של ויקימדיה ישראל, ומאז, למעלה מ-16 שנה, הוא היה פעיל ברשימה ארוכה של פרויקטים, מיזמים ואירועים – מקומיים ובינלאומיים. הוא היה ויקיפד ו-וויקימד בדמו והקדיש כל דקה שיכל לתנועה בכל דרך אפשרית, אפילו בימיו האחרונים".

תגובות

(16)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. כואב מאד

  ניכר מהכתוב שמדובר באדם איכותי ביותר. מהתמונה ניבט עלם מקסים וטוב. לכתו לבלי שוב - הוא אבידה כואבת מאד... ברוך יהיה זכרו לעד!

 2. שרה

  להודות לדרור ללין תודה גדולה למי שתרם תרומה אדירה לתרבות הישראלית. הצילום שלו עם החיוך המתוק והעינים החכמות נגעו לליבי כשקראתי על מותו תנחומים למשפחה ולכל הקרובים לאיש שתרם תרומה כל כך יפה לתרבות הישראלית.

 3. המאליכ של סדום

  הרבה אנשים טובים ואיכותיים עזבו אותנו עקב המחלה הארורה יהיה זכרו ברוך

 4. ד"ר נו

  גם איש כה חכם וידען לא מצא תרופה למחלה? אז למה יש רופאים ותרופות? יהי זכרו ברוך

 5. אסאד

  מוויקיפדיה נמסר כי קהילת ויקיפדיה כולה מרכינה את ראשה לזכרו —-זאת אי הבנה. כל נרעיון של וויקי שאיש אינו מדבר בשם כל הקהילה. אדם נפער צעיר ולא זה הזמן לכתוב משהו שלילי עליו. לא ברור מה גרם לאתר הזה לכתוב שטויות

  1. אין לך מושג על מה אתה מדבר

   אין לך מושג על מה אתה מדבר

 6. איתי

  ניחומים למשפחה. לא הכרתי אותו ואו את פועלו והתרשמתי מאוד מתרומתו לידע הכללי, הנגשתו לכלל ופעילותו המסורה.

 7. גאולה אור לפיד

  מצער מאד, לא ידענו עד כה על מצבו הפיזי הקשה. יהי זיכרו ברוך, תנחומים למשפחה.

 8. מרגלית הרפז

  היום כבר קשה לתאר את חיינו או לפחות הסקרנים שביננו בלי ויקיפדיה. נודה לו על עמלו הפורה והמבורך. יהיה זכרו ברוך.

 9. מאור

  עליו נאמר במשנה "חבל על דאבדין ולא משתכחין" יהא זכרו ברוך

אירועים קרובים