אלפי אנשי היי-טק – בין המפגינים נגד התוכנית המשפטית

היום (ב') הוכרזה שביתה במשק ו-150 אלף איש עלו לירושלים להפגנה נגד התוכנית המשפטית של הממשלה, שעליה החלו להצביע בכנסת ● נציגים מההיי-טק הישראלי הגיעו אף הם לבירה כדי להתנגד למהלך

"הקטר של המשק לא יעצור". שלט של מחאת ההיי-טקיסטים מאחת ההפגנות.

אלפי אנשי היי-טק הפגינו היום (ב') מול הכנסת ובשאר קריית הלאום בירושלים נגד התוכנית המשפטית של הממשלה, כחלק מההפגנה הגדולה שהתקיימה שם, ובה נכחו כ-150 אלף איש.

המפגינים מההיי-טק קראו קריאות בגנות התוכנית המשפטית ונשאו שלטים כגון "הקטר של המשק לא יעצור" ו-"הצילו את הסטארט-אפ ניישן שלנו". זאת, לצד הקריאות הכלליות של ההפגנה, בהן "דמוקרטיה או מרד".

שלטי הפגנת הההיי-טק.

שלטי הפגנת הההיי-טק. צילום: יניב הלפרין

אלפים מהגזרה הטכנולוגית המקומית הגיעו להפגנה, בין היתר, באוטובוסים שהוציאו חברות היי-טק שונות ששובתות היום, במסגרת השביתה הגדולה במשק, ובאוטובוסים של "מחאת ההיי-טקיסטים", שהוציאו הקרנות TLV פרטנרס וקומרה קפיטל.

כ-300 חברות היי-טק שבתו היום או אפשרו לעובדיהן לשבות. התוכנית של הממשלה כבר מביאה להוצאת כספים מישראל, בין היתר של Wiz והקרנות פפאיה גלובל, דיסרפטיב ודיסרפטיב AI, ובענף אומרים כי הרפוקמה המתגבשת למערכת המשפט תביא להוצאת כספים נוספים מישראל ולאי השקעה של משקיעים זרים רבים באומת הסטארט-אפ הישראלית. זאת לאור אי הוודאות שהמחאה יוצרת והפיכתה של ישראל לפחות דמוקרטית אם היא תעבור, לטענתם.

המחאה נגד התוכנית המשפטית באה לידי ביטוי היום בשביתה במשק, בשיירות מחאה של רכבים ובהפגנות ברחבי הארץ. יצוין כי ועדת החוקה, חוק ומשפט העבירה הבוקר את שני הסעיפים הראשונים בתוכנית המשפטית לקראת העלאתם לקריאה ראשונה במליאת הכנסת, ככל הנראה ביום ד'.

מחאה מול הכנסת על הרפורמה המשפטית של ממשלת נתניהו.

מחאה מול הכנסת על הרפורמה המשפטית של ממשלת נתניהו. צילום: יניב הלפרין

"לא נפסיק עד שנעצור את ההפיכה המשטרית!"

צור משעל, ממובילי מחאת ההיי-טקיסטים, אמר כי "אנחנו כאן במאות אלפים. הגענו ברכבות, אוטובוסים, ברכבים. אלפים אלפים אנחנו סובבים את הכנסת וקוראים – לא נחיה תחת דיקטטורה. אין חופש – אין הייטק. מאות חברות, עשרות אלפי ישראלים יצאו הבוקר, נטשו את קטר ההיי-טק כדי להסביר לממשלה הזו בשפה היחידה שהיא מבינה ש-ישראל לא תהיה דיקטטורה. לא יקרה. לא צריך מגפונים כדי לשמוע את הזעקה של הישראלים. אנחנו קוראים לחברי הכנסת מהקואליציה – צאו החוצה מהבועה שלכם על הגבעה ותסתכלו לנו בעיניים. לא ניתן לכם לדרוס אותנו. דמוקרטיה, או מרי".

מחאה מול הכנסת על הרפורמה המשפטית של ממשלת נתניהו.

מחאה מול הכנסת על הרפורמה המשפטית של ממשלת נתניהו. צילום: יניב הלפרין

גדי טונס, ממובילי המאבק, סמנכ"ל בחברת היי-טק, ציין ש-"מחאת ההיי-טק עלתה היום לירושלים למנוע את ההפיכה המשטרית. כדי שאנו וילדינו נמשיך לחיות במדינה טובה, דמוקרטית וחופשיה, בה היי-טק משגשג ותורם לכלכלה ולפריחת הארץ. יש פה אלפי היי-טקסיטים שמוחים על ההפיכה המשטרית שיריב לוין ושמחה רוטמן מארגנים פה בישראל. אנחנו לא נפסיק עד שנעצור את ההפיכה המשטרית!"

דרור סלעי, גם הוא ממובילי המאבק וסמנכ"ל בחברת היי-טק, אמר כי "מחאת ההיי-טקיסטים עלתה לירושלים היום. אנחנו כאן כדי להילחם על עתיד הדמוקרטיה, על עתיד המדינה, על עתיד הילדים שלנו, ועל עתיד התעשייה שלנו. יש לנו אורך רוח ולא נעצור כי אין לנו מדינה אחרת. אנחנו נמשיך להילחם למען מדינה חופשית ודמוקרטית".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים