בלחץ הממשל הרוסי – גוגל ואפל הסירו אפליקציית בחירות של מתנגד המשטר

לאחר איומים בקנסות ובאישומים פליליים מצד הממשל הרוסי, אפל וגוגל נכנעו והסירו מחנויות האפליקציות שלהן ברוסיה את אפליקציית ההצבעה שנוצרה על ידי נאמניו של מתנגד המשטר הכלוא אלכסיי נבלני

בעד מטבעות וירטואליים - עם הסתייגויות. נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. צילום: BigStock

נכנעו לפוטין: אפל וגוגל הסירו מחנויות האפליקציות שלהן ברוסיה את אפליקציית ההצבעה שנוצרה על ידי נאמניו של מתנגד המשטר הכלוא אלכסיי נבלני.

אפליקציית "הצבעה חכמה" שהוסרה, נועדה לכאורה לסייע לאזרחים להצביע עבור מועמדים שיש להם סיכוי גבוה יותר לגבור על מתמודדים מטעם מפלגת השלטון הרוסית.

לפי הדיווחים, הממשל הרוסי הפעיל לחצים על אפל וגוגל להסיר את האפליקציה במשך שבועות לקראת הבחירות הכלליות ברוסיה, שהחלו בסוף השבוע ומסתיימות היום, בטענה כי הן לא חוקיות ואיים עליהן בקנסות ואף האשים אותן בהתערבות לא חוקית בבחירות.

עוד דווח, כי נציגים מטעם ענקיות הטק נפגשו עם בכירי השלטון ביום ה' האחרון, ולאחר מכן הודיע הממשל כי אפל תציית לדרישת ההסרה.

מקור המקורב להחלטת ההסרה של גוגל אמר, כי הרשויות הרוסיות איימו להאשים ולהעמיד לדין עובדי גוגל מסוימים בשל עבירות פליליות חמורות – מה שהכניע גם את גוגל.

ביום ו' האחרון, צייץ תומך של נבלני בטוויטר, איוון זדאנוב, שהארגון שלו שוקל לתבוע את אפל ואת גוגל בשל הסרת האפליקציות, וכתב כי פעולת הצנזור היא "טעות גדולה". זדאנוב גם פרסם את מה שלדבריו הוא תשובתה של של אפל, שבה היא מצטטת את הגדרות הקרמלין של כמה ארגונים תומכי נבלני כקיצוניים וכלא חוקיים – כסיבה להסרת האפליקציה.

מאפל לא נמסרה תגובה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים