היי-טק בעוטף עזה – עם מרכז חדש ליזמות ופיתוח טכנולוגי

קק"ל ו-JNF אוסטרליה מקימות מרכז לחדשנות בשטחי המועצה המקומית שער הנגב ועיריית שדרות, אשר יקדם הקמת חברות הזנק ויתמקד בחדשנות בנושאי קיימות, חקלאות מדייקת, קרקע, מים, היערכות לשינויי האקלים וחדשנות טכנולוגית

מרכז חדשנות בעוטף עזה, ביוזמת קק"ל ו-JNF אוסטרליה. צילום: יח"צ

מרכז קק"ל ו-JNF אוסטרליה יקימו מרכז טכנולוגי בשטח קרקע המשותף למועצה המקומית שער הנגב ועיריית שדרות. המרכז יכלול עשרות חברות הזנק, יזמים, חברות בינלאומיות ומחקר בתחומי החדשנות, הקיימות והיזמות הטכנולוגית וצפוי לייצר כ-500 משרות לתושבי האזור.

בפרויקט המשותף יושקע סכום של כ-20 מיליון שקלים. המרכז ישתרע על פני כ-3,000 מ"ר בנויים ויכלול שטחים לחממות חדשנות, לחברות בוגרות, למעבדות, לאודיטוריום, לחדרי ישיבות, לבית קפה ולחללים רב תכליתיים. ניהול המרכז ייעשה על ידי גוף שיהיו בו נציגות של שני היזמים  קק"ל, ו-JNF אוסטרליה, ונציגים של מועצת שער הנגב ועיריית שדרות. 50 חברות הזנק יוכלו להצטרף לחממה, לצד יזמויות ומיזמים שונים בתחומי האקלים, הקיימות והחדשנות.

פעילות המרכז החדש תתמקד בתחומי היזמות והפיתוח הטכנולוגי, בדגש על עולמות הקיימות, החקלאות המדייקת, קרקע, מים, היערכות לשינויי האקלים וחדשנות טכנולוגית.

אזור עוטף עזה נמצא בימים אלו בתנופה של צמיחה ובנייה. לצד הצמיחה הדמוגרפית המרשימה, הן ביישובי שער הנגב והן בעיר שדרות, הרשויות פועלות בשנים האחרונות לפיתוח מנועי צמיחה כלכליים משמעותיים, בהם תחום החקלאות המדייקת והקיימות.

יו"ר קק"ל,  אברהם דובדבני, אמר: "קק"ל, שעיקר עשייתה בתחום הייעור, המים והקרקע, היא הגוף הירוק והגדול ביותר במדינה, התורם לאיכות הסביבה בישראל. קק"ל תורמת לסביבה בישראל בקידום סדר יום של פיתוח בר קיימא, פיתוח משק המים והובלת הנושא של חינוך לקיימות ואיכות הסביבה. המרכז לקיימות וחדשנות בעוטף עזה הוא פרויקט נוסף שקק"ל מקדמת למען יישוב הארץ ופיתוחה, למען איכות הסביבה בישראל ולמען הקהילה והפריפריה. אנו נמשיך להיות חוד החנית בנושא ונמשיך לקדם חינוך למודעות סביבתית ותמיכה ביוזמות חשובות כמו אלו של חדשנות ושמירה על הסביבה והטבע".

מנכ"ל JNF אוסטרליה, דן ספרינגר, אמר, כי "המחויבות של JNF אוסטרליה להבטיח את הקיימות והצמיחה של הקהילות בפריפריה הדרומית של ישראל, יחד עם השותפים האזוריים שלנו, באה לידי ביטוי ביוזמה חדשה גדולה זו. מרכז החדשנות ימשוך השקעות אל אזור עוטף עזה, יאפשר יצירת עסקים חדשים ומשרות באיכות גבוהה ויישם טכנולוגיות של המאה ה-21 בהתמודדות עם כמה מהאתגרים הגדולים בעולם. הוא ישמש גם כמצבת זיכרון נפלאה לאלכסנדר טאטר גרוס ז"ל והבעה לערכי היסוד של קק"ל ושל הציונות, כל זאת תוך תמיכה בקהילות הנמצאות בחזית פיתוח הנגב ותיקון עולם".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים