תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מחריפים את המאבק: עובדי פלאפון ובזק בינלאומי נוקטים שביתה חלקית
עובדי בזק בינלאומי מפגינים נגד ההנהלה (ארכיון). צילום: דוברות ההסתדרות

מחריפים את המאבק: עובדי פלאפון ובזק בינלאומי נוקטים שביתה חלקית

במסגרת העיצומים יעצרו, בין היתר, עבודות לפיתוח דור 5 בפלאפון ואת פיתוח ממשק הסיבים האופטיים בבזק בינלאומי, ייעצרו כל פרויקטי הפיתוח המשותפים לשלוש החברות של אלפא ● הנהלת החברות: המיזוג בין חברות יס ובזק בינלאומי ... נעשה לטובת החברות ועובדיהן"

מאת 2 באוגוסט 2021, 15:03 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ועד עובדי אלפא (החברה האם של פלאפון, בזק בינלאומי ויס) הודיע היום (ב') על החרפת המאבק בשל ההחלטה על רקע השינויים הדרמטיים שמבקשת ההנהלה לבצע במבנה החברות (מיזוג בזק בינלאומי עם יס) ועל נקיטת צעדים ארגוניים בפלאפון ובבזק בינלאומי. זאת, לדבריו, בעקבות המשך ההתנהלות החד-צדדית מצד ההנהלה, ולאחר שההנהלה המשותפת משכה בשבוע שעבר את הבקשה לצווי מניעה כנגד שביתה, ובית הדין לעבודה קבע כי אין למנוע מהעובדים בחברות הללו לנקוט צעדים ארגוניים.

במסגרת הצעדים, העובדים נוקטים שביתה חלקית בפעילויות מסוימות של החברות, בהם הפסקת העבודות לפיתוח דור 5 בפלאפון ועצירת פיתוח ממשק הסיבים האופטיים בבזק בינלאומי. בנוסף, הודיעו הוועדים על עצירה מוחלטת של העבודה המשותפת (סינרגיה) בין שלוש חברות אלפא. בין היתר, בזק בינלאומי לא תמכור כרטיסי סים של פלאפון או תוציא ציוד לפלאפון או לחברת יס לטובת מלאי או שירות ללקוחות פרטיים. פלאפון לא תספק נתבים ללקוחות בזק בינלאומי, וייעצרו כל פרויקטי הפיתוח המשותפים לשלוש החברות.

נציגות העובדים מבהירה, כי מדובר בצעדים ראשוניים בלבד, שיוחרפו במידה שההנהלה תמשיך בניסיונותיה לפגוע בהתארגנות העובדים. במקביל, יימשכו ההפגנות מול בכירי קבוצת אלפא, כולל מול ישיבת הדירקטוריון של החברות הבנות שצפויה להתקיים השבוע.

לפני כחודש הכריזה ההסתדרות סכסוך עבודה בחברות פלאפון ובזק בינלאומי. זאת על רקע סירובה של ההנהלה המשותפת לחברות קבוצת אלפא לנהל מו"מ משותף לכלל עובדי הקבוצה כמענה לניסיונות ההנהלה לחשק את העובדים במו"מ, ונוכח השינויים הדרמטיים שמבקשת ההנהלה לבצע. שינויים אלו משליכים על זכויות העובדים ומאיימים על ביטחונם התעסוקתי.

יחיאל שמן, יו"ר ועד עובדי אלפא ויו"ר ועד עובדי פלאפון, אמר, כי "הנהלת אלפא צריכה להבין דבר אחד פשוט – אנחנו נעמוד כחומה בצורה נגד כל ניסיון שלה לפגוע בעובדים ולעשות סיבובים פיננסיים על גבם. לא נהסס להחריף כבר בקרוב את הצעדים הארגוניים שלנו, עד להשבתה מוחלטת של פלאפון ובזק בינלאומי. מקומות הפרנסה של מאות עובדים עומדים בפני סכנה אמיתית, וכפי שהוכחנו כבר בעבר, שום דבר לא יקודם בחברות באופן חד צדדי, אלא רק בשיתוף פעולה איתנו״.

לימור ליברמן-לביא, סגנית יו"ר ועד עובדי אלפא ויו"רית ועד עובדי בזק בינלאומי, הוסיפה, כי "אנחנו לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים כאשר הנהלת אלפא ודירקטוריון בזק פועלים הלכה למעשה לפרק חברה מצליחה ורווחית כמו בזק בינלאומי. הצעדים הארגוניים שמתחילים להינקט היום הם רק יריית הפתיחה במאבק לשמירה על מקומות הפרנסה שלנו. אנחנו בטח לא מתכוונים לעצור פה, במידה שהתוכניות שלהם לפירוק החברות הבנות בקבוצה ימשיכו להתקדם".

מחברות פלאפון ובזק בינלאומי נמסר, כי "אנחנו מכבדים את זכות העובדים לפתוח בעיצומים. המיזוג בין חברות יס ובזק בינלאומי נעשה בהתאמה לשינויים הרגולטוריים הצפויים, בראשם ביטול פיצול ספק-תשתית, והוא נעשה לטובת החברות ועובדיהן".

מחריפים את המאבק: עובדי פלאפון ובזק בינלאומי נוקטים שביתה חלקית Reviewed by on . ועד עובדי אלפא (החברה האם של פלאפון, בזק בינלאומי ויס) הודיע היום (ב') על החרפת המאבק בשל ההחלטה על רקע השינויים הדרמטיים שמבקשת ההנהלה לבצע במבנה החברות (מיזוג ועד עובדי אלפא (החברה האם של פלאפון, בזק בינלאומי ויס) הודיע היום (ב') על החרפת המאבק בשל ההחלטה על רקע השינויים הדרמטיים שמבקשת ההנהלה לבצע במבנה החברות (מיזוג Rating: 0

הגיבו