גביית כספים עבור בתי חולים: נים הלת' גייסה 25 מיליון דולר

החברה הישראלית מפתחת מערכות לניתוח תיקים רפואיים כדי לשפר תהליכי גביית כספים בבתי חולים בארצות הברית

מימין: עמיחי ניידרמן (המנכ"ל) ואדם רימון, מייסדי נים הלת'. צילום: אוריה סייג

נים הלת' הישראלית, שמסייעת לארגוני בריאות בגביית כספים, הודיעה היום (ג') כי היא סיימה סבב גיוס של 25 מיליון דולר, בהובלת קרן Addition capital.

הגיוס הנוכחי מגיע כמה חודשים לאחר סיום סבב A של החברה, שהובל על ידי גוגל ונצ'רס ושבמהלכו גויסו 16.5 מיליון דולר. בגיוס הנוכחי לקחו חלק המשקיעים הקיימים, בהם, לצד גוגל, טייגר גלובל ובסמר. נים עתידה להשתמש בסכום שגויס להמשך פיתוח הפלטפורמה הטכנולוגית, הוצאת מוצרים חדשים והגדלת הפעילות שלה – בתל אביב ובארצות הברית.

הפלטפורמה של נים מסייעת לתהליכי גביית הכספים של ארגוני הבריאות בארצות הברית, באמצעות בינה מלאכותית. החברה פיתחה מערכת שמתחברת למערכות הקיימות במרפאות ובבתי חולים, ומסוגלת לנתח את המידע מהתיק הרפואי של המטופל, לזהות את המונחים הרפואיים, להבין את הנרטיב הרפואי ולייצר קודי חיוב עבור חברות הביטוח בצורה אוטומטית. מדובר בתהליך שמבוצע כיום בצורה ידנית, על ידי מקודדים (מאות אלפים, לדברי החברה), ונים הופכת אותו לאוטומטי, ללא מעורבות אנושית.

עובדים בנים הלת'. צילום: אוריה סייג

עובדים בנים הלת'. צילום: אוריה סייג

נים הוקמה ב-2018 על ידי עמיחי ניידרמן, המשמש כמנכ"ל החברה, ואדם רימון. היא מעסיקה 54 עובדים, מתוכם 45 בישראל והשאר בארצות הברית. על לקוחות החברה נמנות כמה רשתות של בתי חולים בארצות הברית ובסך הכול, המערכת שלה פרוסה בכ-40 בתי חולים וארגונים רפואיים. בנים מעריכים שהנתון יגדל בחודשים הקרובים ליותר מ-100 בתי חולים ברחבי ארצות הברית.

נידרמן אמר כי "ההסתמכות על אנשים במערכת הבריאות האמריקנית בכדי לבצע פעולות קריטיות לתפעול השוטף הביאה למצב שבו הם לא יכולים לגדול במהירות ולהתאים את עצמם לנסיבות משתנות בשוק. התפרצות הקורונה במדינות כמו הודו, שרוב המקודדים מגיעים ממנה וממדינות דומות, הביאה מוסדות רפואיים רבים למצוא את עצמם ללא פתרון כלכלי בזמן המגפה – מה שהביא לעלייה משמעותית בביקוש למוצר שלנו".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים