כך ה-IT של משרד הבריאות נערך לקראת חזרת התו הירוק

התו הירוק - ו-"התו השמח", שהוא מעין גרסה לייט שלו - הצריכו היערכות מצד האגף הטכנולוגי של משרד הבריאות ● מה בדיוק בוצע ואילו מערכות עודכנו?

הדמייה של התו הירוק. מקור: משרד הבריאות

אתמול (ד') נכנס לתוקפו "התו השמח", שהוא תו ירוק רך, עם שם אופטימי יותר ומבאס פחות. התו הזה רלוונטי לאירועים שמשתתפים בהם מעל 100 איש. במסגרתו, למשל, אורחים שמגיעים לאירוע ואינם מחוסנים צריכים לעבור בדיקת קורונה עד 72 שעות קודם לכן. כשהמערך הרלוונטי יהיה מוכן, הם יוכלו לעשות זאת במקום האירוע. היום (ה') החליט קבינט הקורונה שהתו הירוק המלא יחזור לחיינו ביום ה' בשבוע הבא.

ההכנות להחזרת התו הירוק / שמח וכן ההיערכות לקראת חידוש מבצע החיסונים החלו באגף המחשוב של משרד הבריאות כבר לפני כמה חודשים. על אף שלא היה ידוע אז על המוטציה ההודית, הנחת העבודה של המשרד הייתה שעלולות להיות מוטציות שונות למגיפה – מה שהצריך היערכות גם מצד אגף המחשוב.

לדברי מנמ"רית משרד הבריאות, רונה קייזר, אחד האתגרים שעמדו בפני אנשי המשרד בחודשים האחרונים בכל הקשור לתו הירוק היה ליצור תהליך שבו המערכת הרלוונטית תוכל לשדר למערכות האחרות, כדי לעדכן שאדם מסוים עבר בדיקה ויש לו תו. מדובר בתהליך שצריך להתבצע במהירות, שכן בלעדיו אין לתו כל תוקף.

קייזר אמרה שבמסגרת ההיערכות לאותן מערכות שיאפשרו בדיקות מהירות נוצר ממשק APO בין משרד הבריאות לכל החברות הרלוונטיות, כדי שהן יוכלו לבצע את התהליך מול המבקשים להוציא תו ירוק ולדווח על התוצאות למשרד.

המשרד נדרש לבצע שיפור נוסף לקראת שילוב בני נוער מגיל 12 באוכלוסיית המחוסנים. השיפור שהוא שאדם אחד יוכל להחזיק ביותר מתעודה אחת, ושתעודה אחת יכולה להיות ברשותו של יותר מאדם אחד, כל עוד מדובר בהורים ובילדים שלהם שנמצאים בגילאים האלה ולא בהכרח מחזיקים טלפונים ניידים. כך, כאשר הם יגיעו למקום שבו יש צורך להציג את התעודה, האימא או האבא יוכלו לעשות זאת. במקביל, אם לילד יש טלפון, הוא יוכל לקבל את התעודה באפליקציה של התו הירוק, כמו כולם.

שיפורים נוספים

עוד שיפורים נערכו בתעודות המחוסנים שיוצאים לחו"ל – וזאת בתיאום עם המדינות שמוכנות להכיר בתעודות אלה. כדי להשיג את המטרה הזאת היה צורך בתהליך מתמשך, שבנוסף לפיתוח הטכנולוגי הורכב משיחות וקשר עם אותן מדינות.
מאחר שתוקפן של חלק גדול מהתעודות שהונפקו בתחילת השנה עומד לפוג עד סוגה, וגם לקראת האפשרות של מתן חיסון נוסף לאוכלוסיות כאלה ואחרות, נערכו באגף המחשוב גם בתחום התשתיות, כדי לעמוד בעומסים של הורדת התעודות החדשות.

קייזר אמרה שבשיא מבצע החיסונים, הונפקו 200 אלף תעודות ביום, ושהגישה אל התו הירוק מתבצעת במגוון ערוצים, כולל דרך האזור האישי באתר של ממשל זמין. לסיום היא ציינה ש-"כעת אנחנו ערוכים לשלב הבא, מחזקים את הענן, ערכנו בדיקות ואני צופה שהתהליכים יהיו סדירים"

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. רון אברהם

    לא יכולתי לשלם עבור התג הירוק בגלל שלא היה לי כרטיס אשראי רציתי לשלם במזומן אבל לא הסכימו אם למיץ
    צריך תג ירוק צריך לתת גם למי שיכול לשלם במזומן ותג ירוק צריך לכולם
    במקרה הגרוע אני יכול ללכת ולרכוש ערכת בדיקה עצמית זאת אני ממליץ לחי שיש לו בעיה זהה כלומר למי שאין לו כרטיס אשראי עברתי שלושה חיסונים אף פעם לא הבראתי מקורנה פשוט חוסנתי כמו כולם

אירועים קרובים