מיקרוסופט הוציאה טלאי לפגיעות הקריטית PrintNightmare

הפגיעות התגלתה ב-Print Spooler Service של מערכת האבטחה מבית הענקית מרדמונד, ובשל חומרתה אף גרמה למערך הסייבר הלאומי להוציא התרעה דחופה בעניינה

הזהירה 30% מהלקוחות - אבל נראה שפוטנציאל הפגיעה גבוה יותר. מיקרוסופט. צילום: BigStock

מיקרוסופט (Microsoft) החלה בהשקת טלאי חירום לפגיעות שהתגלתה ב-Print Spooler Service של Windows, תקלה שאף גרמה למערך הסייבר הלאומי להוציא התרעה דחופה ביום ה' בשבוע שעבר. מיקרוסופט אישרה את מהות התקלה לאחר חשיפתה, והיא כאמור ממהרת כעת להציע עדכון לפגיעות שזכתה לכינוי PrintNightmare.

כזכור, דובר בתקלה שהוגדרה כקריטית, מכיוון שהיא מאפשרת לתוקפים מרחוק מזוהים, המשיגים נגישות למחשב, לפעול ברמת המערכת ולהריץ קוד שיכול להשפיע על מערכות מיקרוסופט אחרות במחשב וברשת.

לפי מיקרוסופט, הטלאי מיועד למערכות Windows Server גרסת 2019, גרסת 2012 R2 וגרסת 2008,  Windows 8.1 כולל גרסת ה-RT שלה, וכן מערכות נתמכות של Windows 10.

באופן מפתיע החברה גם שחררה טלאי מתאים עבור Windows 7. הטלאי עדיין לא מקיף לחלוטין את כל המערכות, ובין אלו שיצטרכו בינתיים לחכות להודעה נוספת של מיקרוסופט, נמצאים בעלי Windows Server בגרסת 2012 ו-2016, וכן בגרסת Windows 10 ver 1607 – אך גם הטלאות אלו צפויות להגיע בהמשך.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים