תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » Daily Startup » לנדבאז, שפיתחה מערכת למימון הלוואות רכב בארה"ב, גייסה 360 מ' דולר
מייסדי לנדבאז. מימין: אמיתי קלמר, מנכ"ל, וד"ר דן רביב, סמנכ"ל טכנולוגיות. צילום: ווייפן צ'ן

לנדבאז, שפיתחה מערכת למימון הלוואות רכב בארה"ב, גייסה 360 מ' דולר

לנדבאז של הישראלים אמיתי קלמר וד"ר דן רביב מפתחת פלטפורמה למימון רכישת רכב באמצעות מודל חיתום מבוסס AI ● הגיוס החדש יתמוך בהתרחבות המהירה של החברה בארה"ב במתן מימון ללקוחות עם היסטוריית אשראי מצומצמת

מאת 24 ביוני 2021, 12:22 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חברת הפינטק לנדבאז (Lendbuzz), המפתחת פלטפורמה מבוססת AI למימון רכישת רכב, הודיעה על גיוס של 360 מיליון דולר, הכוללים גיוס הון של 60 מיליון דולר בהובלת Wellington Management יחד עם גולדמן זאקס ו-Mitsubishi UFJ, לצד משקיעיה הנוכחיים, הכוללים את 83North, קרן O.G. Tech של איל עופר, קבוצת ארקין, מבטח שמיר ו-Highsage Ventures, וגיוס חוב בהיקף של 300 מיליון דולר בהובלת גולדמן זאקס ו-ויולה קרדיט. עד היום גייסה החברה 45 מיליון דולר בהון ו-350 מיליון דולר חוב – מה שמביא את היקף גיוסיה הכולל ל-105 מיליון דולר הון ו-650 מיליון דולר חוב.

הגיוס החדש יתמוך בהתרחבות המהירה של החברה בארה"ב במתן מימון ללקוחות עם היסטוריית אשראי מצומצמת, המגבילה את יכולתם לקבל מימון ממערכת האשראי המסורתית. החברה, אשר משתפת פעולה עם סוכנויות רכב, מציעה פלטפורמה דיגיטלית המותאמת לתהליכי העבודה של סוכנויות הרכב, ומספקת לצרכנים הצעת מימון אישית התואמת את יכולות ההחזר של הצרכן.

"לנדבאז נוסדה במטרה להרחיב את הגישה לאשראי למיליוני צרכנים, שכיום לא יכולים לקבל שירות ממערכת האשראי המסורתית, באמצעות מודל החיתום הייחודי שפיתחנו", אמר אמיתי קלמר, שותף-מייסד ומנכ"ל לנדבאז. "הגיוס הנוסף מאפשר לנו להמשיך להאיץ את צמיחתנו ולהמשיך לשפר את חוויית רכישת הרכב של לקוחותינו".

מודל החיתום הייחודי של לנדבאז, המבוסס AI, מאפשר לה להעריך את הסיכון של צרכנים בהשוואה למערכות חיתום המבוססות על דירוג FICO ומשתמשות במספר מצומצם של נקודות מידע. לנדבאז מנתחת אלפי פרטי מידע – מדפוסי הכנסות והוצאות של הצרכן ועד יציבות והיסטוריה תעסוקתית – כדי להעריך טוב יותר ובאופן הוגן יותר את סיכון האשראי של לקוחותיה.

החברה הגדילה את היקף פעילותה ביותר מ-200% במחצית הראשונה של 2021, והיא ממשיכה את התרחבותה הגיאוגרפית המהירה בארה"ב כדי לשרת יותר סוכנויות רכב וצרכנים. בשנה האחרונה הכפילה החברה את מספר עובדיה ליותר מ-100 עובדים, והיא ממשיכה בגיוס עובדים מהיר. מטה החברה נמצא בבוסטון, מסצ'וסטס, והשנה פתחה החברה מרכז פיתוח בישראל והחלה לגייס מהנדסים בישראל.

לדברי קלמר, "תקופת הקורונה אפשרה לנו לבחון בצורה אינטנסיבית את יכולות המודל החיתומי הייחודי שפותח על ידינו. הביצועים של תיק האשראי שלנו בתקופה זו חיזקו את הביטחון שלנו להמשיך ולצמוח במהירות".

לנדבאז הוקמה בבוסטון ב-2015 על ידי אמיתי קלמר, המכהן היום כמנכ"ל, וד"ר דן רביב, המכהן כסמנכ"ל טכנולוגיות. קלמר עבד בעבר בקבוצת ההשקעות בטכנולוגיה של דויטשה בנק בבוסטון. רביב הוא בעל דוקטורט במדעי המחשב מהטכניון ועבד כחוקר פוסט-דוקטורט ב-MIT. השניים הכירו בלימודיהם ב-MIT.

לנדבאז, שפיתחה מערכת למימון הלוואות רכב בארה"ב, גייסה 360 מ' דולר Reviewed by on . חברת הפינטק לנדבאז (Lendbuzz), המפתחת פלטפורמה מבוססת AI למימון רכישת רכב, הודיעה על גיוס של 360 מיליון דולר, הכוללים גיוס הון של 60 מיליון דולר בהובלת Wellingt חברת הפינטק לנדבאז (Lendbuzz), המפתחת פלטפורמה מבוססת AI למימון רכישת רכב, הודיעה על גיוס של 360 מיליון דולר, הכוללים גיוס הון של 60 מיליון דולר בהובלת Wellingt Rating: 0

הגיבו