תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » גרטנר: עד 2024 את רוב מוצרי הטכנולוגיה ייבנו מחוץ לתעשיית הטק
שינויי מגמות עקב הקורונה. התעשייה הטכנולוגית. צילום אילוסטרציה: BigStock

גרטנר: עד 2024 את רוב מוצרי הטכנולוגיה ייבנו מחוץ לתעשיית הטק

חברת המחקר והייעוץ מצאה שמגיפת הקורונה הניעה מגמה שבמסגרתה קונים מחוץ לתעשיית ה-IT תופסים נתח גדול יותר משוק ה-IT הכולל, והם שמשנים את תמונת המצב

מאת 22 ביוני 2021, 13:41 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עד שנת 2024, רוב מוצרי הטכנולוגיה והשירותים (80%) ייבנה על ידי מי שאינם אנשי מקצוע בתחום הטכנולוגי, כך עולה ממחקר שערכה גרטנר (Gartner). מגמה זו, לדעת חברת המחקר, מונעת על ידי קטגוריה חדשה של קונים מחוץ לתעשיית ה-IT, שתופסים נתח גדול יותר משוק ה-IT הכולל.

ראג'ש קנדאסוואמי, סגן נשיא למחקר בגרטנר, אמר כי צמיחה בנתונים הדיגיטליים, כלי פיתוח עם קוד נמוך ופיתוח בסיוע AI הם בין הגורמים הרבים שאפשרו "דמוקרטיזציה" של פיתוח טכנולוגי על ידי גורמים שאינם אנשי IT.

מנכ"לים מתייחסים לעסקים דיגיטליים כספורט קבוצתי, ולא עוד כנחלתם היחידה של מחלקת ה-IT," הסביר קנדאסוואמי.

משנה מגמות. מגיפת הקורונה. אילוסטרציה: BigStock

משנה מגמות. מגיפת הקורונה. אילוסטרציה: BigStock

שינוי באינטגרציה ובאופטימיזציה עקב הקורונה

המגמה קשורה בקשר הדוק להשפעות של מגיפת הקורונה על מגזר ה-IT. לדברי גרטנר, התרחבות מהירה של שירותי ענן, יוזמות עסקיות דיגיטליות ושירותים מרוחקים פתחו את הדלת לאפשרויות חדשות באינטגרציה ובאופטימיזציה.

כתוצאה מכך, פלישת הטכנולוגיה כמעט לכל תחום עסקי ממשיכה ליצור ביקוש למוצרים ושירותים מחוץ למחלקות ה-IT – גם אם קונים אלה לא תמיד משתלבים בהיצע המסורתי של ספקים. למעשה, גרטנר צופה כי בשנת 2023 יווצרו הכנסות של 30 מיליארד דולר על ידי מוצרים ושירותים שלא היו קיימים טרום המגיפה.

גרטנר אומרת כי בשל השפעות המגיפה הצטמצמו החסמים בתחום ה-IT לשימוש ב"גורמים חיצוניים" לשם יצירת פתרונות מבוססי טכנולוגיה – מה שמספק נקודת כניסה לכל מי שהצליח לשרת צרכים שהקורונה עודדה.

במקביל, ספקי הטכנולוגיה נכנסים כעת יותר ויותר לשווקים הקשורים לספקים שאינם טכנולוגיים, או שמתחרים בהם, כולל הקמה ואף שגשוג של חברות חדשניות בתחום השירותים הפיננסיים והקמעונאות. התחום האחרון יוצר פתרונות מונעי IT בתדירות גבוהה יותר, ועם שאיפה רבה יותר ככל שיותר ארגונים ממשיכים במאמצי הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם.

עוד צופה גרטנר כי ההכרזות על השקות טכנולוגיה של חברות שאינן חברות טק יתפשטו בשנה הקרובה. 

"הזמינות של טכנולוגים עסקיים מספקת מקורות חדשים לחדשנות ויכולת לבצע עבודה", הסביר קנדאסוואמי. "לפיכך, ספקי טכנולוגיה ושירותים יצטרכו להרחיב את המקור לרעיונות ולפיתוח טכנולוגי לקהילות חדשות, בין אם הם מבוססים על פיתוח אזרחים, על לקוחות של הקהילות שלהם, או על מקורות אחרים", הוסיף.

גרטנר: עד 2024 את רוב מוצרי הטכנולוגיה ייבנו מחוץ לתעשיית הטק Reviewed by on . עד שנת 2024, רוב מוצרי הטכנולוגיה והשירותים (80%) ייבנה על ידי מי שאינם אנשי מקצוע בתחום הטכנולוגי, כך עולה ממחקר שערכה גרטנר (Gartner). מגמה זו, לדעת חברת המחק עד שנת 2024, רוב מוצרי הטכנולוגיה והשירותים (80%) ייבנה על ידי מי שאינם אנשי מקצוע בתחום הטכנולוגי, כך עולה ממחקר שערכה גרטנר (Gartner). מגמה זו, לדעת חברת המחק Rating: 0

הגיבו