תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » בעל מניות בחברת אי-קומרס תובע מאות אלפי שקלים משותפיו
יבמ נקנקה את זוגלובק. צילום אילוסטרציה: BigStock

בעל מניות בחברת אי-קומרס תובע מאות אלפי שקלים משותפיו

התובע, דותן גלעד, טוען כי שותפיו בחברת קמעונאי און ליין, שעומדת בפני הנפקה, הוציאו מהחברה כספים למטרות אישיות והפרו את החובות הנגזרות מהשותפות אתו ● לא התקבלה תגובה

מאת 1 בפברואר 2021, 16:51 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

דותן גלעד, בעל מניות בקמעונאי און ליין – חברת אי-קומרס בענף המזון, הגיש באחרונה תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שני שותפיו, האחים ירון ושי אלקיים, שבה הוא תובע מהם סכום מצטבר של 750 אלף שקלים. החברה עומדת לפני הנפקה בבורסה והידיעה על כך נחשפה בעקבות הסכסוך בין השותפים.

גלעד טוען כי שני האחים משכו כספים מהחברה ללא ידיעתו, ובין היתר השתמשו בהם למטרות אישיות. כמו כן, נטען בכתב התביעה כי השניים ביצעו לכאורה מהלכים של רישום כוזב במסמכי תאגיד, רשמו לעצמם בונוסים והפרו את חובת האמונים בו כשותף.

הוא כותב כי שותפיו הפרו את חובת האמון כלפיו והפרו את החוזה ביניהם, המחייב את אישורו לביצוע כל פעילות כספית בחברה. התובע מציין כי "למיטב ידיעתו, הכספים שנמשכו מהחברה על ידי שני השותפים שימשו למטרות פרטיות, כגון טיסות לרומניה ושהות בקזינו".

עוד הוא טוען כי במשך חמש שנים, האחים אלקיים רשמו את ענבל אלקיים, אשתו של ירון, כשכירה בחברה, וזאת מבלי שהיא עבדה בה בפועל.

בתביעה מצוין פרט מעניין, שלפיו שותפיו הגישו בדצמבר 2019 תשקיף לרשות ניירות ערך במטרה להנפיק את החברה בבורסה, תוך שהם מפירים, לכאורה, את חובת הגילוי הנאות הנדרשת מחברה שעומדת להיות ציבורית.

ביחד, לאחים יש מניות רוב בחברה

קמעונאי און ליין פועלת בתחום הסחר באינטרנט ומספקת פלטפורמה למכירת מזון טרי ישירות ללקוחות – בעיקר לאטליזים ולחנויות ירקות. עם הפלטפורמה יכולות החנויות לבצע את מכלול הפעולות הנדרשות להזמנה אינטרנטית – הזמנה, סליקה, חיוב ומשלוח. החברה פועלת אך ורק בשוק הישראלי.

לפי כתב התביעה ומסמכי ההנפקה, האחים אלקיים מחזיקים ב-55% ממניות החברה – ירון ב-33% ושי ב-22%, ואף מכהנים כנושאי משרה בכירים בה. התובע מחזיק ב-17% ממניות החברה והוא המשקיע השלישי בגודלו בה. לטענתו, הוא הוציא עד היום מכיסו 1.25 מיליון דולר לצרכי החברה.

גלעד דורש מבית המשפט לחייב את האחים אלקיים להעביר לו את כל המסמכים הקשורים בפעילות הכספית של החברה, בונוסים ושכר, וכן לחייב אותם להשיב לחברה את כל הכספים שלטענתו, הם לקחו ממנה שלא כדין.

לא התקבלה תגובה מקמעונאי און ליין עד לפרסום כתבה זו.

בעל מניות בחברת אי-קומרס תובע מאות אלפי שקלים משותפיו Reviewed by on . דותן גלעד, בעל מניות בקמעונאי און ליין - חברת אי-קומרס בענף המזון, הגיש באחרונה תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שני שותפיו, האחים ירון ושי אלקיים, שבה הוא דותן גלעד, בעל מניות בקמעונאי און ליין - חברת אי-קומרס בענף המזון, הגיש באחרונה תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שני שותפיו, האחים ירון ושי אלקיים, שבה הוא Rating: 0

תגובות (3)

 • Avatar

  דוד

  ענבל אלקיים תיגמור בנווה תירצה?

 • Avatar

  חיים זליכה

  מה תפקיד המישטרה בסיפור כזה

 • Avatar

  דוד בכר

  לפני שבוע במחוזי בתל אביב נוכל דומה קיבל 10 שנים בכלא.

הגיבו