תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » בנק ישראל יחייב את הבנקים לאפשר העברת תיקי ניירות ערך אונליין
בניין בנק ישראל בירושלים. צילום: BigStock

בנק ישראל יחייב את הבנקים לאפשר העברת תיקי ניירות ערך אונליין

הנחיה בנושא שפרסם הבנק המרכזי, כדי להגביר את התחרות ולהקל על הגשת הבקשות, תיכנס לתוקף בעוד חצי שנה

מאת 1 ביולי 2020, 18:01 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בנק ישראל יחייב את הבנקים לאפשר ללקוחות להגיש בקשות להעברת תיקי ניירות ערך שיש ברשותם אונליין – כך לפי הנחיה שפרסם היום (ד') הבנק המרכזי, שתיכנס לתוקפה בעוד חצי שנה. הדבר אמור להקל על ההליך, בכך שהוא ייתר הגעה של הלקוח אל הסניף.

בבנק ישראל אומרים כי ההנחיה נועדה גם כדי לעודד את התחרות בשוק הברוקראז', וזאת בעקבות המלצה שעלתה במסגרת דו"ח הברוקראז', שפרסמו רשות ניירות ערך ורשות התחרות, שהציפה את הצורך להקל על הלקוחות להעביר את פעילות ניירות הערך שלהם בין גופים פיננסיים שונים.

יאיר אבידן, המפקח על הבנקים, אמר כי "הפיקוח על הבנקים קבע היום הנחיה שלפיה כל לקוח שיהיה מעוניין להעביר את תיק ניירות הערך שלו לגוף אחר יוכל לעשות זאת באופן מקוון, ולא יידרש להגיע לשם כך אל הסניף. מטרת ההנחיה היא שיפור השירות ללקוח באמצעות שימוש באמצעים מקוונים וסיוע להגברת התחרות במשק".

בנק ישראל יחייב את הבנקים לאפשר העברת תיקי ניירות ערך אונליין Reviewed by on . בנק ישראל יחייב את הבנקים לאפשר ללקוחות להגיש בקשות להעברת תיקי ניירות ערך שיש ברשותם אונליין - כך לפי הנחיה שפרסם היום (ד') הבנק המרכזי, שתיכנס לתוקפה בעוד חצי בנק ישראל יחייב את הבנקים לאפשר ללקוחות להגיש בקשות להעברת תיקי ניירות ערך שיש ברשותם אונליין - כך לפי הנחיה שפרסם היום (ד') הבנק המרכזי, שתיכנס לתוקפה בעוד חצי Rating: 0

הגיבו