תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הכלי שפיתחו מייסדי אינסטגרם למעקב אחר מקדם ההדבקה של נגיף הקורונה

הכלי שפיתחו מייסדי אינסטגרם למעקב אחר מקדם ההדבקה של נגיף הקורונה

Rt.live הוא כלי, שיכול לסייע בתרגום כל המידע והתפיסות האפידמילוגיות שמפורסמים בערוצי התקשורת למשהו שמומחש בצורה ויזואלית וקל להבנה, שאף יכול לסייע בידי קובעי מדיניות בהחלטות על הקלה בפעילויות שונות, בעיקר הכלכלית – רק בארצות הברית

מאת 21 באפריל 2020, 12:07 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קווין סיסטרום ומייק קריגר, מייסדי אינסטגרם, שאמנם כבר עזבו את אפליקציית שיתוף התמונות שנרכשה על ידי פייסבוק, ממשיכים מסתבר לעבוד יחד, והמיזם האחרון שהציגו הוא Rt.live – כלי שעוקב אחר התפשטות נגיף הקורונה לפני מדינות.

באופן כללי, Rt.live הוא כלי מעניין, שיכול לסייע בתרגום כל המידע והתפיסות האפידמילוגיות שמפורסמים בערוצי התקשורת למשהו שמומחש בצורה ויזואלית וקל להבנה, שאף יכול לסייע בידי קובעי מדיניות בהחלטות על הקלה בפעילויות שונות, בעיקר הכלכלית.

הכלי מחשב את מקדם ההדבקה וההתפשטות של נגיף הקורנה, ובעצם מנסה להעריך כמה אנשים יידבקו מחולה אחד, לפני אזורים. אם המספר גבוה מאחד – המשמעות היא של יותר מקרי מחלה באותו אזור, ולהיפך: פחות מאחד – צפויים פחות מקרים.

Rt.live משתמש בקונספט הזה, ומציג בצורה גרפית פשוטה את מקדם ההדבקה הנוכחי בכל אחת ממדינות ארצות הברית.

כלי המעקב כולל גם שימוש במסננים שונים, שמאפשרים להשוות את המצב במדינות השונות בהתאם לצעדים השונים שננקטו בהן ולפי מיקום גיאוגרפי – למשל מדינות ללא הנחיות לבידוד ביתי.

Rt.live שואב את הנתונים מפרויקט COVID Tracking – ארגון התנדבותי, שאוסף נתונים על בדיקות לנגיף ותוצאותיהן ומחשב את מקדם ההדבקה על בסיס יומי.

לדברי קריגר, מטרתם בפיתוח הכלי הייתה להמחיש בצורה ויזואלית את המצב בכל אחת מהמדינות ואת ההתקדמות בריסון הפצת הנגיף. "אנו מקווים שהכלי יסייע למדינות לפקח ולנהל את מקדם ההדבקה", הוא אמר.

סיסטרום ציין, כי הוא "מקווה שהכלי יוכל לסייע לאזרחים להבין מה רמת הסיכון שלהם בהידבקות כאשר הכלכלה תיפתח לפעילות".

הכלי שפיתחו מייסדי אינסטגרם למעקב אחר מקדם ההדבקה של נגיף הקורונה Reviewed by on . קווין סיסטרום ומייק קריגר, מייסדי אינסטגרם, שאמנם כבר עזבו את אפליקציית שיתוף התמונות שנרכשה על ידי פייסבוק, ממשיכים מסתבר לעבוד יחד, והמיזם האחרון שהציגו הוא R קווין סיסטרום ומייק קריגר, מייסדי אינסטגרם, שאמנם כבר עזבו את אפליקציית שיתוף התמונות שנרכשה על ידי פייסבוק, ממשיכים מסתבר לעבוד יחד, והמיזם האחרון שהציגו הוא R Rating: 0

הגיבו