צ'ק פוינט רוכשת את פרוטגו הישראלית ב-140 מיליון שקלים

החברה הנרכשת פיתחה טכנולוגיית הגנה עבור אפליקציות נטולות שרת, שמונעת מתקפות זדוניות עליהן בזמן ריצה ומונעת הטמעה של קוד פגיע בסביבת הייצור ● היא נוסדה על ידי חמישה ישראלים יוצאי NDS

גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט. צילום: ניב קנטור

צ'ק פוינט הודיעה אחר הצהרים (ב') כי רכשה את פרוטגו הישראלית, שפיתחה טכנולוגיית הגנה עבור אפליקציות נטולות שרת, שמונעת מתקפות זדוניות עליהן בזמן ריצה ומונעת הטמעה של קוד פגיע בסביבת הייצור. סכום הרכישה לא נמסר, אולם על פי הערכות בשוק הוא עומד על 40 מיליון דולר (כ-140 מיליון שקלים).

השימוש ההולך וגובר בטכנולוגיות ענן נטולות שרת (Serverless), כגון למבדה של אמזון, מאתגר תפיסות אבטחה קיימות על שירותי ויישומי ענן. המעבר ליישומים מבוססי ענן טומן בחובו חשיפה לחולשות אבטחה ושגיאות תצורה. עם הרכישה, צ'ק פוינט מספקת פתרון אחוד להגנה על אפליקציות ענן ועל ניהול תצורת האבטחה בענן, המאפשר הגנה מתמשכת על אפליקציות חסרות שרת באמצעות הגנה בזמן ריצה והקשחה אבטחתית של יישומים בקלאוד.

צ'ק פוינט תשלב את הטכנולוגיה כחלק מפלטפורמת CloudGuard, שנועדה להגנה על שירותי ענן – פרטי, ציבורי או היברידי, ומהווה חלק מארכיטקטורת ההגנה האחודה שלה – אינפינטי.

אנשי פרוטגו. צילום: יח"צ

אנשי פרוטגו. צילום: יח"צ

פרוטגו, שהמטה שלה הוא בבולטימור, ארצות הברית, נוסדה ב-2017 על ידי חמישה יוצאי NDS, שנרכשה על ידי סיסקו: ציון גונן, המשמש כמנכ"ל החברה; הלל סולוו, סמנכ"ל הטכנולוגיות; שלי מור, סגן נשיא למו"פ; ואיתי הרוש ובני זמור, שניהם מנהלי הנדסה. היא מעסיקה 12 עובדים וגייסה עד כה 3.5 מיליון דולר מהקרנות גלילות קפיטל, מטרוסייט ומיזמה ונצ'רס.

ד"ר דורית דור, סמנכ"לית מוצרים, מחקר ופיתוח בצ'ק פוינט, אמרה כי "בבואם ליישם טרנספורמציה דיגיטלית והטמעה של שירותי ענן, ארגונים נדרשים לתפיסת אבטחה חדשה כדי להגן מפני הדורות החמישי והשישי של מתקפות סייבר. השילוב של יכולות הגנה על אפליקציות נטולות שרת בתוך פלטפורמת CloudGuard והיכולת למנף יכולות אבטחה ותאימות בענן מאפשרים לנו לספק לארגונים הגנה חסרת תקדים על סביבות הענן שלהם".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים