תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » נשים ומחשבים: ד"ר יעל בנבנישתי, קרן מגדלי הים התיכון ונצ'רס
ד"ר יעל בנבנישתי, מנהלת שותפה בקרן מגדלי הים התיכון ונצ'רס. צילום: יוסי ויינר

נשים ומחשבים: ד"ר יעל בנבנישתי, קרן מגדלי הים התיכון ונצ'רס

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: ד"ר יעל בנבנישתי, מנהלת שותפה בקרן מגדלי הים התיכון ונצ'רס

מאת 10 באפריל 2019, 17:23 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שם: ד"ר יעל בנבנישתי.

תפקיד: מנהלת שותפה בקרן מגדלי הים התיכון ונצ'רס, שמתמקדת בחדשנות טכנולוגית לגיל השלישי.

ותק בתפקיד: שנה וחצי.

תפקידים קודמים: יו"רית חוג טכנולוגיות לגיל השלישי בהתאגדות מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה, יועצת לסטארט-אפים בתחום הגיל השלישי, מנהלת התחום הרפואי ברשת בתי אבות ומרצה בישראל ובעולם לתחום הטכנולוגיות לקידום אריכות ואיכות החיים של בני הגיל השלישי.

השכלה ושירות צבאי: תואר ראשון בפיזיותרפיה בהתמחות בגריאטריה ובשיקום, תואר שני במדעי הרווחה והבריאות ודוקטורט במדעי הרווחה והבריאות – גרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה. בשירותי הצבאי הייתי ראשת מדור פסיכוטכני בלשכת הגיוס בחיפה והשתחררתי בדרגת סגן.

משפחה: נשואה + 2.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה? תמיד אהבתי את התחום והתעניינתי בו. הייתה בי חלוקה בין אהבה להנדסה וטכנולוגיה לבין התחום הטיפולי, ומצאתי את הדרך לשלב את שניהם בעבודתי, כך שאני פועלת למען בני הגיל השלישי, בחיפוש אחר פתרונות טכנולוגיים שישפרו את איכות חייהם.

האם את חושבת שיש אפליית נשים בתעשייה? קיימת אפליה בתעשייה, אם כי אנחנו רואים הרבה יותר נשים בתפקידים בכירים ונשים שעוסקות במקצועות שלפני עשור נחשבו לגבריים. אני חושבת שהתקדמנו רבות לאורך השנים ואם פעם לא היו מעסיקים אישה או מקדמים אותה, התופעה פחתה, אך היא עדיין מורגשת בשיח, בניואנסים הקטנים, שלצערי עוד מקבלים לפעמים ביטוי. כך, לדוגמה, הרבה פעמים מאפשרים לאישה לתת חוות דעת, אך ההחלטה הסופית תישאר בידי הגברים.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה? בשנים האחרונות לא, אך לצערי חוויתי אפליה בשנים הראשונות שלי בתפקיד ניהולי. התחלתי לחפש עובדים וכאשר מצאתי עובד מתאים, הוא ביקש שכר שווה ערך לשכר שלי. באופן אוטומטי, ההנהלה הסכימה, אז שאלתי איך זה יכול להיות שמנהלת ועובד יקבלו שכר שווה. התשובה הייתה שאין מה לעשות כי הוא גבר והוא צריך לפרנס. הייתי בשוק, אבל כמנהלת צעירה חשתי שזאת מלחמה בטחנות רוח. כיום לא הייתי עוברת על זה בשתיקה.

נשים ומחשבים: ד"ר יעל בנבנישתי, קרן מגדלי הים התיכון ונצ'רס Reviewed by on . שם: ד"ר יעל בנבנישתי. תפקיד: מנהלת שותפה בקרן מגדלי הים התיכון ונצ'רס, שמתמקדת בחדשנות טכנולוגית לגיל השלישי. ותק בתפקיד: שנה וחצי. תפקידים קודמים: יו"רית חוג ט שם: ד"ר יעל בנבנישתי. תפקיד: מנהלת שותפה בקרן מגדלי הים התיכון ונצ'רס, שמתמקדת בחדשנות טכנולוגית לגיל השלישי. ותק בתפקיד: שנה וחצי. תפקידים קודמים: יו"רית חוג ט Rating: 0

תגובות (3)

 • Avatar

  Michael ADAM

  יעל יקרה,
  ראשית, מגיע לך ולפרופסור יצחק בריק, תודה מקב לב על פועלכם ההתנדבותי שאיננו כללן עניין ברור מאליו.
  קיבלנו היום משלוח מנות לצהריים ורצינו להגיד לך עד כמה הדבר נגע ללבנו, ממש מזון לתקווה שלא הכול מושחת במדינה שאני וחיה (רעייתי) הקימונו לאחר השהות במחנה ריכוז.
  על כן, חיבוק נרגש לשניכם.
  באהבה ובהוקרה,
  חיה ומיכאל אדם

 • Avatar

  נאוה ויוסי גודלניק

  שלום לך יעל. אשתי ואני שמענו אותך היום בתוכנית הטלוויזיה ובין היתר ציינת כי חשוב לעשות הליכות עם נעליים מתאימות. נודה לך אם תוכלי בבקשה להמליץ על דגם למשל של הפירמה ניו בלנס (אני מציין זאת כי זו הפירמה האהובה עלינו לנעלי ספורט), או של פירמה אחרת. נאוה ויוסי גודלניק

 • Avatar

  יחזקאל

  שלום רב לד"ר יעל

  היום 09.08.2020 היית בתכנית "פותחים יום " בערוץ 13 , המלצת על אפליקציה לעזרה לאנשים מבוגרים , אודה לך מאוד אם תשלחי לי את שם האפליקציה .

  בתודה מראש יחזקאל

הגיבו