נשים ומחשבים: ליקה פרוכטמן, קורנינג ישראל

לרגל יום האישה הבינלאומי אנחנו, באנשים ומחשבים, מציגים לכם לאורך החודש הנוכחי נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: ליקה פרוכטמן, ראשת צוות תוכנה בקורנינג ישראל

ליקה פרוכטמן, ראשת צוות תוכנה בקורנינג ישראל. צילום: יח"צ

שם: ליקה פרוכטמן.

תפקיד: ראשת צוות תוכנה בקורנינג ישראל (חברה שמפתחת טכנולוגיות לתחומים כמו טלקום, מדעי החיים ומדעי הסביבה).

ותק בתפקיד: כארבע שנים.

תפקידים קודמים: התחלתי כמפתחת Real Time Embedded בשנת 2000, עבדתי בחברות בתחום הנטוורקינג האלחוטי ובאחרונה הובלתי פרויקט בתפקיד מנהלת פרויקטים.

השכלה ושירות צבאי: שירתתי שירות מלא בחיל האוויר. אני הנדסאית מחשבים בהשכלתי, ועברתי קורסים מקצועיים וניהוליים רבים מטעם קורנינג, כולל קורסי פיתוח מנהלים גלובליים, שמתקיימים מחוץ לישראל. אני משתדלת מדי שנה להשתתף בקורס מקצועי ו/או ניהולי, ולשמחתי אני נמצאת בחברה שמאמינה בפיתוח העובד ומשקיעה בי, מה שמאפשר לי להישאר מעודכנת בטכנולוגיות המתפתחות ולפתח את יכולותיי כמפתחת וכמנהלת.

משפחה: נשואה+2.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה? ממש לא הייתי פריקית של מחשבים, אבל כשהתחלתי ללמוד הנדסת מחשבים התאהבתי במבנה הלוגי, לראות איך חלקים מתחברים לשלם. בתחום פיתוח התוכנה אין גבולות – בכל יום את יכולה ללמוד ולגלות אתגרים חדשים, זו בהחלט לא עבודה רוטינית.

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה? אני לא חושבת שיש אפליה, אבל לצערי, לא הרבה נשים בוחרות בתחום, מחשש לשעות עבודה מרובות או חוסר הבנה בטכנולוגיות. לכן אנחנו עדיין מיעוט בענף ההיי-טק.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה, על רקע היותך אישה? אני לא חושבת. תמיד קיבלתי גיבוי ותמיכה לכל החלטות קריירה שביקשתי לעצמי.

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. פנינה שאשא

    ליקה היא הדוגמה לאישה שמצליחה כשמתקיימים התנאים הבאים: רצון, יכולת, מנהל שיודע להעריך את זה וחברה שמפתחת את העובד ללא תלות במגדר!
    בהצלחה בהמשך ליקוש

  2. מישו

    ראש הוא זכר. גם לנשים יש ראש על הכתפיים ולא ראשה על הכתפיים.

אירועים קרובים