הסכם שכר בסלקום: תוספות שכר, הארכת חופשת לידה וביטוח שיניים

ההסכם החדש, שתוקפו לשלוש שנים, ממשיך את ההטבות שהושגו בהסכם הקודם ומוסיף גם הטבות חדשות ● יכלול גם את עובדי נטוויז'ן ורשת דינמיקה

סלקום

לאחר משא ומתן ממושך ומורכב, חתמו היום (ד') מנכ"ל סלקום, ניר שטרן ויו"ר ועד העובדים, מיה יניב, במעמד יו"ר הההסתדרות, אבי ניסנקורן, על הסכם עבודה חדש, השני בחברה, שיחול על עובדי סלקום, נטוויז'ן ודינמיקה סלולר.

ההסכם החדש, שתוקפו לשלוש שנים, ממשיך את ההטבות שהושגו בהסכם הקודם אך מוסיף הטבות חדשות בהן תוספת של שבוע לחופשת לידה, קרן מלגות ללימודים גבוהים, ביטוח שיניים ועוד.

ההסכם החדש כולל תוספת שכר ממוצעת של 3% בכל אחת משנות ההסכם לכל עובד שהשלים ותק של שנה וחצי בחברה. חלק משמעותי מהתוספת לשכר יהיה קבוע, והיתרה תחולק באופן דיפרנציאלי על פי הצטיינות בעבודה. שיעור ההפרשות לפנסיה יוגדל במהלך תקופת ההסכם באחוז נוסף למקסימום ויכלול המשך הפרשות גם על רכיב התמריצים – שינויים שיש להם השפעה משמעותית על הכספים שנצברים לזכות העובדים לעת פרישה.

2,500 שקל לעובד לטובת רווחה

לראשונה, ההסכם הקיבוצי בסלקום כולל סעיף שמאפשר לעובדות ולעובדים הארכה מיוחדת של חופשת הלידה בשבוע נוסף מעבר לקבוע בחוק, במימון החברה. נוסף על ביטוח הבריאות בסבסוד המעסיק, ההסכם החדש מעגן את השתתפות החברה גם בביטוח שיניים לעובדים.

בנוסף לכך, החברה תקים קרן מלגות ללימודים גבוהים, שתעניק, על פי תנאי הזכאות, סיוע בשכר לימוד לעובדי החברה. החל מהשנה, עובדי סלקום יהיו זכאים לגילום מס מלא עבור מתנות החג, כלומר החברה תישא במלוא תשלום המס עבור המתנות שמקבלים העובדים בפסח ובראש השנה. זאת ועוד, החל מהשנה עובדי החברה ייהנו מיום חופש נוסף על חשבון המעסיק בערב ראש השנה.

על פי ההסכם, סלקום תמשיך להקצות כ-2,500 שקל לעובד לטובת רווחה וסכום משמעותי נוסף גם למסגרת התקציבית שמיועדת לקידום הרווחה המשותפת של כלל עובדי החברה.

בנוסף לשינויים אלה, ההסכם הנוכחי ממשיך את הישגי ההסכם הקודם הן בהיבט הארגוני והן בהיבט הכלכלי. בהיבט הארגוני, ההסכם מעגן סוגיות שנוגעות לשמירת זכויות העובדים בתהליכי ניוד בחברה, מנגנון פיטורים הוגן ושקוף המספק ביטחון תעסוקתי, איוש משרות חדשות בסלקום תוך הבטחת עדיפות והזדמנויות קידום לעובדים הקיימים, הגדרת התקופה הנדרשת לקבלת מעמד של עובד קבוע ומערכת ליישוב חילוקי דעות בין הצדדים, המעניקה לוועד העובדים משקל חשוב בהכרעת מחלוקות הנוגעות להעסקת עובדים.

בהיבט הכלכלי, ההסכם הנוכחי ממשיך את ההטבות מההסכם הקודם, בהן: בונוס שנתי, תוספת ביגוד, תוספת גני ילדים וקייטנות, קרן השתלמות, הגדלת ערך יום ההבראה ל-500 ש"ח, שיפור בתנאי הרכב לעובדים הזכאים, הגדרת שכר הבסיס בחברה ב-7% מעל לשכר המינימום במשק ונושאים נוספים.

כמו כן, ההסכם מסדיר את ההמשכיות של מנגנון ההשתתפות ברווחי החברה שממנו נהנים עובדי החברה.

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום. צילום: סיון פרג'

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום. צילום: סיון פרג'

"לא הפסקנו לחלום וגם להגשים"

יניב אמרה:  "אני שמחה ונרגשת להציג את ההסכם הקיבוצי השני שלנו, המשכו הישיר של ההסכם ההיסטורי ופורץ הדרך שנחתם ב-2015, והפעם כקבוצה אחת גדולה, הכוללת את עובדי החברות סלקום, נטוויז'ן ורשת החנויות דינמיקה. במהלך המו"מ הנוכחי לא הפסקנו לחלום וגם להגשים. בין ההישגים אפשר למנות את קליטת עובדי הניקיון – וזאת לאחר 20 שנה במיקור חוץ, הארכת חופשת הלידה בשבוע ימים, לראשונה פנסיה מקסימלית בקבוצת סלקום, קרן מלגות לעובדים, ביטוח שיניים לכולם ועוד חבילת תוספות שכר והטבות חלומיות לעובדי החברה המסורים".

שטרן אמר במעמד החתימה: "אני שמח כי גם בחידוש ההסכם הקיבוצי פעלנו בשיתוף פעולה מלא לטובת העובדים, הלקוחות והחברה, אשר תמיד עומדים לנגד עינינו. אני בטוח כי יחסי העבודה הטובים יסייעו לנו לעמוד באתגרים הרבים שנכונו בתקופה זו של תחרות מוגברת בשוק התקשורת".

ניסנקורן, בירך את עובדי סלקום ואמר: "עבודה מאורגנת מצמצמת פערים וההסכם שנחתם מביא לידי ביטוי את חשיבות ההון האנושי בסלקום. זהו ההסכם השני בחברה והסכם זה ממשיך את המגמה בענף הסלולר, תוך חיזוק מעמד העובדים ודאגה לביטחונם התעסוקתי. אני רוצה להודות לכל הגורמים שהיו שותפים למלאכת המו"מ,נשנרתמו והביאו בשורה אמיתית לעובדים, בלי להתפשר על יציבותה וחוסנה של החברה".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. איש שלום

    ההסכם החדש כולל תוספת שכר ממוצעת של 3% בכל אחת משנות ההסכם לכל עובד – אפילו לא מכסה את האינפלציה במדינה.
    חתמו על כלום לטובת העובדים

אירועים קרובים