לאור הפייק ניוז – טראמפ פתח מהדורת חדשות "אמיתית" בפייסבוק

המנחה של המהדורה הינה כלתו, לארה טראמפ, בעברה מפיקה ברשת CBS ● בהופעת הבכורה הבטיחה להציג את כל ההישגים של הממשל, שכן הדבר קשה לאור כל "הפייק ניוז שיש שם בחוץ"

קיבל רוח גבית מפוטין בבחירות 2016? דולנד טראמפ. צילום: BigStock

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, עבר בשבועות האחרונים לא מעט טלטלות, לאחר שפיטר ומינה כמה אנשים סגל בכירים. ואולם, בין כל אלה, נראה כי הרפובליקני הצבעוני מוצא זמן לנושאים החשובים באמת – כמו מלחמתו ב-"פייק ניוז".

המלחמות המתוקשרות של הנשיא עם גופי התקשורת הבכירים בעולם, ובהם הניו יורק טיימס (New York Times), הוושינגטון פוסט (Washington Post) וה-CNN, הובילו את הנשיא לעבור ממילים למעשים. כך, טראמפ החל בשבוע האחרון לשדר מעין מהדורה חדשותית בעמוד הפייסבוק (Facebook) שלו, ובה מוצגים כל הישגיו.

המנחה היא כלתו, לארה טראמפ, בעברה מפיקה ברשת CBS. בהופעת הבכורה בשבוע שעבר היא הבטיחה להציג את כל ההישגים של הממשל, שכן הדבר קשה לאור כל "הפייק ניוז שיש שם בחוץ".

כזכור, פייק ניוז ועובדות אלטרנטיביות הם מונחים שטבעו טראמפ ויועצתו קליאן קונווי במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ולאחר היבחרו, בהתאמה – מונחים אשר מזמן פיתחו חיים משל עצמם בתקשורת העולמית.

טראמפ עצמו נוהג להתבטא בטוויטר (Twitter), גם בשעות חריגות, ועל כן בחירתו דווקא בפייסבוק נראית כשלב נוסף במלחמתו בתקשורת הממוסדת.

הערכה נוספת, אם כי פחות מבוססת, גורסת כי מדובר בניסיון להראות נוכחות דווקא בזירה של המייסד והמנכ"ל מארק צוקרברג, שמפלרטט עם הרעיון של כניסה לפוליטיקה האמריקנית.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים