תים שדרגה את מערך האחסון בבינתחומי במיליון שקלים

מערך האחסון בתצורת Active-Active, יאפשר המשך רציף של פעילות המערכות בארגון גם בזמן אסון וכן יתרום לצמצום הוצאות הניהול בכ-50%

אריאל אברג'ל, סמנכ"ל אגף TMS במלם תים. צילום: יח"צ

תים מקבוצת מלם תים, סיימה פרויקט להחלפה ושדרוג תשתיות האחסון במרכז הבינתחומי בהרצליה, לטכנולוגיות אחסון בתצורת Active-Active מבית יבמ (IBM). היקף הפרוייקט נאמד בכמיליון שקלים.

הפרויקט, אשר ארך כחצי שנה, כלל הטמעת מערכי אחסון IBM Storwize V7000 Gen2 עבור כ-2,500 משתמשים וביניהם כלל העובדים והסטודנטים במרכז הבינתחומי.

מטרת הפרויקט, לממש תצורת Active-Active המאפשרת RTO -0, שמשמעותו שרידות גבוהה באמצעות המשך פעילות המערכות גם בשעת אסון וייתור הצורך בהתאוששות. המערכת כוללת בין היתר מנגנון RtC, המאפשר דחיסת נתונים ובכך יוצר חסכון בעלויות ללא פגיעה בביצועי המערכת וכן ממשק קל ונוח לשימוש, המרכז את כלל הפעולות במקום אחד.

מאחר והמרכז הבינתחומי כולל שתי סביבות אחסון, האחת הפועלת בטכנולוגית SAN והשנייה NAS, נבחרו שני המוצרים הוותיקים בשוק האחסון כיום: לסביבת ה-SAN הותקנו בקרי וירטואליזציה enhanced stretched cluster IBM SAN Volume Controller, ולסביבת ה- NAS נבחר פתרון (GPFS) IBM Spectrum Scale.

מידע חשוב ורגיש בהיקפים גדולים

לדברי מייק ריי, מנמ"ר המרכז הבינתחומי, "כמוסד אקדמי גדול שמערך המחשוב שלו משרת משתמשים רבים ומכיל מידע חשוב ורגיש בהיקפים גדולים, אנו חייבים להבטיח את הפעילות הרציפה של המערכות גם בזמן תקלה או אסון (Disaster Recovery), כך שהמידע שברשותנו יישמר במלואו. זהו נושא קריטי עבורנו. מסיבה זו החלטנו על החלפת מערכת האחסון הקיימת במערכת חדשה, אשר תיתן מענה לצורך זה".

"הפתרון הנבחר מבית יבמ נמצא כטוב ביותר עבורנו, מאחר והוא מצליח לספק את כלל הצרכים של המרכז, לרבות ייתור הצורך בהתאוששות מאסון או מתקלה חמורה המצריכה שחזור הידע ועל ידי כך נמנע איבוד מידע. היתרון הנוסף של הפתרון הוא מההיבט של עלות-תועלת. ולראיה – התקורה הניהולית של המרכז ירדה בכ-50% מאז השדרוג".

לדברי אריאל אברג'ל, סמנכ"ל מכירות ב-תים, "דרישת הלקוח העיקרית בפרויקט זה הוא המעבר ל-Active-Active בכלל הסביבות, תוך כדי עמידה ב-RTO 0. התועלת המרכזית שהפיק המרכז הבינתחומי הוא שרידות ורציפות עסקית במקרה של כשל בכל רמה".

"ניתן לציין גם את יתרון ממשק המשתמש הנוח, בשל שימוש בממשק GUI, המרכז את כלל יכולות המערכת וכמובן השימוש במנגנון ה-RtC אשר מאפשר דחיסת נתונים ועל ידי כך יוצר חסכון ברור בעלויות עתידיות, ללא פגיעה ביכולות המערכת".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים