תוכן שיווקי

זום חברה למשרד החינוך הישראלי – לטובת הלמידה מרחוק

החברה הודיעה כי הורידה את מגבלת 40 הדקות למשתמשי משרד החינוך, וכן בישרה: "חברנו למשרד החינוך הישראלי כדי לספק למורי ומורות ישראל רישיונות שימוש חופשי ללימוד מרחוק כסיוע בימים הקשים הללו"

17/10/2023 13:52
הצהיר שהחברה עומדת בתקיפות נגד אנטישמיות ופעילויות שנאה מכל סוג. אריק יואן, מנכ"ל זום.

זום דיווחה אתמול (ב') על שיתוף פעולה שיצרה עם משרד החינוך הישראלי, לסיוע למורים ולתלמידים בישראל בימים של למידה מרחוק. על פי זום, "החברה סיפקה למשרד רישיונות שימוש מאושרי משרד החינוך, כדי לתת למורים אפשרות מאובטחת ברמת הארגון ללמידה מרחוק בתקופה קשה זו".

בהבהרה שהוציא השבוע משרד החינוך, מציין המשרד כי "ניתן לנהל פגישות באופן מאובטח תוך שימוש באפליקציית זום באמצעות הזדהות אחידה של משרד החינוך – וללא מגבלת זמן". בהנחיה למורים שהוציא מינהל התקשוב, חטיבת אבטחת מידע וסייבר, מודגש שהשימוש בחשבונות של משתמשים פרטיים – ללא מדיניות אבטחה ארגונית מוגדרת – עלול להוות סיכון אבטחה ופרטיות למערך הלמידה מרחוק ולכן, למטרות לימוד מרחוק יש להשתמש בפלטפורמות תקשורת בהן מתבצעת הזדהות אחידה של משרד החינוך".

כדי להשתמש בזום בצורה מאובטחת וללא מגבלת זמן, יש להכנס לשירות דרך הפורטל של המשרד: education.gov.il.

מנכ"ל זום, אריק יואן, ציין בפרופיל הלינקדאין שלו כי ליבו עם מי שהושפע מהאירועים הנוראיים. "אכפתיות לסבל אנושי היא חלק מה-DNA של זום. אנו עומדים בתקיפות נגד אנטישמיות ופעילויות שנאה מכל סוג שהוא. אנו מתמקדים בתמיכה המתמשכת שלנו ב-Zoomies שלנו באזור וברחבי העולם".

עודד גל, לשעבר הישראלי הבכיר ביותר בזום.

עודד גל, לשעבר הישראלי הבכיר ביותר בזום.

"זום החליטה להוריד את מגבלת ה-40 דקות לכל משתמשי משרד החינוך"

עודד גל, לשעבר הישראלי הבכיר ביותר בזום (מספר 2 של המנכ"ל, אריק יואן), ששימש כמנהל המוצר העולמי של החברה, הגיב הבוקר (ג') על הנחיה של משרד החינוך למורים לקיים את הלימודים בגוגל מיט, בשל "בעיית אבטחה בזום". הסיבה לבלבול, כך מעריך גל – שמאז פרישתו מזום משמש כמשקיע ויועץ לסטארט-אפים (מרביתם ישראלים) בתחום עתיד עולם העבודה – נובעת מכך שהמורים נוטים להשתמש בחשבונות הזום הפרטיים שלהם לשם התחברות לזום, ולא עושים זאת דרך החשבון שלהם במשרד החינוך, שם הכניסה והגדרות הבסיס מאובטחות, בהתאם לנהלי המשרד. 

"עבדתי בזמן הקורונה מסביב לשעון יחד עם הצוות של זום, לאפשר שימוש ללא תשלום בזום לכל מורי ותלמידי ישראל. זום אפשרה לבתי הספר להמשיך ללמד והפכה לשם מוכר בכל בית ולפלטפורמת התקשורת המועדפת שליוותה הורים, ילדים, סטודנטים, מחנכים ומנהלי בתי ספר לאורך כל תקופת המגיפה ולאחריה".

בשבוע שעבר, יצא משרד החינוך הישראלי בהודעה מבלבלת, שלפיה זום אינה עומדת בדרישות האבטחה החמורות של המשרד. החשש עלה בעקבות העובדה שמורים השתמשו בחשבונות הזום הפרטיים שלהם לטובת לימוד מרחוק ולא בחשבונות שניתנו להם על ידי משרד החינוך.

החל מאתמול, משרד החינוך עדכן את המלצתו וקבע שזום עומדת בדרישות האבטחה, כאשר נכנסים לשירות דרך הפורטל של משרד החינוך.

לפי דברי גל, "לאות תמיכה במורים ובתלמידים בישראל, זום החליטה להוריד את מגבלת ה-40 דקות לכל משתמשי משרד החינוך, כדי לספק סביבת לימוד בטוחה".

זום שבה ותזכרה כי פרסמה כמה וכמה מדריכים בנושאי אבטחה, ומומלץ להיעזר בהם בשעת הצורך:

  • מדריך למחנכים לשימוש בזום בכיתה.
  • בלוג על שיטות עבודה מומלצות לאבטחת כיתה וירטואלית.
  • בלוג עם הדרכה למשתמשים כיצד למנוע מאורחים לא קרואים להצטרף לפגישות זום.
  • סרטון עם טיפים למניעת שיבושים בפגישות.
  • לזום יש מרכז אמון ייעודי, המכיל הנחיות והמלצות אבטחה ושמירה על פרטיות, כולל הדרכה למשתמשים לאבטחת הפגישות שלהם.
  • זום פרסמה אינפוגרפיקה שמתארת את שיטות העבודה המומלצות למשתמשים להגנה על פגישות הזום שלהם.

אירועים קרובים