תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מהפך: חילן זכתה במכרז להנפקת תלושי גמלאי המדינה במקום מלם
אבי באום, יו"ר חילן. צילום: יח"צ

מהפך: חילן זכתה במכרז להנפקת תלושי גמלאי המדינה במקום מלם

החברה זכתה במכרז שבו ניצחה את מלם, שמנפיקה את התלושים של עובדי וגמלאי המדינה בשני העשורים האחרונים ● גם הנפקת התלושים של עובדי המדינה הפעילים עומדת על הפרק; האם גם שם יתחולל מהפך?

מאת 5 ביוני 2018, 17:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מהפך בתחום הנפקת תלושי השכר לעובדי המדינה: חילן זכתה אתמול (ב') במכרז של משרד האוצר להנפקת תלושי שכר ל-100 אלף גמלאי שירות המדינה. היא הדיחה את מלם, שעשתה זאת עד כה ובשלב זה תמשיך להנפיק את תלושי השכר של עובדי המדינה הפעילים.

במכרז התמודדו, מלבד מלם וחילן, החברות יוניק ואוטומציה החדשה. זוהי הפעם הראשונה מזה 20 שנים שבה האוצר מוציא למכרז את נושא השכר, לאחר שעד כה הוא נהג להאריך את ההתקשרות עם מלם במסגרת אישורים חריגים שאושרו על ידי הגורמים המשפטיים הרלוונטיים. היקף המכרז הוא כחמישה מיליון שקלים בשנה ותוקפו והוא 10 שנים, עם אופציה להארכה לעוד עשור. דרישות המכרז כללו לא רק את הנפקת תלושי השכר לגמלאי שירות המדינה, אלא גם יכולת לתת פתרונות מתקדמים לשיפור השירות עבורם, כגון אתר אינטרנט שבו יוכלו לצפות בתלושים, אפליקציית מובייל, טופס 101 דיגיטלי ופתרונות אנליטיקה.

ההערכות בשוק הן שעל אף שהמכרז התמקד באיכות, הוא עשוי לחסוך למדינה עשרות מיליוני שקלים בשנה, בהתאם לתמחור של תלושי השכר הנוכחיים של מלם.

שינוי דרסטי במדיניות האוצר

גורמים בשוק ציינו שהמכרז מהווה שינוי דרסטי במדיניות האוצר, שעד כה, כאמור, סירב להוציא למכרז את תלושי השכר של עובדי המדינה. באוצר אומרים שהמהלך הנוכחי הוא שלב ראשון, שבעקבותיו תוציא המדינה למכרז את הנפקת תלושי השכר של כלל עובדיה.

הנפקת התלושים היא אחד ממקורות ההכנסה החשובים של מלם וההערכה היא שההפסד במכרז עלול להניב לחברה הפסדים של כמה עשרות מיליוני שקלים בשנה. אולם, גם לאחר ההפסד הצורב לחילן, מלם עדיין דומיננטית בשוק השכר ועל פי הפרסומים הרשמיים שלה טרם המכרז, היא מנפיקה מעל 900 אלף תלושים מדי חודש, עבור מאות ארגונים, ביניהם משרדי ממשלה, רשויות מקומות והמגזר העסקי. מדובר בכמעט חצי מהפעילות של החברה. אם הממשלה אכן תצא למכרז על הנפקת כלל תלושי השכר של עובדי המדינה, צפוי מאבק קשה בינה לבין חילן.

בחילן מתכוונים לבסס את הנפקת התלושים על מערכת השכר של החברה, שמשרתת גופים רבים במשק, כולל בשירות הציבורי. השירות שיינתן לגמלאים יהיה כולו מבוסס ענן, במתכונת של תוכנה כשירות (SaaS).

"חלק ראשון בתכנית לשדרוג מערכות השכר והגמלאות בממשלה"

רוני חזקיהו, החשב הכללי במשרד האוצר, אמר כי "מכרז זה מהווה חלק ראשון בתכנית הכללית לשדרוג מערכות השכר והגמלאות בממשלה, בהתאם לתפיסת הפתרון הממשלתית הכוללת ולקראת יציאה למכרז להנפקת תלושים לכלל העובדים הפעילים". סגנו, יוסי איצקוביץ', הממונה על חטיבת השכר, תנאי השירות והגמלאים באוצר, כינה את תוצאות המכרז "הישג משמעותי, המהווה פריצת דרך בשיפור השירות וחיסכון לקופה הציבורית".

ממלם תים נמסר: "מלם שכר תלמד את הנתונים הטכניים של המכרז ותחליט על צעדיה".

חילן היא חברה ציבורית, שמעסיקה 3,500 עובדים ונותנת שירותים בתחום ניהול ההון האנושי ושירותי IT. יש לה שש חברות בנות, שהגדולה והמוכרת מביניהן היא נס, שאותה היא רכשה ב-2014 תמורת 42 מיליון דולר. בין החברות הנוספות בקבוצה נמצאת ווי אנקור. ברבעון הראשון של 2018 דיווחה החברה על עלייה של כ-13% בהכנסות והן עמדו על כ-367 מיליון שקלים.

מהפך: חילן זכתה במכרז להנפקת תלושי גמלאי המדינה במקום מלם Reviewed by on . מהפך בתחום הנפקת תלושי השכר לעובדי המדינה: חילן זכתה אתמול (ב') במכרז של משרד האוצר להנפקת תלושי שכר ל-100 אלף גמלאי שירות המדינה. היא הדיחה את מלם, שעשתה זאת ע מהפך בתחום הנפקת תלושי השכר לעובדי המדינה: חילן זכתה אתמול (ב') במכרז של משרד האוצר להנפקת תלושי שכר ל-100 אלף גמלאי שירות המדינה. היא הדיחה את מלם, שעשתה זאת ע Rating: 0

תגובות (10)

 • Avatar

  אחד שיודע

  כאחד ששוחה בביצה העכורה של החברות להפקת תלושי שכר, הכתבה הזו נראית לי מוזרה.
  נתחיל בזה שרק החודש אל על, שעשתה תהליך ארוך בתחום לשכות השכר, החליטה לקחת את מלמ להפקת שכר העובדים, רק בגלל טכנולוגיה עדיפה. חילן מתבססת על Main frame מסורבל וכבד, בו לכל שאילתה צריך לשבת ולכתוב שורת קוד בדוס, בעוד שמלמם מציעה מערכת מבוססת חלונות, שהיא הרבה יותר גמישה ומהיחרה.
  שנית, מעולם לא נתקלתי בחיוב לקוחותשל חילן דומה. לא פעם ראיתי לקוחות חילן שמחוייבים בסכומים הזויים של 30, 40 ואף 70 ש"ח לעובד, בעוד שמלם מחייבת בממוצע 15 שקלים לעובד. לכן המהלך נראה חריג. אם בגוף הכתבה (שאני חושד בה שהיא כתבת יח"צ) היה נקובה עלות הפקת תלוש שנתנה חילן למדינה, אני בטוח שהכנסותיה היו נופלים בחצי. אחרי שהיה אצלנו יועץ מסמארטאופיס שהראה לנו שבע חשבוניות שונות של חילן, הבנו איך עובדים עלינו ויישרנו מחיר.

 • Avatar

  ירון

  הגיע הזמן שהמדינה תפתח את התחום לתחרות ותחסוך מיליוני ₪ בשנה מכספי הציבור. צריך לוודא שלא נותנים את כל העוגה למל״ם וחילן ומשתפים חברות נוספות.

 • Avatar

  משה

  מר אחד שיודע, כנראה שתמו הימים שמלמ זכתה בכל מכרז של המדינה בגלל המחיר וממש לא בגלל האיכות. על האיכות של חילן יעידו כל חברות המגזר הפרטי המשמעותיות שאינן תלויות במכרזים. שבוחרות פעם אחר פעם בחילן.
  ובקשר לאל על יש שם תסכול עמוק בקרב אנשי השכר על כך שמלם זכתה במכרז שוב בגלל המחיר וממש לא בגלל האיכות.
  ו

 • Avatar

  משה

  מצויין.
  כולי תקווה שנקבל תלושים במייל.

 • Avatar

  נוימן יפה

  לצערי אני מנסה ליצור קשר טלפוני מזה שלושה ימים ואין מענה מקווה שבכל זאת מישהו ייצר איתי קשר השארתי מס הפון שלי במערכת

 • Avatar

  נסים דבש

  מדוע אתם מקשים על אנשים מתקשים בשיטה מסובכת זו כשהשיטה הקודמת היתה קלה ומהירה?
  מס עובד הוא מסתורין בעיני אחרי שניסיתי תעודת זהות ואחרי זה את שמי.שום דבר לא קידם אותי במילימטר.עליכם להגדיר בדיוק מה עלינו לעשות במספר הפונה.
  נתתם לי מס' 2292 וגם זה לא עזר!!!
  מה עוד עלינו לעשותכדי לקבל אינפורמציה כל כך פשוטה?!

 • Avatar

  יצחק

  אינני מצליח להיכנס לאתר של חילן,תלוש חכם,ואני שומע מהרבה אנשים תלונות על כך.
  מאז שהעבירו אותנו לחילן, קשה מאוד להיכנס לתלוש החכם,אם בכלל. למה להקשות את החיים
  ולסרבלם? בהשוואה לחברה הקודמת,מלמ,שהיה קל להיכנס לאתר, ולפני סוף החודש,
  ב-27 בכל חודש,התיסכול מחודש לחודש רק גובר וגובר….
  אוליי לחילן אין מספיק נסיון בהכנת התלוש החכם לפרטיו
  לפני סוף החודש ובכלל להקל על הכניסה לאתר?
  חומר רציני למחשבה לממונים, שיעשו הכל ,אבל באמת הכל, ויקחו לתשומת ליבם את הדברים שטעונים תיקון.
  בתודה מראש.

 • Avatar

  שלום מילול

  מה דעתכם?

 • Avatar

  חלי רייפן

  אני חלי רייפן, גמלאית של מס הכנסה. מאוד מאוד מצטערת על השינוי הזה.
  חברת מלמ הוציאה תלושים ברמה גבוהה באחריות ובזמן.

  התלושים של חברת חילן, הם גרועים לדעתי, אותיות קטנות, מספרים קטנים, הכל פחות ברור
  התלושים לא מגיעים לא מגיעים בכלל. אני צריכה מדי חודש , כן מדי חודש לפנות בכתב ולהתלונן ולבקש את תלוש המשכורת

  אני מאוד מצטיערת מאוד מצטערת, חיברת מלמ עשתה עבודה מצויינת, נהדרת, לא היו צריכים לקחת ממנה את הדבר הזה.

  הכל כסף בימינו. היתה חברה שעשתה עבודה מצויינת, נפלאה, אני לא סולחת לא סולחת על השינוי לרעה הזזה
  החברה הזאת חילן, התלושים שלה בלתי נסבלים, בלתי נסבלים.

  חבל מאד מאוד חבל.

  חלי רייפן, ת"א

 • Avatar

  שלום מילול

  אני לא מצליח להיכנס חסמו אותי
  מה עושים

הגיבו