תוכן שיווקי

חברת הסייבר פנטרה משיקה מערכת בדיקת חדירות אוטומטית למתקפות כופר

המערכת של פנטרה, לשעבר פסייסיס, תאפשר לחברות לעמוד במדיניות ממשל ביידן למאבק בכופרות

16/06/2021 12:00
השיקה מערכת בדיקת חדירות אוטומטית למתקפות כופר. פנטרה

חברת הסייבר פנטרה (Pentera) משיקה מערכת בדיקות סייבר אוטומטית למתקפות כופר. הפלטפורמה מאפשרת לארגונים לבצע תיקוף של הרשת הארגונית כנגד מתקפות הכופר הזדוניות ביותר.

מתקפות הכופר נמצאות במגמת עלייה מדאיגה, והכפילו את עצמן בשנה האחרונה, תוך גרימת נזק, כשתשלומי כופר עלו על 20 מיליארד דולר בכל העולם בשנת 2021. פנטרה מחזירה את הכוח לידי הארגון, חושפת את הפגיעויות הקריטיות ביותר ברשת, אשר מנוצלות על ידי פורצים, ובהתאם, מאפשרת לצוותי האבטחה להתמקד בתיקון חולשות הניתנות לניצול.

פלטפורמת פנטרה מבצעת את בדיקת החדירות של מערכות ארגוניות לבחינת חוסן למתקפות כופר, מציאת ליקויים ותיקונם מבעוד מועד. באמצעות שימוש בטכניקות פריצה אתיות (Ethical Hacking) העדכניות והמתקדמות ביותר, המערכת מזהה חולשות בהגנות הסייבר. המערכת מייתרת את הצורך בבודקי חדירות אנושיים והגעה פיזית למתקני הלקוחות. בניגוד למערכות אוטומטיות אחרות, מערכת פנטרה אינה דורשת התקנת "סוכני תוכנה" ברשת (Agentless). הפלטפורמה משתמשת בטכניקות סייבר בטוחות, ללא גרימת נזק לארגון, וללא צורך בעצירת הפעילות השוטפת של החברה לצורך הבדיקה, פתרון שחוסך זמן וכסף.

אמיתי רצון, מנכ"ל פנטרה. צילום: דורון לצטר

אמיתי רצון, מנכ"ל פנטרה. צילום: דורון לצטר

חברת פנטרה, בשמה הקודם פסייסיס (Psycys), הוקמה בשנת 2015 על ידי אריק ליברזון ואריק פיינגולד, ומוביל אותה כמנכ"ל, אמיתי רצון. החברה גייסה עד כה כ-40 מיליון דולר מקרן אינסייט פרטנרס, קרן בלקסטון ו-AWZ Ventures הקנדית. המערכת משמשת את לקוחות החברה בארץ ובעולם, בהם חברת החשמל, שופרסל ואלקטרה.

לדברי אמיתי רצון, מנכ"ל פנטרה, "חלק גדול מפירצות אבטחת המידע נובעות מכך שתדירות קיום הבדיקות, לרוב פעם בשנה, אינה תואמת את טבעה הדינמי של הרשת הארגונית של ימינו. המוצר החדשני שהשקנו יאפשר לחברות לעמוד בדרישות להגביר את תדירות הבדיקות, על מנת להגן מפני מתקפות כופר. העיקרון הוא לתקן מינימום פגיעויות על מנת למנוע ממתקפות הכופרה את היכולת לגרום נזק של ממש". 

בשנת 2020 התגלו ברחבי העולם 15 אלף חולשות אבטחה שונות, ש-8% מתוכן נוצלו על ידי האקרים. המספר הגבוה של חולשות שנוצרות במערכות הארגונים מדגיש את הצורך בביצוע בדיקות שוטפות, אשר מזקקות לצוותי האבטחה בדיוק היכן עליהם למקד את מאמצי התיקון.

פנטרה מעסיקה כ-120 עובדים, מתוכם כ-70 במרכז הפיתוח בישראל ועוד כ-50 עובדים במשרדי החברה בארה"ב, גרמניה, אנגליה, שוויץ, איטליה, ספרד, שבדיה, צרפת ואיחוד האמירויות, והיא נמצאת בשלבי התרחבות וקליטת עובדים נוספים בכל אגפיה.

לפרטים נוספים – אנא היכנס לקישור הבא

אירועים קרובים