תוכן שיווקי

קווסט משקיעה בישראל ומובילה במרוץ לענן של מיקרוסופט

"הרכישה של בינארי טרי ושל קואדרוטק תביא לגידול משמעותי בפעילות שלנו בעולם המיגרציה לענן של מיקרוסופט", אמר גיל באומל, מנהל פעילות קווסט ישראל

19/11/2020 11:49
גיל באומל, מנהל פיתוח עסקי ללקוחות ISV ברד-האט. צילום: דני שביט

כתב: הילל יוסף.

"אנחנו רואים גידול מתמיד במעבר לשירותי ענן כגון Microsoft 365, כאשר ארגונים מצפים שהמעבר יהיה מהיר, בטוח וללא השפעה על זמינות העובדים או על ההמשכיות העסקית. לקווסט (Quest) יש את סט היכולות הרחב ביותר בתעשייה להצליח במשימה. אנחנו מסייעים ללקוחות להתמודד עם כלל האתגרים בסביבת מיקרוסופט, בהיבטי מודרניזציה, מיגרציה ובאתגרי האבטחה והניהול", אמר גיל באומל, מנהל פעילות קווסט ישראל.

לקווסט יש יותר מ-135 אלף לקוחות מכל תחומי התעשייה, מהם 95% מהחברות המדורגות ברשימת פורצ'ן 500. "אנחנו מספקים מענה בכמה מהתחומים החמים והמאתגרים ביותר בעולם ה-IT, בהם מודרניזציה של תשתיות, מעבר לענן ואבטחת מידע. באחרונה ביצענו רכישה של שתי חברות בהפרש של שבועות ספורים: רכשנו את בינארי טרי (Binary Tree) ואת קוואדרוטק (Quadrotech), שפועלת בתחום המיגרציה לענן. כמונו, החברות האלה הן שותפות פיתוח של מיקרוסופט. ביחד הן משלימות את סל הפתרונות שלנו בשירותי המיגרציה מהסביבה המקומית לענן ובין סביבות ענן שונות (Tenant to Tenant), אשר צוברות תאוצה בזמן האחרון. לא בכדי גרטנר סימנה את קווסט כספקית הפתרונות המקיפים ביותר בשוק בתחום זה", ציין באומל.

קווסט מרחיבה את ההשקעה בישראל

לדבריו, "בשנתיים אחרונות קנינו שלוש חברות נוספות ואנחנו בהחלט ממשיכים לחפש עוד חברות לרכישה, המשלימות את ההיצע שלנו, גם בישראל". "בארץ", ציין באומל, "קווסט פועלת מזה 20 שנה ועובדת מול הלקוחות בכל מגזרי השוק. בחודשים האחרונים הרחבנו את מערך המכירות ובין השאר מינינו את אבשלום איש-לב לנהל את מכירות וואן איידנטיטי (One Identity) מבית קווסט בישראל. עד כה פעלנו באמצעות שותפים מקומיים מול חברות אנטרפרייז, ארגונים ביטחוניים ופיננסיים, כאשר זו הפעם הראשונה שמינינו נציג מקומי, כדי לבסס את הנוכחות שלנו בשוק הישראלי. עוד מינינו את ניר כמון, שמוביל את המערך הטכנולוגי של קווסט בישראל ומגיע עם רקע עשיר בעולמות אבטחת המידע".

"הנהלת החברה רואה בישראל שוק אסטרטגי ולראייה, מרכז הפיתוח המקומי חווה גידול מתמיד בכוח האדם, וגם בתקופה זו אנחנו מגייסים טאלנטים חדשים. לקוחותינו בארץ נהנים מהקשר הישיר עם הפיתוח ומנהל המוצר, ומהווים גם הם מקור לפיתוחים חדשים", ציין באומל.

נותנים מענה למגמות החמות

כמון אמר שקווסט ביססה עצמה כשחקן מוביל בתחום אבטחת המידע, כאשר פתרונותיה נמצאים בשימוש ארגונים רבים בכל מגזרי השוק. לדבריו, "אנחנו מספקים לארגונים פתרונות המסייעים להם להתמודד ולמנוע איומים פנימיים. סל הפתרונות כולל מעטפת שלמה ,לרבות ניתוח ונראות מצב הנכסים, המשתמשים וההרשאות, וכן יכולת התרעה ומניעת גישה וביצוע פעולות חשודות בזמן אמת".

ניר כמון, מנהל המערך הטכנולוגי של קווסט. צילום: יח"צ

ניר כמון, מוביל המערך הטכנולוגי של קווסט בישראל. צילום: יח"צ

הוא ציין כי "פעמים רבות, ארגונים שמים יותר דגש על הגנה מפני איומים חיצוניים, מחזקים את ההגנה ההיקפית ומזניחים את נושא האיום הפנימי, שהוא לא פחות חשוב, כיוון שיש מקום לחשש אמיתי מפני גניבת מידע או גרימת נזק מתוך הארגון, בשוגג או בזדון. חשוב לציין שמרבית התקיפות מתאפשרות בשל הגורם האנושי, ובכלל זה משתמשי הארגון, קבלנים חיצוניים ותוקפים. לכולם יש גישה למשאבי הארגון – מה שמקשה על זיהוי ומניעה".

חדשנות כחול לבן

באומל וכמון סיפרו ששניים מפתרונות הדגל של קווסט למעשה מובלים על ידי הצוות הישראלי. הראשון שבהם הוא Foglight – פלטפורמה רחבה לניהול וניטור כל סביבת בסיסי הנתונים, הן מקומיות והן בענן, מממשק אחוד. הפלטפורמה מספקת את הנראות הנדרשת ומסייעת בהתמודדות עם אתגרים כגון ניטור ביצועי מערכת, התראות ותקלות לפני שהן משפיעות באופן גורף על הארגון.

הפתרון השני, המפותח גם הוא ממשרדי החברה בחולון, הוא ה-Spotlight Cloud – שירות ענן ייחודי, שמספק מענה לאתגרי ניהול בסיסי נתונים מבוססי SQL בסביבות היברידיות, מקומיות, וירטואליות או כולן יחד. "חשיבות הזמינות והביצועים הינה ערך עליון. אנחנו רואים גידול מהיר במספר בסיסי הנתונים המותקנים בענן, ואותם יש צורך לנהל ולנטר", אמר כמון. הוא הוסיף ש-"הפתרון מאפשר להתעדכן ולנהל באופן שוטף גם מהסלולרי מבלי להיות נוכח במשרד".

לסיכום אמר באומל כי "המשך המרוץ לענן פותח בפנינו הזדמנויות רבות. קווסט תמשיך להשקיע בפתרונות המביאים ערך ללקוחותינו, ולסייע להם בהתמודדות עם האתגרים הבאים בצורה מנוהלת ומאובטחת".

אירועים קרובים