- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

איציק בן אליעזר מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בבזק

בזק הודיעה היום (ה') על מינויו של איציק בן אליעזר לתפקיד סמנכ"ל טכנולוגיות ורשת. בן אליעזר ייכנס לתפקידו ב-1 לאוקטובר ויחליף את יקי זנו, אשר הודיע על פרישתו לפני כחודש וחצי.

בן אליעזר משמש בשנתיים וחצי האחרונות מנכ"ל בזק אונליין, חברה הבת של בזק העוסקת בהפעלת מוקדי שירות ומעסיקה 1,800 עובדים. לפני כן ניהל במשך כחמש שנים את חברת התקשורת אקספון. קודם לכן הוא שימש במגוון תפקידי ניהול בקבוצת בזק, החל מטכנאי שטח ועד למנהל הפיתוח העסקי בבזק בינלאומי.

לבן אליעזר ניסיון של יותר מ-25 שנה בשוק התקשורת הישראלי. הוא בוגר מכללת בזק, בעל תואר שני במנהל עסקים, ותואר ראשון בהצטיינות בכלכלה ומנהל עסקים, כולם מהאוניברסיטה העברית.

בבזק אמרו כי ניסיונו העצום של בן אליעזר בתחום הטלקום במגוון תפקידים והיכרותו המעמיקה את שוק התקשורת הישראלי, יסייעו רבות לבזק להתמודד עם האתגרים הטכנולוגיים המשמעותיים העומדים בפני החברה, וזאת מתוך ראייה עסקית רחבת טווח.

יקי זנו, עד לא מכבר מנמ"ר בזק. צילום: Selffer [1]

יקי זנו, עד לא מכבר מנמ"ר בזק. צילום: Selffer

נכנס לתפקידו באחת התקופות היותר קשות של בזק

זנו הודיע לפני כחודש וחצי [2] על החלטתו לסיים את תפקידו בחברה לאחר שלוש שנות כהונה. הוא מונה לתפקיד סמנכ"ל וראש חטיבת הטכנולוגיות והתפעול של בנק דיסקונט שם הוא מחליף בתפקידו החדש את לוי הלוי, שמונה למנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל.

בן אליעזר נכנס לתפקידו באחת התקופות היותר קשות של החברה. היום (ה')  פרסמה [3] הקבוצה את התוצאות העסקיות שלה לרבעון השני של השנה עם ירידה של 45.5% ברווח הנקי. זה לא מפתיע, שכן החברה רשמה ירידה בהכנסות ועלייה בהוצאות הכלליות. במהלך הרבעון השני ההוצאות הכלליות גדלו ב-3.81% ל-1.96 מיליארד שקל, עלייה של 72 מיליון שקל ואילו ההכנסות ירדו ב-5.3% או 130 מיליון שקל ל-2.33 מיליארד שקל.

כמו כן ברקע שאול אלוביץ', היו"ר ובעל השליטה בה, העמיד למכירה כמה מנכסיו העיקריים, ביניהם בזק אונליין, האתר וואלה ויורוקום, וכן קידום הליכי מיזוג [4] בינה לבין yes.