- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

נפטר קובי פז, סמנכ"ל וראש החטיבה העסקית של בזק

קובי פז, סמנכ"ל וראש החטיבה העסקית של בזק, נפטר לאחר מאבק ארוך במחלה קשה. הלווייתו נערכה ביום ו' האחרון בבית העלמין נווה הדר בהוד השרון. פז, בן 57 במותו, הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

פז מונה [1] בפברואר 2018 על ידי דירקטוריון בזק לממלא מקום מנכ"לית החברה, סטלה הנדלר, שנחשדה בתיק 4,000, ומילא אותו במשך כמה חודשים, עד למינויו של המנכ"ל הנוכחי, דוד מזרחי. הוא נכנס לתפקיד באופן מידי ובמקביל המשיך בתפקידו הקודם, כמנהל החטיבה העסקית של החברה.

השנתיים האחרונות היו לא סימפטיות עבור בזק, בלשון המעטה. במרכזה עמדה הפרשה על שמה, שבמסגרתה נחשדו בכירים בחברה והבעלים שלה, שאול אלוביץ', במתן שוחד ובעבירות נוספות. לפז היה ותק בחברה – הוא עבד בה מזה 13 שנים, שבהן הוא שימש, בין היתר, כסמנכ״ל וראש החטיבה העסקית. הוא היה בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום התקשורת בשוק העסקי. טרם הצטרפותו לבזק שימש פז כמנכ"ל דאבל יו מקבוצת כלל תעשיות וכיו"ר אלקטל ישראל. בין השנים 2002 ל-2006 הוא כיהן כמנכ"ל אלקטל ישראל ולפני כן מילא שורה של תפקידים בכירים בנורטל.

מבזק נמסר כי "בבזק הביא קובי לידי ביטוי את יכולות המנהיגות שלו להובלת ההון האנושי של החטיבה להישגים מדהימים, בכל קנה מידה – ארצי ובינלאומי – בעידן של תחרות אגרסיבית".

"קובי היה מלאך"

אבי גבאי, שהיה מנכ"ל בזק (וכיום מנכ"ל סלקום), כתב ביום ו' בעמוד הפייסבוק שלו את הפוסט הבא:

"קובי האהוב איננו.

אם ההגדרה של מלאך היא אדם שכולם אוהבים – אז בלא ספק, קובי היה מלאך. ב-20 שנות היכרות, עבודה אינטנסיבית וחברות לא הכרתי אדם שהכיר את קובי ולא אהב אותו.

תמיד עם חיוך, תמיד אופטימי, תמיד קול ולא עושה עניין מעצמו. ישיבות הנהלה שלמות הסתלבטנו באהבה גדולה על קובי שמערבב אותנו, וקובי ישב מחויך ולא ענה לאיש, לא התווכח ולא תיקן. הוא ידע שזה בא מאהבה וגם קינאה על היכולות המדהימות שלו לספר סיפור משכנע.

אבי גבאי, לשעבר מנכ"ל בזק. צילום: ניב קנטור

אבי גבאי, לשעבר מנכ"ל בזק. צילום: ניב קנטור

הפעם הראשונה שהכרנו הייתה כשהוא היה מנכ"ל אלקטל וספק שלנו. אמרתי לעצמי שאני מעדיף להיות בצד שלו. ובאמת, בהזדמנות הראשונה הוא התגייס והיה חלק מאד משמעותי בצוות נפלא.

כשמגייסים מנכ"ל של חברה להיות סמנכ"ל של חברה גדולה יותר, יש חששות. הוא הגיע מחברה בינלאומית לחטיבה מאוד מקומית. איך יסתדר? איך יתחבר לאנשים כל כך שונים מאלה שאיתם עבד? מהר מאוד התחלתי לשמוע שהעובדים אוהבים אותו. הקליק היה מהיר ועוצמתי. הוא אהב ודאג לעובדים וללקוחות שלו, והם אהבו בחזרה והיו נאמנים לו נאמנות מוחלטת.

כל כך עצוב ומיותר שיעקב (השם המלא שלו היה כינוי החיבה שלי אליו) איננו. לפני יותר מעשור קובי לימד אותנו על המחלה מהניסיון המשפחתי שלו והפציר בנו ללכת להיבדק מדי פעם. ידע להסביר כמה זה חשוב. אני ואחרים עשינו כמצוותו. כמה מיותר שדווקא הוא שנשמר – נפגע. כמה עצוב שתמיד ידע שזה מחכה לו כמו גורל שאי אפשר להימנע ממנו.

כל אותן תכונות נפלאות של קובי התגלו שוב לאחר שחלה. האופטימיות, המעשיות, מציאת הייעוד שלו כמי שימנע מאחרים לחלות ויותר מהכל, המשפחתיות. ראינו משפחה נפלאה ומסורה. אהבה גדולה והערצה לאיש הענק הזה. ליבי עם שאתי, גיא, עומר ואורי הנפלאים. קשה למצוא נחמה לאבדן כזה אבל אפשר להיות גאים בו ואנחנו, החברים יודעים שהיינו ברי מזל להיות חברים של קובי. נוח על משכבך איש גדול ואהוב. לעולם לא אשכח אותך".