- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

משרד התקשורת קנס את סלקום ביותר ממיליון שקלים

משרד התקשורת הודיע היום (א') לסלקום על כוונתו להטיל עליה קנס בסך של 1,112,510 שקלים בשל הפרת הוראות הנוגעות להגנה על קטינים מפני אתרים ותכנים פוגעניים ברשת.

ההחלטה מתבססת על בדיקות שערכו מפקחים מטעם מנהל הפיקוח והאכיפה במשרד, שביצעו 10 עסקות פרונטליות, כלקוחות סמויים, במרכזי שירות ומכירה או בנקודות מכירה של החברה. במסגרת אותן עסקות הם הצטרפו לתכנית תעריפים הכוללת גלישה באינטרנט, שאותה הציגו כמיועדת לקטין בגיל 9-10.

לדברי המשרד, בכל 10 העסקות שבוצעו, ובניגוד להוראות בחוק התקשורת, לא יידע נציג החברה את המנוי (המפקח) במהלך העסקה בדבר אתרים פוגעניים ותכנים פוגעניים באינטרנט ואפשרויות ההגנה מפניהם, כולל על קיומם של אמצעים טכנולוגיים שמיועדים לסינון אתרים או תכנים. המידע לא נמסר למנוי על אף שתכניות התעריפים בכל העסקות שדובר עליהן כללו גלישה באינטרנט, והמנוי הדגיש שהעסקה מיועדת לקטין בגיל 9-10.

[1]

המשרד מציין כמה דוגמאות, שלפיהן נציג סלקום לא ידע אם השירות ניתן בחינם או בתשלום והפנה את המנוי למוקד השירות של החברה, או שהוא טען שלא ניתן לחסום את הגלישה באינטרנט והעלה אפשרות שהמנוי ינסה לבצע חסימה במכשיר. במקרים אחרים הנציג הפנה את המנוי לאינטרנט רימון לצורך קבלת פרטים בנוגע לשירות הסינון, או שהציע הצטרפות לשירות הסינון בחינם, אך טען שהשירות החינמי אינו יעיל.

נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת, ציין כי "במטרה לצמצם את הסיכונים ברשת כלפי קטינים, המשרד פועל כדי להגביר את המודעות בקרב הציבור לגבי הסכנות הקיימות ברשת, וכן לגבי האפשרויות הקיימות בפני הלקוחות לדרוש ולקבל מהחברות תוכנת סינון נגד אתרים פוגעניים בחינם. המשרד יגביר את הפיקוח על הנושא בתקופה הקרובה, על מנת לוודא שהחברות מקיימות את ההוראות בהקשר זה".

טרם נמסרה תגובת סלקום.