- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

משרד התקשורת יאפשר פריסת סיבים בתאים התת קרקעיים הקיימים

מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, חתם אתמול (ד') על תיקון המאפשר לחברות התקשורת שפורסות סיבים אופטיים להשתמש בתאי התקשורת התת קרקעיים הקיימים. תאי התקשורת, המכונים גובים, פרוסים במרחב העירוני ומחברים את רשת התקשורת שפרוסה ברחבי הערים אל תוך מבנים, פרטיים וציבוריים. במשרד התקשורת אומרים שההחלטה תאפשר לחברות התקשורת לפרוס סיבים אופטיים למשקי הבית בישראל באופן מהיר, בעלויות נמוכות ותוך צמצום המטרד לתושבים.

משמעות ההחלטה היא שכל חברות התקשורת יוכלו לעשות שימוש הדדי בכל הגובים שכבר קיימים, מרביתם של בזק. המהלך, על פי המשרד, מעודד את הגברת התחרות, בכך שהוא מאפשר לחברות לספק שירותים מתקדמים, שעד כה היו תלויים בחפירת גובים חדשים ונפרדים לצד גובים קיימים, על מנת לחבר את המבנים לסיב האופטי. הקמת הגובים הנוספים הייתה כרוכה בעבודות חפירה שגורמות לפתיחת מדרכות וחסימות כבישים, וזאת על אף קיומה של תשתית במקום. בנוסף, הקמת גוב ייעודי נפרד הצריכה הליך סטטוטורי נפרד אל מול הרשות המקומית, ואילצה את חברות התקשורת לבצע הליך תכנון ארוך ומסורבל.

לדברי כהן, "מהלך זה יגביר את התחרות בשוק תשתיות התקשורת הנייחות, במטרה לספק שירותי תקשורת מתקדמים באמצעות סיבים אופטיים. הדבר יוביל להאצת קצב הגלישה ולאינטרנט מהיר ואיכותי, תוך מתן מענה לביקושים הגוברים למכשירים הדורשים חיבור לאינטרנט".

[1]