- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

אפליקציה מזויפת לאלקסה הסתננה למקום גבוה ב-App Store

אפליקציה מזויפת של כלי הגדרות לאלקסה של אמזון, שקרויה Setup for Amazon Alexa, הסתננה לחנות האפליקציות של אפל והגיעה למקומות גבוהים ברשימות שלה. כך, היא התמקמה במקום השישי בטבלת האפליקציות המורדות ביותר בקטגוריית העזרים ולמקום ה-60 ברשימת האפליקציות החינמיות ב-App Store, ואף צברה יותר מ-9,400 תגובות. לאור הגידול המרשים במכירות של מכשירי אלקסה, כמות ההורדות של האפליקציה המזויפת, גם אם הראתה קפיצה גדולה, לא הפתיעה ביותר.

האפליקציה עצמה היא פשוטה ביותר, ובמהלך התקנתה נדרשים המשתמשים לספק את כתובת ה-IP שלהם, המספר הסידורי של המכשיר ואת שמם. לפי התגובות והדירוגים, היא הצליחה לשטות בבעלי מכשירי אלקסה, שרבים מהם הביעו תסכול על "התקנה מסובכת" ועל "אי יציבות".

בנוסף, הסתבר ש-One World Software מאפשרת להשתמש בה כדי לאסוף מידע אישי על המשתמשים, כמו כתובות IP, מידע מהדפדפן, שמות דומיינים, דפי נחיתה, צפייה בדפים, נתוני עוגיות, מכשירי הסלולר ונתוני הזהות שלהם, נתוני מיקום ועוד. כמו כן, ייתכן שהחברה עוקבת אחרי מיקום המשתמשים ותנועותיהם, כדי "לנטר את היעילות של השירותים שלה וקמפיינים פרסומיים".

[1]

בינתיים, לאחר הפרסומים על האפליקציה המזויפת, היא הוסרה מ-App Store, וגם אפליקציות של One World Software אינן מופיעות עוד בחנות.