תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » HOT קיבלה עוד חצי שנה לפרוס את התשתיות שלה ב-61 יישובים
איוב קרא, שר התקשורת. צילום: ויקיפדיה, Remi Jouan

HOT קיבלה עוד חצי שנה לפרוס את התשתיות שלה ב-61 יישובים

משרד התקשורת דחה יישום החלטה קודמת שלו, שמחייבת את החברה לפרוס את התשתית ביישובים אלה ● במהלך התקופה מבקשים במשרד לבצע בחינה של הנושא

מאת 13 בנובמבר 2017, 10:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משרד התקשורת החליט לדחות בחצי שנה את יישום ההחלטה המחייבת את HOT לפרוס את התשתיות שלה ב-61 ישובים לא מרושתים, כדי לבחון ולגבש החלטה בעניין. זאת, בעקבות המלצה של ועדה שמינה שר התקשורת, איוב קרא.

מדובר בדחייה של יישום החלטה שקיבל ב-2014 שר התקשורת דאז, גלעד ארדן. ההחלטה קבעה כי פריסת התשתיות תבוצע בתוך שנתיים – עד נובמבר אשתקד. אלא שאז החליט ממלא מקום שר התקשורת, צחי הנגבי, לדחות את יישום ההחלטה בשנה. בהחלטה נקבע כי בתקופה זו תחל HOT לספק את שירותיה בטכנולוגיית OTT (ר"ת Over The Top) באזורים בהם לא פרוסה התשתית שלה.

ב-3 באוקטובר השנה הודיע משרד התקשורת כי הוועדה המייעצת ממליצה לדחות את יישום ההחלטה בחצי שנה נוספת. השר קרא החליט לקבל את המלצות הוועדה, על מנת שבתקופה זו תבוצע בחינה של מצב התשתיות הנייחות במדינת ישראל ואיכותן, ובפרט ביישובים בהם אין פרישה של שתי תשתיות נייחות. כמו כן, ייבדק הצורך בניתוח התועלת המשקית הנובעת מפריסה אוניברסלית של שתי תשתיות נייחות, או יותר, באזורים אלה. בנוסף, במשרד התקשורת מתכוונים בתקופה זו "לגבש המלצה המביאה בחשבון את מכלול השיקולים הרלוונטיים לעניין, נכון להיום, לטובת כלל הציבור, התפתחות התחרות וקידום מצב התשתיות בישראל באופן היעיל ביותר, קידום הפריפריה וצמצום פערים באמצעים היעילים ביותר", על פי הודעת המשרד.

במהלך תקופת הדחייה, HOT תמשיך לספק את שירותי ה-OTT באזורים בהם לא פרושה הרשת שלה. כמו כן, היא תחל בתקופה זו בפריסת תשתית במספר יישובים, כפי שיקבע השר קרא. הוועדה המייעצת תמליץ בעת הקרובה, לאחר שמיעת הגורמים הרלוונטיים לעניין, על רשימת יישובים שבהם תחויב HOT לפרוס את התשתית שלה באופן מידי. במשרד אומרים כי "הרשימה תגובש בשים לב, בין היתר, לרשימת 61 היישובים שנקבעו לפריסה בשלב הראשון, בהחלטה מ-2014, הביקוש לשירותים ביישובים, לוחות הזמנים הצפויים להשלמת הפריסה וכמות משקי הבית ביישוב".

HOT קיבלה עוד חצי שנה לפרוס את התשתיות שלה ב-61 יישובים Reviewed by on . משרד התקשורת החליט לדחות בחצי שנה את יישום ההחלטה המחייבת את HOT לפרוס את התשתיות שלה ב-61 ישובים לא מרושתים, כדי לבחון ולגבש החלטה בעניין. זאת, בעקבות המלצה של משרד התקשורת החליט לדחות בחצי שנה את יישום ההחלטה המחייבת את HOT לפרוס את התשתיות שלה ב-61 ישובים לא מרושתים, כדי לבחון ולגבש החלטה בעניין. זאת, בעקבות המלצה של Rating: 0

הגיבו